Reklama
reklama

Hromadnou dopravu omezí několik oprav a uzavírek

Výstavba kanalizace v Bohunicích nebo oprava kolejí na Moravském náměstí. Nejen to si vyžádá změny v linkovém vedení brněnské městské hromadné dopravy v nejbližších dnech.

Od nočních hodin úterka 4. září do konce měsíce října 2012 je, z důvodu výstavby kanalizace,  pro veškerou dopravu uzavřen úsek komunikace Lány – Vyhlídalova v Bohunicích.

 

Autobusové linky 50 a 96 v době výluky jedou mezi zastávkami Gruzínská – Humenná oběma směry odklonem ulicemi Ukrajinskou a Dlouhou. Vynechají tak zastávku Vyhlídalova a navíc zastaví na zastávce Ukrajinská a Běloruská.

 

Od soboty 8.září 7 hodin do ukončení prací (předpoklad v 20.45 hodin) a v neděli 9. září od 7 hodin do ukončení prací (předpoklad do 13 hodin)dojde, v důsledku opravy kolejových objektů, k vyloučení tramvajové dopravy na křižovatce Moravského náměstí s ulicí Rooseveltovou.

 

Linka 1 pojede v úseku Moravské náměstí  - Hlavní nádraží ve směru do Bystrce odklonem ulicemi Rašínovou a Masarykovou. Místo vynechaných zastávek Janáčkovo divadlo a Malinovského náměstí obslouží navíc zastávky náměstí Svobody a Zelný trh.

 

Linky 3 a 5 pojedou v úseku Česká – Moravské náměstí obousměrně odklonem ulicemi Rašínovou, Masarykovou, Benešovou a Rooseveltovou. Na odklonné trase navíc obslouží zastávky Náměstí Svobody, Zelný trh, Hlavní nádraží a Malinovského náměstí.

 

Ve dnech 7. až 9.9. se uskuteční v Mikulově tradiční Pálavské vinobraní. Z tohoto důvodu dojde k posílení dopravy do této oblasti.

 

Zajištěny budou posilové spoje linky 105 ve směru z Brna do Mikulova – v pátek 7.9. od 12.15 do večerních hodin, v sobotu 8.9. od 8.15 do odpoledních hodin. Posilové spoje z Mikulova do Brna budou zajištěny v sobotu 8.9. a neděli 9.9. v odpoledních a večerních hodinách. V pátek a sobotu bude navíc prodloužen až do Brna spoj linky 105 s odjezdem ve 22.20 hodin z Mikulova.

 

V sobotu a neděli bude od 9 do 19 hodin zajištěno také posílení linky 540 v úseku Šakvice, žel. Stanice – Mikulov s přípoji na vlaky linky R5 ve směru do Brna.

 

Ve dnech 10. až 14. září proběhne na brněnském výstavišti Mezinárodní strojírenský veletrh.Doprava z centra k výstavišti bude kromě pravidelných linek posílena i dalšími linkami.

 

Od 8 do 19 hodin bude v provozu mimořádná linka P1 v trase Zvonařka  - Hlavní nádraží – Výstaviště – Pisárky.

 

Od 8.30 do 13.30 hodin budou zavedeny posilové spoje pod označením P2 v trase Stará osada – Hlavní nádraží – Výstaviště – Pisárky (jedná se o spoje jinak jedoucí na trase Stará osada – ústřední hřbitov)

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Komentáře