Reklama
reklama

Hasiči vytahovali havarované auto z přehrady

K nehodě vozidla, které ze silnice spadlo do vodní nádrže, v pátek 10.8.  hasiči vyjížděli do Rakovecké ulice v Brně-Bystrci.

Řidič vozidla Ford Mondeo na silnici mezi kempem Obora a hradem Veveří sjel z vozovky, ohnul svodidla, přerazil dopravní značku a menší strom, a ze srázu vysokého zhruba 6 – 7 metrů spadl do Brněnské přehrady. Auto se těsně u břehu potopilo tak, že voda sahala až po boční okénka.

 

Hasiči hlášení o nehodě přijali v 8.21 hodin. Na místo vyjely jednotky ze stanic v Hrázní ulici na přehraděa v Lidické ulici. Protože podle hlášení měl být v autě ve vodě člověk, ze základny na letišti v Brně-Tuřanech vzlétl také vrtulník s hasiči – leteckými záchranáři na palubě. Vrtulník zůstal v záloze, protože při příjezdu hasiči zjistili, že 43letý řidič – vozíčkář v autě již není a z vody na břeh ho ihned po nehodě vytáhli rybáři a okolo projíždějící motoristé. Šokovaného a podchlazeného řidiče hasiči předali do péče zdravotníků.

 

 

„Auto ze dvou třetin ponořené do vody hasiči prozkoumali, uvnitř dalšího člověka nenašli. Pro případ úniku provozních kapalin na hladinu přehrady umístili provizorní nornou stěnu. Z auta nic nevytékalo, na hladině se ale utvořila menší skvrna nečistot, které voda zřejmě vyplavila z motorového prostoru. Vzhledem k riziku znečistění přehrady hasiči o události informovali pracovníky Povodní Moravy, odboru životního prostředí Magistrátu města Brna ačeské inspekce životního prostředí“ uvedl mluvčí Hasičů JMK Jaroslav Haid.

 

Hasiči také zajistili místo nehody a do příjezdu policistů na frekventované komunikaci řídili dopravu. Po vyšetření a zadokumentování nehody policisty pak havarované auto ve vodě připoutali textilními vazáky a pomocí vyprošťovacího jeřábu ho vytáhli na břeh a na silnici. Společně s vodohospodáři pak sorbentem zasypali a zlikvidovali menší ropnou skvrnu na hladině přehrady a odstranili nornou stěnu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře