Reklama
reklama

Historická vozidla vyrazí do ulic, brňané se podívají do trolejbusové vozovny v Husovicích

Tramvajový vůz tažený koňmi, historické autobusy nebo trolejbusy, které brázdily ulicemi města v minulém století. Prohlídka areálu trolejbusové vozovny v Husovicích a seznámení se s jednotlivými typy trolejbusů. Nejen to čeká na návštěvníky jihomoravské metropole v sobotu 9. června.

Také součástí letošního festivalu Brno – město uprostřed Evropy je akce pro všechny fanoušky dopravy – Dopravní víkend. V Brně se to bude v sobotu „hemžit“ historickými vozidly hromadné dopravy.  V 10 hodin proběhne zahájení na náměstí Svobody výstavou historických tramvají a autobusů. Ve stejné době budou vystaveny historické trolejbusy na Brandlově ulici.

 

„Od 11.30 hodin budou v provozu zvláštní linky příležitostné dopravy. Koněspřežnou tramvají se zájemci svezou každou celou hodinu až do 17 hodin na trase náměstí Svobody – okruhem ulicemi Masarykovou a Rooseveltovou. Elektrické tramvaj, autobusy a trolejbusy  pojedou z náměstí Svobody (resp. Brandlovy ulice) k Vozovně Husovice od 11.30 do 18 hodin v intervalu 20 minut“ uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Škrancová.

 

 

Jízdné v historických vozidlech pro tramvaje, trolejbusy a tramvaje je 30 Korun jednosměrné, například celodenní jízdenka na 12 jízd 250 Korun. Tramvají taženou koňmi se Brňané svezou za dvě stě Korun.

 

V sobotu bude cestující mezi Brnem a Adamovem vozit vlak tažený parní lokomotivou. Odjezdy z Hlavního nádraží budou v 9.30, 11.30 a 13.30 hodin, zpět o hodinu později.

 

 

Také letos se mohou „dopravní fandové“ těšit na otevření jedné z vozoven Dopravního podniku města Brna – tentokrát vozovny trolejbusů v Husovicích. Zázemí vozovny se otevře v sobotu 9. Června od 12 do 18 hodin. Návštěvníci si prohlédnou jednotlivá pracoviště vozovny, shlédnou výstavu fotografií nebo si zakoupí drobné suvenýry s trolejbusovou tématikou.

 

 

„Atrakcí bude jistě i model trolejbusu na dálkové ovládání nebo dětské trenažéry. Vystaveny budou také montážní vozy trolejového vedení s názornými ukázkami činnosti pracovníků. Z vozovny na Starou Osadu a zpět budou vyjíždět historické trolejbusy“ dodala Škrancová.

 

 

Pro milovníky páry je špatnou zprávou, že v letošním roce opět  nevyjede parní tramvaj Caroline. „Může za to nedostatek financí na údržbu a provoz tohoto vozidla. Ve dnech 8. Až 10.června se uskuteční veřejná sbírka na opravu tohoto vozidla a také druhé páry Witkowitz“ uvedl Ondřej Morávek, ředitel marketingu pořádající agentury Snip and Company.

 

Jízdní řády a další informace najdete na www.dpmb.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře