Reklama
reklama

Hasiči cvičili záchranu na vodní hladině

Ve dnech 9. až 11. července se uskutečnil praktický výcvik příslušníků HZS JmK zaměřený na záchranné práce na vodní hladině. Pro výcvik, koncipovaný jako jednodenní, hasiči našli podmínky v kempu Merkur v Pasohlávkách na Brněnsku. Program byl zaměřen na zvládnutí teorie a především praxe pro práci na vodní hladině s aplikací pro potřeby HZSČR a daného HZS kraje včetně praktického provedení zásahu.

Frekventanti kurzu si během první části výcvikového dne osvojili základní návyky a postupy při práci na klidné vodní hladině, seznámili se s používáním základní výbavy. Opět se ukázalo, že rozdíly ve výbavě jsou značné, a že pro každý typ zaměstnání na vodní hladině je potřeba specifické výbavy. Za pomoci KŘ HZS Jihomoravského kraje a Vodní záchranné služby Českého červeného kříže MS Brno-střed se podařilo zajistit dostatečné množství materiálu tak, aby průběh výcviku nebyl nikterak narušen. Frekventanti si vyzkoušeli náročnost postupů záchrany bez použití speciální techniky tak, aby zvládli minima pro účelnou pomoc.

 

Druhá část výcviku byla zaměřena především na použití speciální techniky včetně zajišťovacích prostředků.Frekventanti si osvojili pravidla chování posádky na gumovém plavidle i motorovém člunu, postupy záchrany z plavidel a postupy záchrany ve ztížených podmínkách. Vyzkoušeli si i praktické modelové situace, které řešili nejen jako tým, ale i jako jednotlivci.

 

Frekventanti si vyzkoušeli velmi náročnou základní část záchrany na vodní hladině. Účastníci si obsah i aplikovanou náročnost tohoto IMZu se zaměřením na hladinovou záchranu pochvalovali. Z časových důvodů ale musely být některé prvky z připravených osnov kurzu vypuštěny. To se týkalo zejména velké části zdravovědy (zdravotní příprava probíhá v průběhu roku v souvislosti se základním zaměřením odborné přípravy).

 

Jednalo se tedy o více než osmi hodinový výcvik pro jednotlivé ÚO HZS Jihomoravského kraje, ve kterém se vystřídalo během tří dnů celkem 48 příslušníků. Všichni zvládli požadovanou teoretickou a především praktickou část praxe pro práci na vodní hladině s aplikací pro potřeby HZS ČR včetně praktického provedení zásahu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře