Reklama
reklama

Hejtman Jihomoravského kraje ocenil práci členů IZS v Bzenci

Dne 27. června v dopoledních hodinách proběhlo ve Vracově  slavnostní shromáždění zástupců složek Integrovaného záchranného systému, kteří zasahovali při květnovém požáru na Bzenecku.   

Dnes 27. června 2012, tedy přesně měsíc a tři dny, co se v píscích Moravské Sahary u Bzence rozhořel požár lesa, který jistě vejde do historie jako největší u nás za posledních 15 let, se prostor víceúčelové haly ve Vracově zaplnil členy zasahujících složek IZS. Hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek předal zástupcům 170 jednotek požární ochrany a dalším organizacím podílejících se na řešení této mimořádné události své ocenění. Požádal všechny zástupce jednotlivých složek, aby tlumočili jeho velké poděkování všem zasahujícím z 11 krajů České republiky a ze Slovenska.

 

Pracovní uniformu vyměnili tentokrát za slavnostní nejen zástupci příslušníků HZS ČR, členů jednotek dobrovolných hasičů, Policie ČR, Českého červeného kříže, Vodní záchranné služby, ale i 12ti jednotek hasičů ze Slovenska. Za mimořádné osobní nasazení při zdolávání tohoto požáru udělil hejtman JMK také 20 bronzových, 3 stříbrné a 7 zlatých medailí především členům štábu velitele zásahu, zasahujícím hasičům, policistům, pilotům a starostům obcí Bzenecka.  

 

Napříč projevy všech vzácných hostů, kterými byli senátor Ing. Zdeněk Škromach, náměstek ministra vnitra ČR Mgr. Jaroslav Hruška, náměstek policejního prezidenta ČR plk. Mgr. Vladislav Husák nebo například generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR plk. Ing. Drahoslav Ryba, zaznělo poděkování všem zasahujícím a naděje, že nezastupitelná funkce Integrovaného záchranného systému bude i v budoucnu zachována.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře