Reklama
reklama

Hejtman Hašek chce bývalé vojenské objekty využít na sociální bydlení

Nepotřebný armádní majetek, především bývalé vojenské objekty na území jižní Moravy, by mohly být využity na sociální bydlení pro seniory. Shodli se na tom při jednání jihomoravský hejtman Michal Hašek a ministr obrany Vlastimil Picka.

V příštích týdnech se chtějí krajští úředníci seznámit s přehledem majetku, který do budoucna armáda nebude v Brně využívat.„Samozřejmě tento převod by byl bezplatný, ale musíme postupovat v souladu se zákonem,“ uvedl k plánu ministr Picek.

 

Hejtman s ministrem jednal také o budoucnosti vojenského zdravotnictví, protože součástí zdejší sítě veřejných nemocnic je i Vojenská nemocnice v Brně. „Avizoval jsem, že kdykoliv v budoucnu jakákoliv vláda přijde s tím, že by chtěla měnit strukturu vojenského zdravotnictví, Jihomoravský kraj v případě Vojenské nemocnice v Brně určitě bude jedním ze zájemců o převod tohoto majetku. Kraji chybí krajská nemocnice přímo ve městě Brně a z logiky věci se nabízí, že eventuálně do budoucna by Vojenská nemocnice mohla plnit takovýto úče,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

 

Podle ministra Picka má také budoucnost Vojenský umělecký soubor Ondráš. „Na oplátku jsem ujistil pana ministra o tom, že podpora Jihomoravského kraje ve prospěch tohoto unikátního tělesa bude platit i pro budoucí roky,“ dodal Hašek.

 

Posledním problémem, o kterém ministr s hejtmanem hovořili, je území Boří les v Břeclavi, který je od druhé světové války kontaminován municí po výbuchu bývalé muniční továrny a skladů. Kraj chce společně s ministerstvem hledat možné řešení ve spolupráce i s ministerstvem zemědělství.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře