Reklama
reklama

Historická vozidla vyrazí do ulic, brňané se podívají do trolejbusové vozovny v Husovicích

Tramvajový vůz tažený koňmi, historické autobusy nebo trolejbusy, které brázdily ulicemi města v minulém století. Prohlídka areálu trolejbusové vozovny v Husovicích a seznámení se s jednotlivými typy trolejbusů. Nejen to čeká na návštěvníky jihomoravské metropole v sobotu 9. června.

Také součástí letošního festivalu Brno – město uprostřed Evropy je akce pro všechny fanoušky dopravy – Dopravní víkend. V Brně se to bude v sobotu „hemžit“ historickými vozidly hromadné dopravy.  V 10 hodin proběhne zahájení na náměstí Svobody výstavou historických tramvají a autobusů. Ve stejné době budou vystaveny historické trolejbusy na Brandlově ulici.

 

„Od 11.30 hodin budou v provozu zvláštní linky příležitostné dopravy. Koněspřežnou tramvají se zájemci svezou každou celou hodinu až do 17 hodin na trase náměstí Svobody – okruhem ulicemi Masarykovou a Rooseveltovou. Elektrické tramvaj, autobusy a trolejbusy  pojedou z náměstí Svobody (resp. Brandlovy ulice) k Vozovně Husovice od 11.30 do 18 hodin v intervalu 20 minut“ uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Škrancová.

 

 

Jízdné v historických vozidlech pro tramvaje, trolejbusy a tramvaje je 30 Korun jednosměrné, například celodenní jízdenka na 12 jízd 250 Korun. Tramvají taženou koňmi se Brňané svezou za dvě stě Korun.

 

V sobotu bude cestující mezi Brnem a Adamovem vozit vlak tažený parní lokomotivou. Odjezdy z Hlavního nádraží budou v 9.30, 11.30 a 13.30 hodin, zpět o hodinu později.

 

 

Také letos se mohou „dopravní fandové“ těšit na otevření jedné z vozoven Dopravního podniku města Brna – tentokrát vozovny trolejbusů v Husovicích. Zázemí vozovny se otevře v sobotu 9. Června od 12 do 18 hodin. Návštěvníci si prohlédnou jednotlivá pracoviště vozovny, shlédnou výstavu fotografií nebo si zakoupí drobné suvenýry s trolejbusovou tématikou.

 

 

„Atrakcí bude jistě i model trolejbusu na dálkové ovládání nebo dětské trenažéry. Vystaveny budou také montážní vozy trolejového vedení s názornými ukázkami činnosti pracovníků. Z vozovny na Starou Osadu a zpět budou vyjíždět historické trolejbusy“ dodala Škrancová.

 

 

Pro milovníky páry je špatnou zprávou, že v letošním roce opět  nevyjede parní tramvaj Caroline. „Může za to nedostatek financí na údržbu a provoz tohoto vozidla. Ve dnech 8. Až 10.června se uskuteční veřejná sbírka na opravu tohoto vozidla a také druhé páry Witkowitz“ uvedl Ondřej Morávek, ředitel marketingu pořádající agentury Snip and Company.

 

Jízdní řády a další informace najdete na www.dpmb.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře