Reklama
reklama

Horáková s týmem Imos Brno ukončily nadvládu USK a získaly Český pohár

Basketbalistky IMOS Brno po tříleté pauze vyhrály Český pohár. V dnešním finále v Mladé Boleslavi překvapivě porazily svého největšího rivala a vítěze posledních tří ročníků USK Praha 87:83 a soutěž vyhrály popatnácté v historii. Kapitánka Hana Horáková k tomu přispěla 30 body a devíti doskoky. Bronz vybojoval druhý z brněnských celků Valosun, který v duelu o 3. místo porazil VŠ Praha 69:57.

"Musím říct, že podle naší formy v předchozích zápasech jsem tohle nečekal," přiznal po utkání kouč Brna Jan Bobrovský. "Hodně tomu pomohlo, že Hanka Horáková měla velkou chuť proti USK. Nemyslím si, že bychom podali nějaký mimořádný výkon, ale bojovnost a skvělý výkon Hanky slavily úspěch," dodal.

Naopak trenérka USK Natália Hejková prožívala obrovské zklamání. "A to nejen z porážky, ale z toho, jak k ní došlo. Hráčky nehrály to, co jsme chtěly. Způsob hry v obraně i v útoku byl zvláštní, hrály jsme hrozně hloupě. Je to obrovské zklamání," řekla Hejková.

Souhlasila s tím, že duel rozhodla Horáková. "Hanka je individualita, která si umí poradit. Když má chuť, tak se špatně brání. A dnes chuť měla. Navíc naše Američanky ji tolik neznají," hledala vysvětlení, proč se hráčkám USK nedařilo bývalou nejlepší basketbalistku Evropy ubránit.

Ani úvod zápasu překvapení nenasvědčoval. Pražanky měly v souboji dvou euroligových celků od začátku mírnou převahu zejména v agresivitě pod košem a také při střelbě z dálky. Brno však držela Horáková, která jen za první čtvrtinu dala 12 bodů. Díky tomu se Brno na začátku druhé čtvrtiny dostalo do vedení. Pak však Horáková vystřídala, hráčky USK zlepšily obranu a i zásluhou aktivní Brunsonové získaly sedmibodový poločasový náskok. Američanka do přestávky nasbírala 15 bodů a 12 doskoků.

Brno se však trpělivým výkonem nadále drželo v kontaktu a využívalo chyby v obraně Pražanek. V poslední části se navíc USK přestalo dařit v útoku. Brno to využilo a pět minut před koncem vedlo už o šest bodů. Znovu k tomu přispívala Horáková, která dala dva koše po sobě s faulem.

Z krize vysvobodila USK bývalá hráčka Brna Vítečková, která tři minuty před koncem dvěma rychlými trojkami snížila na rozdíl jediného bodu. Brno však už šanci nepustilo a dovedlo zápas k zisku první trofeje od roku 2010. Přitom Moravanky porazily USK teprve podruhé z posledních 15 duelů. Šanci na reparát mají USK ve středu v ligovém duelu.

"USK je nadále favorit v boji o titul, ale už jsme je v této sezoně dvakrát porazili. Pokud holky budou takhle bojovat, tak to může vést k úspěchu," dodal Bobrovský.

 

Finálový turnaj Českého poháru v basketbalu žen v Mladé Boleslavi:
BK IMOS Brno - ZVVZ USK Praha 87:83 (28:29, 37:44, 58:62)
Nejvíce bodů: Horáková 30, Ohldeová 12, Hanušová 11, Abdiová 10 - Brunsonová 20, Vítečková a Škerovičová po 13.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře