Reklama
reklama

Hromadnou dopravu v Brně omezí několik uzavírek

V nejbližších dnech musí počítat s narušením dopravy cestující z oblasti Kohoutovic, Šlapanic, Králova Pole i samotného středu města. Důvodem jsou plánované opravy, ale také sportovní a kulturní akce. Podrobný výpis najdete zde.

Z důvodu konání Erbovních slavností městské části Královo Polebude v sobotu 15.září od 7 do 22 hodin vyloučena veškerá doprava v prostoru Slovanského náměstí.

Trolejbusy na lince 30 budou v celé trase celodenně nahrazeny autobusy.

 

Autobusy na linkách 30 a 44 ve směru do Žabovřesk pojedou v úseku mezi zastávkami Semilasso a Skácelova odklonem ulicemi Berkovou a Purkyňovou a zastaví zde na přeložené zastávce Slovanské náměstí. Ve směru do Králova Pole pojedou v úseku mezi zastávkami Skácelova – Semilasso odklonem ulicemi Purkyňovou, Tyršovou, Srbskou a Berkovou.

 

Trolejbusová linka 32 bude v celé trase nahrazena autobusy a nepojedou spoje historického vozidla. Ve směru do Králova Pole pojedou v úseku Šelepova – Hutoařova odklonem ulicemi Domažlickou, Palackého a Berkovou. Na odklonné trase zastaví na zastávkách Jungmannova a Husitská. Ve směru na Českou pojedou autobusy v úseku Hutařova – Charvatská odklonem ulicemi Berkovou, Purkyňovou a Dobrovského a zastaví navíc na zastávce Skácelova.

 

Linka 53 pojede pouze v úseku Technologický park – Skácelova.

 

Linka 67 pojede v úseku mezi zastávkami Charvatská – Skácelova oběma směry odklonem ulicemi Dobrovského a Purkyňovou.

 

Bez obsluhy budou zastávky Husitská (pro autobusy), Slovanské náměstí a Charvatská (ve směru do Kr.Pole). 

 

V souvislosti s konáním akce Slavnosti piva v prostoru náměstí Svobody bude v denních hodinách od čtvrtka 13.9. do soboty 15.9. přerušena tramvajová doprava v centru města.

Linka 4 pojede v úseku Komenského náměstí – Hlavní nádraží odklonem ulicí Husovou, vynechá tak zastávky Česká, Náměstí Svobody a Zelný trh. Tramvajová linka H4 pojede bez omezení.

 

Z důvodu opravy kolejového svršku bude o víkendech 15.-16.9. a 22.-23.9. vyloučen provoz tramvají v úseku Černá Pole, Zemědělská – Lesná, Čertova rokle.

Linka 9 bude po dobu výluky ukončena ve smyčce Zemědělská. Náhradní doprava bude zajištěna mimořádnou linkou x9 na trase Zemědělská – Lesná, Haškova. Zastávky náhradní dopravy budou na přilehlé komunikaci (společně s pravidelnými autobusovými linkami).

 

Z důvodu postupujících stavebních prací při opravě horkovodu bude v sobotu 15.9. vyloučen provoz veškeré dopravy ulicí Zahradníkovou.

Trolejbusy na lince 32 budou nahrazeny autobusy, v úseku mezi zastávkami Sušilova a Šelepova pojedou obousměrným odklonem ulicí Kounicovou a Šumavskou. Historický trolejbus bude mimo provoz. Zastávky Botanická a Zahradníkova budou přeloženy do ulice Šumavská a Kounicova.

 

V důsledku konání sportovních závodů Triathlon Ekol Superprestige bude v sobotu 15.9. v době od 9 do 17 hodin omezen provoz v ulicích Obvodová, Kohoutovická a na Staré dálnici.

Linka 50 pojede v této době v úseku Kamenný vrch – Stará dálnice přímo expres přes Bosonohy a Veselku. Vynechá tak zastávky Jírovcova – Hájenka, které obslouží odkloněná linka 52.

 

Linka 52 bude v úseku Hájenka – Stará dálnice odkloněna přes zastávku Jírovcova na Kamenný vrch a dále také přímo expres přes Bosonohy a Veselku. Na lince 52 nebudou dodrženy garantované odjezdy nízkopodlažního vozidla dle jízdního řádu.

 

Linka 303 bude v úseku Zoo – Rakovecká odkloněna ulicí Odbojařskou a Páteřní s vynecháním zastávky Přístaviště.

 

Z důvodu výkopových prací ve Šlapanicích bude od 5.30 hodin v neděli 16.9. do ukončení prací v pondělí 17.9. vyloučena trolejbusová doprava v úseku Černovičky – Šlapanice.

Trolejbusy linky 31 budou v uvedené době nahrazeny autobusy. Autobusy na linkách 31 a 96 pojedou ze zastávky Šlapanice, Čechova odklonem ulicemi Palackého až do terminálu Riegrova.

 

Z důvodu konání cyklistického závodu bude v neděli 16.9. od 8.30 do 16.30 vyloučen provoz tramvají ulicí Husovou.

Linky 5 a 6 pojedou v úseku Moravské náměstí – Poříčí odklonem ulicemi Masarykovou, Nádražní a Hybešovou. Na odklonné trase zastaví na všech zastávkách.

 

Náhradní doprava bude zajištěna mimořádnou linkou x6, která z důvodu uzavírky pojede po trase Česká – Komenského náměstí – Obilní trh – Mendlovo náměstí – Poříčí. Zastávky Šilingrovo náměstí a nemocnice u sv. Anny budou bez obsluhy.

Linky 12 a 13 pojedou v úseku Hlavní nádraží – Česká odklonem ulicí Masarykovou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře