Reklama
reklama

Hřiště patřilo hasičům a požárnímu sportu

Ženy z SDH Ivanovice na Hané, muži z SDH Mistřín a profesionální hasiči z Brna v sobotu 4. srpna zvítězili v první společné krajské soutěži v požárním sportu družstev. 

Historicky první společné krajské klání se uskutečnilo v Brně a utkalo se v něm šest družstev profesionálních hasičů, jejich kolegy ze sborů dobrovolných hasičů reprezentovalo pět družstev žen a sedm družstev mužů. Hasiči o prvenství bojovali na dvou místech.

 

Profesionální hasiči soutěž ráno zahájili výstupem do čtvrtého podlaží cvičné věže v areálu Školního a výcvikového zařízení HZS ČR v Trnkově ulici v Brně-Líšni. Dvoukolové zápolení ovládli hasiči z blanenského územního odboru HZS JmK, kteří v konkurenci 48 borcůobsadili první tři místa a tím zcela suverénně vyhráli i soutěž družstev.

 

Dobrovolní hasiči se ve stejnou dobu sešli na stadionu VUT na Palackého vrchu v Brně-Žabovřeskách na startuštafety 4 krát 100 metrů s překážkami. Mezi družstvy mladých žen zvítězily s náskokem téměř čtyř sekund hasičky z Miroslavi na Znojemsku. O prvenství štafety mužů z SDH Mistřín na Hodonínsku naopak rozhodl rozdíl pouhých 0,13 sekundy.

 

V areálu na Palackého vrchu pak profesionální o dobrovolní hasiči společně zápolili v dalších dvou disciplinách. Běh na 100 metrů s překážkami na tartanových drahách hasiči absolvovali ve dvou kolech. Meziženami vybojovalo prvenství družstvo SDH z Miroslavi, mezi muži – dobrovolnými hasiči byli nejúspěšnější borci z Mistřína. V klání příslušníků HZS JmK opět dominovali hasiči z Blanska, kteří obsadili první tři místa mezi jednotlivci a tím získali i prvenství v hodnocení družstev.

 

O konečném pořadí ale rozhodla závěrečná a nejnáročnější disciplina – požární útok. Mezi družstvy žen časem 26,90 sekund získaly vavříny mladé hasičky ze Zbraslavi na Brněnsku, mezi dobrovolnými hasiči se skvělým časem 24,09 sekund zvítězili muži z Mistřína. Mezi profesionálními hasiči prvenství s časem 28,49 vybojovali příslušníci vyškovského územního odboru HZS JmK.

 

První společné soutěži, kterou uspořádaly HZS Jihomoravského kraje, krajské Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS) a Moravská hasičská jednota (MHJ), přálo počasí a klání mělo velmi dobrou úroveň. Vítězům jednotlivých kategorií i celkovým vítězům, kteří si vybojovali účast v celostátních kolech, blahopřáli předseda finančního výboru zastupitelstva Jihomoravského kraje Ing. Mgr.Zdeněk Dufek, náměstek generálního ředitele HZS ČR plk. Slavomír Bell, starosta krajského SH ČMS Josef Gargula, prezident MHJ Zdeněk Milan a další hosté.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře