Reklama
reklama

Hromadnou dopravu v Brně omezí o víkendu tři uzavírky

Z důvodu uzavírky komunikací dojde k omezením dopravy o tomto víkendu v ulici Kšírově v městské části Brno-jih a na ulici Kociánka v Králově Poli. Odkloněna bude i městská hromadná doprava.

Kšírovu ulici uzavřou stavaři za účelem pokládky živičných povrchů po rekonstrukci vodovodu v 7 hodin v sobotu 29.září. Uzavřena bude po celý víkend pro veškerou dopravu.

 

Autobusy linek 49, 50 a 94 budou po dobu uzavírky vedeny v úseku mezi zastávkami Mariánské náměstí – Horní Heršpice odklonem ulicemi Hněvkovského a Sokolovou. Zastávka Kšírova bude bez obsluhy. Zastávka Komárov je přeložena k zastávkám autobusů na ulici Hněvkovského (ve směru do centra k zastávce Sazenice) a zast. Horní Heršpice do ulice Sokolovy.

 

Dopravu na ulici Kociánce, ulici spojující Královo Pole se Soběšicemi, zastaví v sobotu 29.9. od 8.30 do 16.00 tradiční závody automobilových veteránů.

 

Autobusová linka 43 pojede v době výluky v úseku mezi zastávkami Mojmírovo náměstí – Klarisky oběma směry odklonem ulicemi Křižíkovou, Okružní a Zeiberlichovou. Linka vynechá všechny zastávky v uvedeném úseku, navíc zastaví na odklonné trase na zastávkách Panská Lícha, Kociánka, Štěpánkova a Rozárka (zastávky poblíž vyloučeného úseku).

 

Z důvodu opravy kolejového svršku bude od pátku 28.9. ranních hodin do 19 hodin v neděli 30.září vyloučen provoz tramvají v úseku Jugoslávská – Lesná.

 

Linka 9 bude po dobu výluky v provozu pouze v úseku Komárov – Jugoslávská a dále odklonem do smyčky Štefánikova čtvrť. Náhradní doprava bude zajištěna linkou x9 na trase Jugoslávská – Černá Pole – Lesná, Haškova a autobus náhradní dopravy pojede ve větší části trasy po komunikaci kolem tratě, kde zastaví na zastávkách pravidelných linek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře