Reklama
reklama

Historická vozidla vyrazí do ulic, brňané se podívají do trolejbusové vozovny v Husovicích

Tramvajový vůz tažený koňmi, historické autobusy nebo trolejbusy, které brázdily ulicemi města v minulém století. Prohlídka areálu trolejbusové vozovny v Husovicích a seznámení se s jednotlivými typy trolejbusů. Nejen to čeká na návštěvníky jihomoravské metropole v sobotu 9. června.

Také součástí letošního festivalu Brno – město uprostřed Evropy je akce pro všechny fanoušky dopravy – Dopravní víkend. V Brně se to bude v sobotu „hemžit“ historickými vozidly hromadné dopravy.  V 10 hodin proběhne zahájení na náměstí Svobody výstavou historických tramvají a autobusů. Ve stejné době budou vystaveny historické trolejbusy na Brandlově ulici.

 

„Od 11.30 hodin budou v provozu zvláštní linky příležitostné dopravy. Koněspřežnou tramvají se zájemci svezou každou celou hodinu až do 17 hodin na trase náměstí Svobody – okruhem ulicemi Masarykovou a Rooseveltovou. Elektrické tramvaj, autobusy a trolejbusy  pojedou z náměstí Svobody (resp. Brandlovy ulice) k Vozovně Husovice od 11.30 do 18 hodin v intervalu 20 minut“ uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Škrancová.

 

 

Jízdné v historických vozidlech pro tramvaje, trolejbusy a tramvaje je 30 Korun jednosměrné, například celodenní jízdenka na 12 jízd 250 Korun. Tramvají taženou koňmi se Brňané svezou za dvě stě Korun.

 

V sobotu bude cestující mezi Brnem a Adamovem vozit vlak tažený parní lokomotivou. Odjezdy z Hlavního nádraží budou v 9.30, 11.30 a 13.30 hodin, zpět o hodinu později.

 

 

Také letos se mohou „dopravní fandové“ těšit na otevření jedné z vozoven Dopravního podniku města Brna – tentokrát vozovny trolejbusů v Husovicích. Zázemí vozovny se otevře v sobotu 9. Června od 12 do 18 hodin. Návštěvníci si prohlédnou jednotlivá pracoviště vozovny, shlédnou výstavu fotografií nebo si zakoupí drobné suvenýry s trolejbusovou tématikou.

 

 

„Atrakcí bude jistě i model trolejbusu na dálkové ovládání nebo dětské trenažéry. Vystaveny budou také montážní vozy trolejového vedení s názornými ukázkami činnosti pracovníků. Z vozovny na Starou Osadu a zpět budou vyjíždět historické trolejbusy“ dodala Škrancová.

 

 

Pro milovníky páry je špatnou zprávou, že v letošním roce opět  nevyjede parní tramvaj Caroline. „Může za to nedostatek financí na údržbu a provoz tohoto vozidla. Ve dnech 8. Až 10.června se uskuteční veřejná sbírka na opravu tohoto vozidla a také druhé páry Witkowitz“ uvedl Ondřej Morávek, ředitel marketingu pořádající agentury Snip and Company.

 

Jízdní řády a další informace najdete na www.dpmb.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře