Reklama
reklama

Hasiči zasahovali u osmi nehod

K osmi dopravním nehodám v několika okresech ve středu 25. července od rána vyjížděly jednotky HZS Jihomoravského kraje. Ke čtyřem z nich přitom hasiči vyjížděli ráno v rozpětí necelých tří hodin. První ranní nehoda byla ohlášena v 6.21 hodin jako střet osobního auta s motocyklem v Jedovnické ulici v Brně-Židenicích. Kolize auta s malým motocyklem Babeta se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Hasiči zajistili místo nehody, udělali protipožární opatření a po příjezdu policistů ukončili zásah.

V 6.53  následovalo hlášení o úniku nebezpečných látek při nehodě nákladního auta a dodávky na 162. kilometru dálnice D1. K nehodě, která se ve směru z Brna do Prahy stala u Velké Bíteše v kraji Vysočina, vyjeli profesionální hasiči ze stanice v Rosicích a dobrovolní hasiči z Rosic, Zastávky a Říčan. Po srážce dodávky s nákladním autem, které kontejner s odpadním materiálem z kafilerie, dálnici znečistily rozházené vnitřnosti, tuk a další kafilerní odpad. Zbytky z kafilérie projíždějící auta rozjezdila do délky několika set metrů, na velmi kluzkém povrchu v silném dešti havarovalo dalších pět aut. Čtyři účastníci nehod byli zraněni. Jihomoravští hasiči spolu s kolegy z jednotek z kraje Vysočina poskytli předlékařskou pomoc zraněným, které předali do péče zdravotníkům.
 
Dálnici silně znečistěnou ve všech pruzích pak hasiči společně se silničáři čistili až do odpoledních hodin. Kafilerní zbytky silničáři pomocí radlice z vozovky shrnovali a hasiči povrch oplachovali vodou. Protože dálnice zůstala i po opláchnutí stále nebezpečné kluzká, hasiči několik set metrů dlouhý úsek znovu odmašťovali a čistili pěnidlem, které vzápětí z vozovky smývali vodou. Jednotky z Brněnska zásah ukončily až před 15. hodinou.
 

V ranní sérii nehod hasiči krátce po 7. hodině vyjížděli do Bělohorské ulice v Brně-Židenicích. Průzkum  po příjezdu ukázal, že po kolizi jednoho vozidla není třeba zásahu hasičů a jednotka odjela na základnu.
 
V 8.01 hodin byli hasiči přivoláni k nehodě dvou vozidel na 204. kilometru dálnice D1 u Šlapanic na Brněnsku. Jedno z aut skončilo na střeše a jeho zraněná řidička byla při příjezdu hasičů v péči zdravotníků. Hasiči zajistili místo nehody, auta zabezpečili proti případnému požáru, únik provozních kapalin nebyl zjištěn. Protože likvidaci následků nehody zajistila specializovaná firma, hasiči ukončili zásah.
 
V 8.48 hodin byla ohlášena nehoda na silnici z Blanska do Brna. Hasiči po příjezdu zjistili, že zhruba 4 kilometry za Blanskem poblíž železničního Novohradského tunelu je v jednom jízdním pruhu silnice v délce zhruba 200 metrů rozsypané rostlinné semeno rozmáčené deštěm. Na kluzkém povrchu se řidiči jednoho auta zřejmě nepodařilo dobrzdit a narazil do dalších dvou vozidel. Jednomu zraněnému účastníkovi nehody hasiči poskytli předlékařskou pomoc a předali ho do péče zdravotníků. Dále zajistili místo nehody a udělali protipožární opatření, únik provozních kapalin nebyl zjištěn. K úklidu vozovky hasiči přivolali silničáře.
 
Ve 12.40 hodin byli hasiči přivoláni k nehodě osobního auta a dodávky na silnici z Velkých Pavlovic do Bořetic na Břeclavsku. Dodávka skončila na střeše mimo vozovku, zraněný řidič byl při příjezdu hasičů v péči zdravotníků. Hasiči vozidla zajistili proti případnému požáru a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny. Dodávka převážela nádoby s nátěrem na podlahy z oxidových pryskyřic, nádoby ale byly jen částečně poškozeny a žádné nebezpečné látky z nich neunikaly. Z nádrže dodávky odčerpali zbytek nafty. Vozidlo pak pomocí jeřábu vyprošťovacího automobilu převrátili zpět na kola na silnici a pomohli naložit k odtahu. Vozovku uklidili od střepů a úlomků.
 
Ve 12.50 hodin hasiči vyjížděli k nehodě dvou aut do Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Jednalo se o kolizi vozidel Škoda Octavia a Opel Zafira. Hasiči zajistili místo nehody, obě auta zabezpečili proti případnému požáru a odpojili baterie. Sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny, a po vyšetření nehody vozovku uklidili.
 
Ve 13.52 hodin byli hasiči přivoláni k nehodě na 5. kilometru dálnice D2 u Rebešovic na Brněnsku. Ve směru z Břeclavi do Brna havarovala dodávka, která skončila mimo vozovku. Dálnice zůstala průjezdná, u nehody, která se obešla bez zranění, před příjezdem hasičů zasahovala osádka okolo projíždějícího vozidla Celní správy. Hasiči auto zajistili proti případnému požáru, úniku provozních kapalin a odpojili baterii.       

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře