Reklama
reklama

Hala je zatím „u ledu“. Aréna u kampusu se měla už rok stavět

Multifunkční hala připomínající oblázek je k vidění na mnohých propagačních materiálech k bohunickému univerzitnímu kampusu. Na pozemku mezi fakultou sportovních studií a tunelem je však stále prázdno, s výjimkou hromad hlíny a odpadků.

Už rok se měla stavět a za další rok mohlo být hotovo. Halu pro vrcholové sportovní akce nebo koncerty projektovala společnost A Plus pro soukromého investora. Ještě v roce 2010, tedy po vypuknutí finanční krize, se s ní počítalo a stát měla asi půldruhé miliardy korun.

„Projekt a jeho pokračování vázne na nedostatku financí,“ říká mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. V roce 2010 vedení města projekt vítalo mimo jiné díky tomu, že do něj šel soukromý investor.

 

„Projekt multifunkční arény dostal územní rozhodnutí 29. listopadu 2010, to nabylo právní moci 4. ledna 2011 a od té doby nedošlo k žádnému posunu,“ vysvětluje Karel Tuza ze společnosti A Plus. „Na stavbu není v současné době společensko-politická poptávka,“ dodal ještě Tuza. Moderní halu by přitom uvítali jak fanoušci sportu, tak i hudby a podobných kulturních akcí. „Je jasné, že vzhled haly nesouvisí s kvalitou herního projevu, ale s diváckou návštěvností už ano,“ myslí si fanoušek Andrew Richter, který doma fandí New Jersey Devils.

 

 

Pokud jde o fanoušky brněnského hokeje, ti nejvěrnější by novou halu raději viděli opět za Lužánkami. Vedení města také počítá s vypracováním studie proveditelnosti. Kromě toho nedávno skončila oprava haly Rondo, která stála čtyři sta milionů korun. Také proto není vůbec jisté, jak by na tom nová hala v Bohunicích byla se stálými nájemníky. „Těžko mluvit do soukromého projektu, ale podobně velké projekty bývají spojené s konkrétními týmy. O nárazové akce či turnaje se vždy uchází více dějišť, a tam jsou ekonomické zájmy mnohem komplikovanější,“ říká ekonom Tomáš Trávníček.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Komentáře