Reklama
reklama

Hřiště patřilo hasičům a požárnímu sportu

Ženy z SDH Ivanovice na Hané, muži z SDH Mistřín a profesionální hasiči z Brna v sobotu 4. srpna zvítězili v první společné krajské soutěži v požárním sportu družstev. 

Historicky první společné krajské klání se uskutečnilo v Brně a utkalo se v něm šest družstev profesionálních hasičů, jejich kolegy ze sborů dobrovolných hasičů reprezentovalo pět družstev žen a sedm družstev mužů. Hasiči o prvenství bojovali na dvou místech.

 

Profesionální hasiči soutěž ráno zahájili výstupem do čtvrtého podlaží cvičné věže v areálu Školního a výcvikového zařízení HZS ČR v Trnkově ulici v Brně-Líšni. Dvoukolové zápolení ovládli hasiči z blanenského územního odboru HZS JmK, kteří v konkurenci 48 borcůobsadili první tři místa a tím zcela suverénně vyhráli i soutěž družstev.

 

Dobrovolní hasiči se ve stejnou dobu sešli na stadionu VUT na Palackého vrchu v Brně-Žabovřeskách na startuštafety 4 krát 100 metrů s překážkami. Mezi družstvy mladých žen zvítězily s náskokem téměř čtyř sekund hasičky z Miroslavi na Znojemsku. O prvenství štafety mužů z SDH Mistřín na Hodonínsku naopak rozhodl rozdíl pouhých 0,13 sekundy.

 

V areálu na Palackého vrchu pak profesionální o dobrovolní hasiči společně zápolili v dalších dvou disciplinách. Běh na 100 metrů s překážkami na tartanových drahách hasiči absolvovali ve dvou kolech. Meziženami vybojovalo prvenství družstvo SDH z Miroslavi, mezi muži – dobrovolnými hasiči byli nejúspěšnější borci z Mistřína. V klání příslušníků HZS JmK opět dominovali hasiči z Blanska, kteří obsadili první tři místa mezi jednotlivci a tím získali i prvenství v hodnocení družstev.

 

O konečném pořadí ale rozhodla závěrečná a nejnáročnější disciplina – požární útok. Mezi družstvy žen časem 26,90 sekund získaly vavříny mladé hasičky ze Zbraslavi na Brněnsku, mezi dobrovolnými hasiči se skvělým časem 24,09 sekund zvítězili muži z Mistřína. Mezi profesionálními hasiči prvenství s časem 28,49 vybojovali příslušníci vyškovského územního odboru HZS JmK.

 

První společné soutěži, kterou uspořádaly HZS Jihomoravského kraje, krajské Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS) a Moravská hasičská jednota (MHJ), přálo počasí a klání mělo velmi dobrou úroveň. Vítězům jednotlivých kategorií i celkovým vítězům, kteří si vybojovali účast v celostátních kolech, blahopřáli předseda finančního výboru zastupitelstva Jihomoravského kraje Ing. Mgr.Zdeněk Dufek, náměstek generálního ředitele HZS ČR plk. Slavomír Bell, starosta krajského SH ČMS Josef Gargula, prezident MHJ Zdeněk Milan a další hosté.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Komentáře