Reklama
reklama

Hledač mincí našel bombu. Letecká puma byla funkční a vážila sto kilogramů

Nečekaný úlovek překvapil amatérského hledače mincí. Detektor kovu mu hlásil nález, muž tedy začal kopat, ale místo mince objevil bombu.

V neděli po poledni prozkoumával sběratel mincí pole u obce Hostěradice. Jakmile mu detektor kovu oznámil pozitivní nález, začal muž kopat. Pak ale zjistil, že nejspíš našel něco většího než minci a pravděpodobně velmi nebezpečného.

 

„Na linku tísňového volání muž oznámil nález bomby v hloubce jednoho metru. Na místo ihned vyjela policie, aby místo střežila do příjezdu pyrotechniků z Brna,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Specialisté poté opatrně odkryli hlínu a určili, že se jedná o trhavou leteckou pumu sovětského letectva z druhé světové války.   

 

  

 

Zhruba stokilová puma měla sloužit pro ničení objektů. Měla ostrý hlavový zapalovač a obsahovala dvaatřicet kilo trhaviny. Policisté bombu opatrně vyjmuli, deaktivovali a odvezli k bezpečnému zničení.

 

Pokud by se muž nezachoval takto zodpovědně, mohla by nalezená puma explodovat a způsobit obrovské škody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře