Reklama
reklama

Hasiči zaháněli ovce od dálnice D1

Tři ovce pobíhající po poli u dálničního přivaděče v pondělních ranních hodinách hasiči spolu s policisty zaháněli do bezpečí u Rosic na Brněnsku.

Ovce, které měly podle svědků už od ranních hodin volně pobíhat po okolí a ohrožovat silniční provoz, zachytili policisté u přivaděče z Rosic na dálnici D1. V 8.10 hodin si na pomoc přivolali hasiče. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice v Rosicích a dobrovolná jednotka ze Zastávky.

 

Ovce hasiči našli zhruba 30 metrů od dálničního přivaděče v poli, kde je hlídali policisté. Protože nedaleko odtud byla samota, dohodli se s majitelkou, že ovce zaženou do přístřešku u stavení. Pomocí nastavovacíchžebříků, které použili jako zábranu, ovce během necelých 20 minut dostali do oploceného přístřešku tři krát pět metrů. Policisté mezitím uvědomili majitele zvířat, kterému ovce ráno utekly z ohrady v Ostrovačicích. Protože odvoz ovcí si zajistil jejich chovatel, hasiči před 9. hodinou ukončili zásah.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře