Reklama
reklama

Hromadnou dopravu v Brně omezí o víkendu tři uzavírky

Z důvodu uzavírky komunikací dojde k omezením dopravy o tomto víkendu v ulici Kšírově v městské části Brno-jih a na ulici Kociánka v Králově Poli. Odkloněna bude i městská hromadná doprava.

Kšírovu ulici uzavřou stavaři za účelem pokládky živičných povrchů po rekonstrukci vodovodu v 7 hodin v sobotu 29.září. Uzavřena bude po celý víkend pro veškerou dopravu.

 

Autobusy linek 49, 50 a 94 budou po dobu uzavírky vedeny v úseku mezi zastávkami Mariánské náměstí – Horní Heršpice odklonem ulicemi Hněvkovského a Sokolovou. Zastávka Kšírova bude bez obsluhy. Zastávka Komárov je přeložena k zastávkám autobusů na ulici Hněvkovského (ve směru do centra k zastávce Sazenice) a zast. Horní Heršpice do ulice Sokolovy.

 

Dopravu na ulici Kociánce, ulici spojující Královo Pole se Soběšicemi, zastaví v sobotu 29.9. od 8.30 do 16.00 tradiční závody automobilových veteránů.

 

Autobusová linka 43 pojede v době výluky v úseku mezi zastávkami Mojmírovo náměstí – Klarisky oběma směry odklonem ulicemi Křižíkovou, Okružní a Zeiberlichovou. Linka vynechá všechny zastávky v uvedeném úseku, navíc zastaví na odklonné trase na zastávkách Panská Lícha, Kociánka, Štěpánkova a Rozárka (zastávky poblíž vyloučeného úseku).

 

Z důvodu opravy kolejového svršku bude od pátku 28.9. ranních hodin do 19 hodin v neděli 30.září vyloučen provoz tramvají v úseku Jugoslávská – Lesná.

 

Linka 9 bude po dobu výluky v provozu pouze v úseku Komárov – Jugoslávská a dále odklonem do smyčky Štefánikova čtvrť. Náhradní doprava bude zajištěna linkou x9 na trase Jugoslávská – Černá Pole – Lesná, Haškova a autobus náhradní dopravy pojede ve větší části trasy po komunikaci kolem tratě, kde zastaví na zastávkách pravidelných linek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře