Reklama
reklama

Hejtman Jihomoravského kraje ocenil práci členů IZS v Bzenci

Dne 27. června v dopoledních hodinách proběhlo ve Vracově  slavnostní shromáždění zástupců složek Integrovaného záchranného systému, kteří zasahovali při květnovém požáru na Bzenecku.   

Dnes 27. června 2012, tedy přesně měsíc a tři dny, co se v píscích Moravské Sahary u Bzence rozhořel požár lesa, který jistě vejde do historie jako největší u nás za posledních 15 let, se prostor víceúčelové haly ve Vracově zaplnil členy zasahujících složek IZS. Hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek předal zástupcům 170 jednotek požární ochrany a dalším organizacím podílejících se na řešení této mimořádné události své ocenění. Požádal všechny zástupce jednotlivých složek, aby tlumočili jeho velké poděkování všem zasahujícím z 11 krajů České republiky a ze Slovenska.

 

Pracovní uniformu vyměnili tentokrát za slavnostní nejen zástupci příslušníků HZS ČR, členů jednotek dobrovolných hasičů, Policie ČR, Českého červeného kříže, Vodní záchranné služby, ale i 12ti jednotek hasičů ze Slovenska. Za mimořádné osobní nasazení při zdolávání tohoto požáru udělil hejtman JMK také 20 bronzových, 3 stříbrné a 7 zlatých medailí především členům štábu velitele zásahu, zasahujícím hasičům, policistům, pilotům a starostům obcí Bzenecka.  

 

Napříč projevy všech vzácných hostů, kterými byli senátor Ing. Zdeněk Škromach, náměstek ministra vnitra ČR Mgr. Jaroslav Hruška, náměstek policejního prezidenta ČR plk. Mgr. Vladislav Husák nebo například generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR plk. Ing. Drahoslav Ryba, zaznělo poděkování všem zasahujícím a naděje, že nezastupitelná funkce Integrovaného záchranného systému bude i v budoucnu zachována.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře