Reklama
reklama

Hejtmanem Jihomoravského kraje se stal Michal Hašek

Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém pátečním ustavujícím zasedání zvolilo nového hejtmana. V tajné volbě jím byl hlasy 56 členů zastupitelstva znovu zvolen dosavadní hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Hejtman Hašek po svém zvolení poděkoval za podporu. „Je to pro mne pocta a zároveň výzva ve druhém funkčním období navázat na zahájenou práci. Vážím si toho, že počet hlasů ukazuje, že podpora přesáhla hranice dohod, které uzavřela sociální demokracie. Chtěl bych slíbit, že budu hejtmanem celého Jihomoravského kraje a všech jeho občanů,“ řekl Michal Hašek.

 

Hejtman také zmínil oblasti, které bude nové vedení kraje řešit. „Půjde o přípravu nových Zásad územního rozvoje kraje, potvrzení sítě krajských nemocnic, čerpání evropských fondů, řešení otázky optimalizace středního školství, pokračování v programech rozvoje sociální péče, rozvoje vědy, výzkumu a inovací, zemědělství, venkova či vinařství. Při tom všem se těším na spolupráci, naší politikou není válcování, ale dialog. Dialog se všemi subjekty zastupitelstva i veřejností,“ zdůraznil po svém zvolení hejtman Michal Hašek.

 

V dalším hlasování byl v tajné volbě hlasy 39 členů krajského zastupitelstva zvolen náměstkem hejtmana dosavadní náměstek hejtmana Stanislav Juránek (KDU-ČSL). „Jsem rád, že mohu pokračovat ve spolupráci se stávajícím hejtmanem. Děkuji všem, kteří mi dali hlas. Jihomoravský kraj mi přirostl k srdci a budu rád spolupracovat s každým, kdo pro něj bude chtít udělat něco dobrého,“ řekl náměstek Juránek.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře