Reklama
reklama

Golfová reprezentantka trénuje v zimní přípravě s fotbalisty Zbrojovky Brno

Česká golfová reprezentantka a jedna z největších mladých nadějí českého ženského golfu Lucie Hinnerová, která hraje za Golf  Club Brno se zapojila spolu se třemi hráči fotbalové Zbrojovky Brno do zimní kondiční přípravy.

Pětice ve složení Lucie Hinnerová, kondiční trenér Jan Cacek a fotbalisté Petr Švancara, Martin Sus a David Farmačka vyrazila na strmé schody v brněnské ulici s příznačným názvem Schodová, aby tady více než hodinu sprintovali, vyklusávali, skákali a jinak zdolávali strmé schodiště.

 

„Bylo to skvělé zpestření zimní přípravy. Já se toho dneska tolik dozvěděl o golfu,“ liboval si udýchaný Petr Švancara, který se, spolu s kondičním trenérem Cackem, Lucii věnoval nejvíce.

 

Dvaadvacetiletá Lucie Hinnerová připustila, že nutnost systematické kondiční přípravy objevila teprve nedávno. „Možná se to nezdá, ale i golfista potřebuje mít kondičku. Poznala jsem to například loni na mistrovství světa v Turecku, kde jsme absolvovaly osm kol v třicetistupňovém vedru, a to už se projeví, jak na tom kdo je s kondicí,“ vysvětlila Lucie.

 

 

Její zimní kondiční příprava se nyní skládá z jednoho až dvou tréninků týdně s kondičním trenérem a jednoho až dvou tréninků individuálně. „K tomu píšu bakalářku a chystám se na únorové státnice,“  směje se studentka sportovního managementu Masarykovy univerzity v Brně.

 

Kondiční trenér Jan Cacek potvrdil, že dobrá kondice je pro golfistu stejně důležitá jako pro hráče jiných sportů. „Možná se to nezdá, ale golfista ujde na hřišti šest až deset kilometrů a i na konci musí být soustředěný na ránu, musí mít dobrou kondici," říká Jan Cacek. Všestranná kondiční příprava je pro golfisty důležitá také proto, že zatěžuje rovnoměrně tělo, které je v sezoně namáhané při golfu příliš jen v některých partiích.

 

Lucie loni vyhrála české juniorské mistrovství, letos pak zvítězila v mistrovství na jamky a byla druhá v mezinárodním mistrovství na rány a v létě reprezentovala Českou republiku na mistrovství světa týmů v Turecku. „Letos bych si ráda zahrála pár profesionálních turnajů a připravila se na splnění svého snu, kterým je dostat se mezi profesionální hráčky,“ říká Lucie, která v únoru po státnicích vyrazí na přípravu na Floridu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře