Reklama
reklama

Hasiči vytahovali havarované auto z přehrady

K nehodě vozidla, které ze silnice spadlo do vodní nádrže, v pátek 10.8.  hasiči vyjížděli do Rakovecké ulice v Brně-Bystrci.

Řidič vozidla Ford Mondeo na silnici mezi kempem Obora a hradem Veveří sjel z vozovky, ohnul svodidla, přerazil dopravní značku a menší strom, a ze srázu vysokého zhruba 6 – 7 metrů spadl do Brněnské přehrady. Auto se těsně u břehu potopilo tak, že voda sahala až po boční okénka.

 

Hasiči hlášení o nehodě přijali v 8.21 hodin. Na místo vyjely jednotky ze stanic v Hrázní ulici na přehraděa v Lidické ulici. Protože podle hlášení měl být v autě ve vodě člověk, ze základny na letišti v Brně-Tuřanech vzlétl také vrtulník s hasiči – leteckými záchranáři na palubě. Vrtulník zůstal v záloze, protože při příjezdu hasiči zjistili, že 43letý řidič – vozíčkář v autě již není a z vody na břeh ho ihned po nehodě vytáhli rybáři a okolo projíždějící motoristé. Šokovaného a podchlazeného řidiče hasiči předali do péče zdravotníků.

 

 

„Auto ze dvou třetin ponořené do vody hasiči prozkoumali, uvnitř dalšího člověka nenašli. Pro případ úniku provozních kapalin na hladinu přehrady umístili provizorní nornou stěnu. Z auta nic nevytékalo, na hladině se ale utvořila menší skvrna nečistot, které voda zřejmě vyplavila z motorového prostoru. Vzhledem k riziku znečistění přehrady hasiči o události informovali pracovníky Povodní Moravy, odboru životního prostředí Magistrátu města Brna ačeské inspekce životního prostředí“ uvedl mluvčí Hasičů JMK Jaroslav Haid.

 

Hasiči také zajistili místo nehody a do příjezdu policistů na frekventované komunikaci řídili dopravu. Po vyšetření a zadokumentování nehody policisty pak havarované auto ve vodě připoutali textilními vazáky a pomocí vyprošťovacího jeřábu ho vytáhli na břeh a na silnici. Společně s vodohospodáři pak sorbentem zasypali a zlikvidovali menší ropnou skvrnu na hladině přehrady a odstranili nornou stěnu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře