Reklama
reklama

Hromadnou dopravu v Brně omezí několik uzavírek

V nejbližších dnech musí počítat s narušením dopravy cestující z oblasti Kohoutovic, Šlapanic, Králova Pole i samotného středu města. Důvodem jsou plánované opravy, ale také sportovní a kulturní akce. Podrobný výpis najdete zde.

Z důvodu konání Erbovních slavností městské části Královo Polebude v sobotu 15.září od 7 do 22 hodin vyloučena veškerá doprava v prostoru Slovanského náměstí.

Trolejbusy na lince 30 budou v celé trase celodenně nahrazeny autobusy.

 

Autobusy na linkách 30 a 44 ve směru do Žabovřesk pojedou v úseku mezi zastávkami Semilasso a Skácelova odklonem ulicemi Berkovou a Purkyňovou a zastaví zde na přeložené zastávce Slovanské náměstí. Ve směru do Králova Pole pojedou v úseku mezi zastávkami Skácelova – Semilasso odklonem ulicemi Purkyňovou, Tyršovou, Srbskou a Berkovou.

 

Trolejbusová linka 32 bude v celé trase nahrazena autobusy a nepojedou spoje historického vozidla. Ve směru do Králova Pole pojedou v úseku Šelepova – Hutoařova odklonem ulicemi Domažlickou, Palackého a Berkovou. Na odklonné trase zastaví na zastávkách Jungmannova a Husitská. Ve směru na Českou pojedou autobusy v úseku Hutařova – Charvatská odklonem ulicemi Berkovou, Purkyňovou a Dobrovského a zastaví navíc na zastávce Skácelova.

 

Linka 53 pojede pouze v úseku Technologický park – Skácelova.

 

Linka 67 pojede v úseku mezi zastávkami Charvatská – Skácelova oběma směry odklonem ulicemi Dobrovského a Purkyňovou.

 

Bez obsluhy budou zastávky Husitská (pro autobusy), Slovanské náměstí a Charvatská (ve směru do Kr.Pole). 

 

V souvislosti s konáním akce Slavnosti piva v prostoru náměstí Svobody bude v denních hodinách od čtvrtka 13.9. do soboty 15.9. přerušena tramvajová doprava v centru města.

Linka 4 pojede v úseku Komenského náměstí – Hlavní nádraží odklonem ulicí Husovou, vynechá tak zastávky Česká, Náměstí Svobody a Zelný trh. Tramvajová linka H4 pojede bez omezení.

 

Z důvodu opravy kolejového svršku bude o víkendech 15.-16.9. a 22.-23.9. vyloučen provoz tramvají v úseku Černá Pole, Zemědělská – Lesná, Čertova rokle.

Linka 9 bude po dobu výluky ukončena ve smyčce Zemědělská. Náhradní doprava bude zajištěna mimořádnou linkou x9 na trase Zemědělská – Lesná, Haškova. Zastávky náhradní dopravy budou na přilehlé komunikaci (společně s pravidelnými autobusovými linkami).

 

Z důvodu postupujících stavebních prací při opravě horkovodu bude v sobotu 15.9. vyloučen provoz veškeré dopravy ulicí Zahradníkovou.

Trolejbusy na lince 32 budou nahrazeny autobusy, v úseku mezi zastávkami Sušilova a Šelepova pojedou obousměrným odklonem ulicí Kounicovou a Šumavskou. Historický trolejbus bude mimo provoz. Zastávky Botanická a Zahradníkova budou přeloženy do ulice Šumavská a Kounicova.

 

V důsledku konání sportovních závodů Triathlon Ekol Superprestige bude v sobotu 15.9. v době od 9 do 17 hodin omezen provoz v ulicích Obvodová, Kohoutovická a na Staré dálnici.

Linka 50 pojede v této době v úseku Kamenný vrch – Stará dálnice přímo expres přes Bosonohy a Veselku. Vynechá tak zastávky Jírovcova – Hájenka, které obslouží odkloněná linka 52.

 

Linka 52 bude v úseku Hájenka – Stará dálnice odkloněna přes zastávku Jírovcova na Kamenný vrch a dále také přímo expres přes Bosonohy a Veselku. Na lince 52 nebudou dodrženy garantované odjezdy nízkopodlažního vozidla dle jízdního řádu.

 

Linka 303 bude v úseku Zoo – Rakovecká odkloněna ulicí Odbojařskou a Páteřní s vynecháním zastávky Přístaviště.

 

Z důvodu výkopových prací ve Šlapanicích bude od 5.30 hodin v neděli 16.9. do ukončení prací v pondělí 17.9. vyloučena trolejbusová doprava v úseku Černovičky – Šlapanice.

Trolejbusy linky 31 budou v uvedené době nahrazeny autobusy. Autobusy na linkách 31 a 96 pojedou ze zastávky Šlapanice, Čechova odklonem ulicemi Palackého až do terminálu Riegrova.

 

Z důvodu konání cyklistického závodu bude v neděli 16.9. od 8.30 do 16.30 vyloučen provoz tramvají ulicí Husovou.

Linky 5 a 6 pojedou v úseku Moravské náměstí – Poříčí odklonem ulicemi Masarykovou, Nádražní a Hybešovou. Na odklonné trase zastaví na všech zastávkách.

 

Náhradní doprava bude zajištěna mimořádnou linkou x6, která z důvodu uzavírky pojede po trase Česká – Komenského náměstí – Obilní trh – Mendlovo náměstí – Poříčí. Zastávky Šilingrovo náměstí a nemocnice u sv. Anny budou bez obsluhy.

Linky 12 a 13 pojedou v úseku Hlavní nádraží – Česká odklonem ulicí Masarykovou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Komentáře