Reklama
reklama

Hasiči zasahovali u osmi nehod

K osmi dopravním nehodám v několika okresech ve středu 25. července od rána vyjížděly jednotky HZS Jihomoravského kraje. Ke čtyřem z nich přitom hasiči vyjížděli ráno v rozpětí necelých tří hodin. První ranní nehoda byla ohlášena v 6.21 hodin jako střet osobního auta s motocyklem v Jedovnické ulici v Brně-Židenicích. Kolize auta s malým motocyklem Babeta se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Hasiči zajistili místo nehody, udělali protipožární opatření a po příjezdu policistů ukončili zásah.

V 6.53  následovalo hlášení o úniku nebezpečných látek při nehodě nákladního auta a dodávky na 162. kilometru dálnice D1. K nehodě, která se ve směru z Brna do Prahy stala u Velké Bíteše v kraji Vysočina, vyjeli profesionální hasiči ze stanice v Rosicích a dobrovolní hasiči z Rosic, Zastávky a Říčan. Po srážce dodávky s nákladním autem, které kontejner s odpadním materiálem z kafilerie, dálnici znečistily rozházené vnitřnosti, tuk a další kafilerní odpad. Zbytky z kafilérie projíždějící auta rozjezdila do délky několika set metrů, na velmi kluzkém povrchu v silném dešti havarovalo dalších pět aut. Čtyři účastníci nehod byli zraněni. Jihomoravští hasiči spolu s kolegy z jednotek z kraje Vysočina poskytli předlékařskou pomoc zraněným, které předali do péče zdravotníkům.
 
Dálnici silně znečistěnou ve všech pruzích pak hasiči společně se silničáři čistili až do odpoledních hodin. Kafilerní zbytky silničáři pomocí radlice z vozovky shrnovali a hasiči povrch oplachovali vodou. Protože dálnice zůstala i po opláchnutí stále nebezpečné kluzká, hasiči několik set metrů dlouhý úsek znovu odmašťovali a čistili pěnidlem, které vzápětí z vozovky smývali vodou. Jednotky z Brněnska zásah ukončily až před 15. hodinou.
 

V ranní sérii nehod hasiči krátce po 7. hodině vyjížděli do Bělohorské ulice v Brně-Židenicích. Průzkum  po příjezdu ukázal, že po kolizi jednoho vozidla není třeba zásahu hasičů a jednotka odjela na základnu.
 
V 8.01 hodin byli hasiči přivoláni k nehodě dvou vozidel na 204. kilometru dálnice D1 u Šlapanic na Brněnsku. Jedno z aut skončilo na střeše a jeho zraněná řidička byla při příjezdu hasičů v péči zdravotníků. Hasiči zajistili místo nehody, auta zabezpečili proti případnému požáru, únik provozních kapalin nebyl zjištěn. Protože likvidaci následků nehody zajistila specializovaná firma, hasiči ukončili zásah.
 
V 8.48 hodin byla ohlášena nehoda na silnici z Blanska do Brna. Hasiči po příjezdu zjistili, že zhruba 4 kilometry za Blanskem poblíž železničního Novohradského tunelu je v jednom jízdním pruhu silnice v délce zhruba 200 metrů rozsypané rostlinné semeno rozmáčené deštěm. Na kluzkém povrchu se řidiči jednoho auta zřejmě nepodařilo dobrzdit a narazil do dalších dvou vozidel. Jednomu zraněnému účastníkovi nehody hasiči poskytli předlékařskou pomoc a předali ho do péče zdravotníků. Dále zajistili místo nehody a udělali protipožární opatření, únik provozních kapalin nebyl zjištěn. K úklidu vozovky hasiči přivolali silničáře.
 
Ve 12.40 hodin byli hasiči přivoláni k nehodě osobního auta a dodávky na silnici z Velkých Pavlovic do Bořetic na Břeclavsku. Dodávka skončila na střeše mimo vozovku, zraněný řidič byl při příjezdu hasičů v péči zdravotníků. Hasiči vozidla zajistili proti případnému požáru a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny. Dodávka převážela nádoby s nátěrem na podlahy z oxidových pryskyřic, nádoby ale byly jen částečně poškozeny a žádné nebezpečné látky z nich neunikaly. Z nádrže dodávky odčerpali zbytek nafty. Vozidlo pak pomocí jeřábu vyprošťovacího automobilu převrátili zpět na kola na silnici a pomohli naložit k odtahu. Vozovku uklidili od střepů a úlomků.
 
Ve 12.50 hodin hasiči vyjížděli k nehodě dvou aut do Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Jednalo se o kolizi vozidel Škoda Octavia a Opel Zafira. Hasiči zajistili místo nehody, obě auta zabezpečili proti případnému požáru a odpojili baterie. Sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny, a po vyšetření nehody vozovku uklidili.
 
Ve 13.52 hodin byli hasiči přivoláni k nehodě na 5. kilometru dálnice D2 u Rebešovic na Brněnsku. Ve směru z Břeclavi do Brna havarovala dodávka, která skončila mimo vozovku. Dálnice zůstala průjezdná, u nehody, která se obešla bez zranění, před příjezdem hasičů zasahovala osádka okolo projíždějícího vozidla Celní správy. Hasiči auto zajistili proti případnému požáru, úniku provozních kapalin a odpojili baterii.       

Autor: 
redakce
Aktuálně
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Komentáře