Reklama
reklama

Hejtman Jihomoravského kraje ocenil práci členů IZS v Bzenci

Dne 27. června v dopoledních hodinách proběhlo ve Vracově  slavnostní shromáždění zástupců složek Integrovaného záchranného systému, kteří zasahovali při květnovém požáru na Bzenecku.   

Dnes 27. června 2012, tedy přesně měsíc a tři dny, co se v píscích Moravské Sahary u Bzence rozhořel požár lesa, který jistě vejde do historie jako největší u nás za posledních 15 let, se prostor víceúčelové haly ve Vracově zaplnil členy zasahujících složek IZS. Hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek předal zástupcům 170 jednotek požární ochrany a dalším organizacím podílejících se na řešení této mimořádné události své ocenění. Požádal všechny zástupce jednotlivých složek, aby tlumočili jeho velké poděkování všem zasahujícím z 11 krajů České republiky a ze Slovenska.

 

Pracovní uniformu vyměnili tentokrát za slavnostní nejen zástupci příslušníků HZS ČR, členů jednotek dobrovolných hasičů, Policie ČR, Českého červeného kříže, Vodní záchranné služby, ale i 12ti jednotek hasičů ze Slovenska. Za mimořádné osobní nasazení při zdolávání tohoto požáru udělil hejtman JMK také 20 bronzových, 3 stříbrné a 7 zlatých medailí především členům štábu velitele zásahu, zasahujícím hasičům, policistům, pilotům a starostům obcí Bzenecka.  

 

Napříč projevy všech vzácných hostů, kterými byli senátor Ing. Zdeněk Škromach, náměstek ministra vnitra ČR Mgr. Jaroslav Hruška, náměstek policejního prezidenta ČR plk. Mgr. Vladislav Husák nebo například generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR plk. Ing. Drahoslav Ryba, zaznělo poděkování všem zasahujícím a naděje, že nezastupitelná funkce Integrovaného záchranného systému bude i v budoucnu zachována.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře