Reklama
reklama

Hackeři asi ovlivnili anketu o výstavbě sportovního centra v Kohoutovicích

Když chtěli na radnici v brněnské městské části Kohoutovice vědět, jestli místní lidé chtějí nové Polyfunkční sportovní centrum ve Stamicově ulici, uspořádali na internetových stránkách městské části anketu. Hlasování ale pravděpodobně ovlivnili hackeři.

Během necelého dne totiž v anketě přibyly hlasů příznivců stavby areálu. „Do 3. ledna v hlasování výrazně vedli odpůrci výstavby. Proti vzniku  areálu jich hlasovalo 258, zatímco příznivců bylo necelých sedmdesát. O den později se situace změnila, když pro výstavbu hlasovaly už víc než tři stovky lidí,“ popsal problém starosta Kohoutovic Petr Šafařík. Radnice se okamžitě obrátila na administrátora stránek, aby extrémní nárůst zdůvodnil. Podle IP adres přišel každý hlas z jiného počítače, to se ale podle IT odborníků dá jednoduše zařídit.

Kohoutovičtí radní proto rozhodovali o osudu ankety na svém zasedání. „Za sebe i za své kolegy v radě mohu prohlásit, že nikdo z nás neměl a nemá důvod manipulovat s výsledky. Anketa skončí v řádném termínu 31. ledna. Po následném vyhodnocení budou občané včas a řádně seznámeni s dalšími kroky učiněnými ve věci případného pronájmu pozemků na výstavbu polyfunkčního objektu. Do té doby neučiníme žádné rozhodnutí ve věci výstavby,“ přislíbil starosta s tím, že ho mrzí podezření z ovlivnění ankety.

 

  

 

S vyhlášením internetové ankety i tak velké množství lidí bydlících v Kohoutovicích nesouhlasí. Mnoho především starších lidí z Kohoutovic, kteří se chtějí k problému vyjádřit, totiž nemá k internetu přístup. Radnice proto zvažuje možnost opakování ankety, třeba i formou referenda.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře