Reklama
reklama

Hromadnou dopravu v Brně omezí o víkendu tři uzavírky

Z důvodu uzavírky komunikací dojde k omezením dopravy o tomto víkendu v ulici Kšírově v městské části Brno-jih a na ulici Kociánka v Králově Poli. Odkloněna bude i městská hromadná doprava.

Kšírovu ulici uzavřou stavaři za účelem pokládky živičných povrchů po rekonstrukci vodovodu v 7 hodin v sobotu 29.září. Uzavřena bude po celý víkend pro veškerou dopravu.

 

Autobusy linek 49, 50 a 94 budou po dobu uzavírky vedeny v úseku mezi zastávkami Mariánské náměstí – Horní Heršpice odklonem ulicemi Hněvkovského a Sokolovou. Zastávka Kšírova bude bez obsluhy. Zastávka Komárov je přeložena k zastávkám autobusů na ulici Hněvkovského (ve směru do centra k zastávce Sazenice) a zast. Horní Heršpice do ulice Sokolovy.

 

Dopravu na ulici Kociánce, ulici spojující Královo Pole se Soběšicemi, zastaví v sobotu 29.9. od 8.30 do 16.00 tradiční závody automobilových veteránů.

 

Autobusová linka 43 pojede v době výluky v úseku mezi zastávkami Mojmírovo náměstí – Klarisky oběma směry odklonem ulicemi Křižíkovou, Okružní a Zeiberlichovou. Linka vynechá všechny zastávky v uvedeném úseku, navíc zastaví na odklonné trase na zastávkách Panská Lícha, Kociánka, Štěpánkova a Rozárka (zastávky poblíž vyloučeného úseku).

 

Z důvodu opravy kolejového svršku bude od pátku 28.9. ranních hodin do 19 hodin v neděli 30.září vyloučen provoz tramvají v úseku Jugoslávská – Lesná.

 

Linka 9 bude po dobu výluky v provozu pouze v úseku Komárov – Jugoslávská a dále odklonem do smyčky Štefánikova čtvrť. Náhradní doprava bude zajištěna linkou x9 na trase Jugoslávská – Černá Pole – Lesná, Haškova a autobus náhradní dopravy pojede ve větší části trasy po komunikaci kolem tratě, kde zastaví na zastávkách pravidelných linek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře