Reklama
reklama

Hasiči vytahovali havarované auto z přehrady

K nehodě vozidla, které ze silnice spadlo do vodní nádrže, v pátek 10.8.  hasiči vyjížděli do Rakovecké ulice v Brně-Bystrci.

Řidič vozidla Ford Mondeo na silnici mezi kempem Obora a hradem Veveří sjel z vozovky, ohnul svodidla, přerazil dopravní značku a menší strom, a ze srázu vysokého zhruba 6 – 7 metrů spadl do Brněnské přehrady. Auto se těsně u břehu potopilo tak, že voda sahala až po boční okénka.

 

Hasiči hlášení o nehodě přijali v 8.21 hodin. Na místo vyjely jednotky ze stanic v Hrázní ulici na přehraděa v Lidické ulici. Protože podle hlášení měl být v autě ve vodě člověk, ze základny na letišti v Brně-Tuřanech vzlétl také vrtulník s hasiči – leteckými záchranáři na palubě. Vrtulník zůstal v záloze, protože při příjezdu hasiči zjistili, že 43letý řidič – vozíčkář v autě již není a z vody na břeh ho ihned po nehodě vytáhli rybáři a okolo projíždějící motoristé. Šokovaného a podchlazeného řidiče hasiči předali do péče zdravotníků.

 

 

„Auto ze dvou třetin ponořené do vody hasiči prozkoumali, uvnitř dalšího člověka nenašli. Pro případ úniku provozních kapalin na hladinu přehrady umístili provizorní nornou stěnu. Z auta nic nevytékalo, na hladině se ale utvořila menší skvrna nečistot, které voda zřejmě vyplavila z motorového prostoru. Vzhledem k riziku znečistění přehrady hasiči o události informovali pracovníky Povodní Moravy, odboru životního prostředí Magistrátu města Brna ačeské inspekce životního prostředí“ uvedl mluvčí Hasičů JMK Jaroslav Haid.

 

Hasiči také zajistili místo nehody a do příjezdu policistů na frekventované komunikaci řídili dopravu. Po vyšetření a zadokumentování nehody policisty pak havarované auto ve vodě připoutali textilními vazáky a pomocí vyprošťovacího jeřábu ho vytáhli na břeh a na silnici. Společně s vodohospodáři pak sorbentem zasypali a zlikvidovali menší ropnou skvrnu na hladině přehrady a odstranili nornou stěnu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře