Reklama
reklama

Hejtman Michal Hašek předal pět zásahových vozidel jednotkám dobrovolných hasičů

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v pátek 14. září 2012 předal spolu s ředitelem Hasičského záchranného sboru (HZS) JMK Jiřím Pelikánem dobrovolným hasičům pětici zásahových vozidel.

Auta, která původně sloužila jednotkám profesionálních hasičů, byla po provedení potřebných úprav předána v areálu nové požární stanice HZS JMK v Brně-Líšni zástupcům sborů dobrovolných hasičů. Cisternové vozidlo CAS K 25 LIAZ převzali dobrovolní hasiči městysu Višňová na Znojemsku, čtyři cisternová vozidla CAS 32 Tatra 148 obdrželi členové jednotek SDH Moravského Krumlova, Vysokých Popovic, Žeravic a Perné.

 

„Jihomoravský kraj si je vědom významu sborů dobrovolných hasičů. Jejich členové nechybí nejen při likvidaci požárů, ale také při autonehodách, haváriích, při likvidaci následků takových přírodních pohrom, jako byly troje povodně v kraji během posledních deseti let nebo nedávný lesní požár u Bzence na Hodonínsku. Proto každoročně vyhlašujeme rozsáhlý dotační program na požární techniku a věcné prostředky k řešení mimořádných událostí jednotek sborů dobrovolných hasičů měst a obcí jižní Moravy. Jen letos kraj v této oblasti rozdělil 28 milionů korun,“konstatoval hejtman Michal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře