Reklama
reklama

Hejtmanem Jihomoravského kraje se stal Michal Hašek

Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém pátečním ustavujícím zasedání zvolilo nového hejtmana. V tajné volbě jím byl hlasy 56 členů zastupitelstva znovu zvolen dosavadní hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Hejtman Hašek po svém zvolení poděkoval za podporu. „Je to pro mne pocta a zároveň výzva ve druhém funkčním období navázat na zahájenou práci. Vážím si toho, že počet hlasů ukazuje, že podpora přesáhla hranice dohod, které uzavřela sociální demokracie. Chtěl bych slíbit, že budu hejtmanem celého Jihomoravského kraje a všech jeho občanů,“ řekl Michal Hašek.

 

Hejtman také zmínil oblasti, které bude nové vedení kraje řešit. „Půjde o přípravu nových Zásad územního rozvoje kraje, potvrzení sítě krajských nemocnic, čerpání evropských fondů, řešení otázky optimalizace středního školství, pokračování v programech rozvoje sociální péče, rozvoje vědy, výzkumu a inovací, zemědělství, venkova či vinařství. Při tom všem se těším na spolupráci, naší politikou není válcování, ale dialog. Dialog se všemi subjekty zastupitelstva i veřejností,“ zdůraznil po svém zvolení hejtman Michal Hašek.

 

V dalším hlasování byl v tajné volbě hlasy 39 členů krajského zastupitelstva zvolen náměstkem hejtmana dosavadní náměstek hejtmana Stanislav Juránek (KDU-ČSL). „Jsem rád, že mohu pokračovat ve spolupráci se stávajícím hejtmanem. Děkuji všem, kteří mi dali hlas. Jihomoravský kraj mi přirostl k srdci a budu rád spolupracovat s každým, kdo pro něj bude chtít udělat něco dobrého,“ řekl náměstek Juránek.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře