Reklama
reklama

Hackeři asi ovlivnili anketu o výstavbě sportovního centra v Kohoutovicích

Když chtěli na radnici v brněnské městské části Kohoutovice vědět, jestli místní lidé chtějí nové Polyfunkční sportovní centrum ve Stamicově ulici, uspořádali na internetových stránkách městské části anketu. Hlasování ale pravděpodobně ovlivnili hackeři.

Během necelého dne totiž v anketě přibyly hlasů příznivců stavby areálu. „Do 3. ledna v hlasování výrazně vedli odpůrci výstavby. Proti vzniku  areálu jich hlasovalo 258, zatímco příznivců bylo necelých sedmdesát. O den později se situace změnila, když pro výstavbu hlasovaly už víc než tři stovky lidí,“ popsal problém starosta Kohoutovic Petr Šafařík. Radnice se okamžitě obrátila na administrátora stránek, aby extrémní nárůst zdůvodnil. Podle IP adres přišel každý hlas z jiného počítače, to se ale podle IT odborníků dá jednoduše zařídit.

Kohoutovičtí radní proto rozhodovali o osudu ankety na svém zasedání. „Za sebe i za své kolegy v radě mohu prohlásit, že nikdo z nás neměl a nemá důvod manipulovat s výsledky. Anketa skončí v řádném termínu 31. ledna. Po následném vyhodnocení budou občané včas a řádně seznámeni s dalšími kroky učiněnými ve věci případného pronájmu pozemků na výstavbu polyfunkčního objektu. Do té doby neučiníme žádné rozhodnutí ve věci výstavby,“ přislíbil starosta s tím, že ho mrzí podezření z ovlivnění ankety.

 

  

 

S vyhlášením internetové ankety i tak velké množství lidí bydlících v Kohoutovicích nesouhlasí. Mnoho především starších lidí z Kohoutovic, kteří se chtějí k problému vyjádřit, totiž nemá k internetu přístup. Radnice proto zvažuje možnost opakování ankety, třeba i formou referenda.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře