Reklama
reklama

Hradecká jako problém. Nezvyklá křižovatka trápí nezkušené řidiče

Už tři měsíce mohou řidiči opět projíždět Hradeckou ulicí, aniž by museli dávat pozor na stavební stroje a další překážky. Bez problémů ale toto místo není. Pro některé řidiče je za určitých okolností křižovatka nad jejich schopnosti. A končí to nehodami.

Řidiči jedoucí po Hradecké ulici ve směru od Svitav se nezřídka řítí i stokilometrovou rychlostí, tedy rychleji, než je povoleno. Jakmile ale chtějí sjet na Královopolskou ulici a odbočit doprava, musejí nezvykle použít sjezd směřující doleva.

 

„Už jsem tady byl několikrát svědkem odbočování na poslední chvíli přes dva pruhy, protože řidiči, kteří to tu neznají, vyhlížejí sjezd po pravé ruce, jak bývá zvykem,“ říká řidič autobusu Zdeněk Ličeník.

 

Nehody se ale stávají až u křižovatky s Královopolskou ulicí, protože řidiči sjíždějící z Hradecké nestíhají zabrzdit před semafory a kolonou, která se u nich vytvoří. Na to totiž mají jen pár desítek metrů. „Sám jsem tam už párkrát brzdil i očima. A menších nehod už jsem tam od otevření viděl spoustu,“ potvrzuje řidič z Medlánek, který tudy jezdí do práce.

 

Mluvčí brněnské policie Andrea Straková ale tvrdí, že dopravní policisté na Hradecké žádné problémy nezaznamenali, spíše naopak. „Od otevření se tam staly asi dvě nehody, což je standard. Předpokládám, že ty drobnější nehody řidiči řeší mezi sebou,“ uvedla Straková.

Většina nehod, ke kterým v koloně před semaforem dochází, se tak do policejních statistik vůbec nedostane.

 

„Podle mě by v tom odbočovacím pruhu měly být s velkým předstihem nastříkány dopravní značky se symbolem semaforu, aby s tím rychle jedoucí řidiči počítali. Značka omezující rychlost nestačí,“ myslí si Ličeník.

 

Ředitelství silnic a dálnic se k problému nevyjádřilo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře