Reklama
reklama

Hala je zatím „u ledu“. Aréna u kampusu se měla už rok stavět

Multifunkční hala připomínající oblázek je k vidění na mnohých propagačních materiálech k bohunickému univerzitnímu kampusu. Na pozemku mezi fakultou sportovních studií a tunelem je však stále prázdno, s výjimkou hromad hlíny a odpadků.

Už rok se měla stavět a za další rok mohlo být hotovo. Halu pro vrcholové sportovní akce nebo koncerty projektovala společnost A Plus pro soukromého investora. Ještě v roce 2010, tedy po vypuknutí finanční krize, se s ní počítalo a stát měla asi půldruhé miliardy korun.

„Projekt a jeho pokračování vázne na nedostatku financí,“ říká mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. V roce 2010 vedení města projekt vítalo mimo jiné díky tomu, že do něj šel soukromý investor.

 

„Projekt multifunkční arény dostal územní rozhodnutí 29. listopadu 2010, to nabylo právní moci 4. ledna 2011 a od té doby nedošlo k žádnému posunu,“ vysvětluje Karel Tuza ze společnosti A Plus. „Na stavbu není v současné době společensko-politická poptávka,“ dodal ještě Tuza. Moderní halu by přitom uvítali jak fanoušci sportu, tak i hudby a podobných kulturních akcí. „Je jasné, že vzhled haly nesouvisí s kvalitou herního projevu, ale s diváckou návštěvností už ano,“ myslí si fanoušek Andrew Richter, který doma fandí New Jersey Devils.

 

 

Pokud jde o fanoušky brněnského hokeje, ti nejvěrnější by novou halu raději viděli opět za Lužánkami. Vedení města také počítá s vypracováním studie proveditelnosti. Kromě toho nedávno skončila oprava haly Rondo, která stála čtyři sta milionů korun. Také proto není vůbec jisté, jak by na tom nová hala v Bohunicích byla se stálými nájemníky. „Těžko mluvit do soukromého projektu, ale podobně velké projekty bývají spojené s konkrétními týmy. O nárazové akce či turnaje se vždy uchází více dějišť, a tam jsou ekonomické zájmy mnohem komplikovanější,“ říká ekonom Tomáš Trávníček.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře