Reklama
reklama

Hasiči zaháněli ovce od dálnice D1

Tři ovce pobíhající po poli u dálničního přivaděče v pondělních ranních hodinách hasiči spolu s policisty zaháněli do bezpečí u Rosic na Brněnsku.

Ovce, které měly podle svědků už od ranních hodin volně pobíhat po okolí a ohrožovat silniční provoz, zachytili policisté u přivaděče z Rosic na dálnici D1. V 8.10 hodin si na pomoc přivolali hasiče. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice v Rosicích a dobrovolná jednotka ze Zastávky.

 

Ovce hasiči našli zhruba 30 metrů od dálničního přivaděče v poli, kde je hlídali policisté. Protože nedaleko odtud byla samota, dohodli se s majitelkou, že ovce zaženou do přístřešku u stavení. Pomocí nastavovacíchžebříků, které použili jako zábranu, ovce během necelých 20 minut dostali do oploceného přístřešku tři krát pět metrů. Policisté mezitím uvědomili majitele zvířat, kterému ovce ráno utekly z ohrady v Ostrovačicích. Protože odvoz ovcí si zajistil jejich chovatel, hasiči před 9. hodinou ukončili zásah.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře