Reklama
reklama

Golfová reprezentantka trénuje v zimní přípravě s fotbalisty Zbrojovky Brno

Česká golfová reprezentantka a jedna z největších mladých nadějí českého ženského golfu Lucie Hinnerová, která hraje za Golf  Club Brno se zapojila spolu se třemi hráči fotbalové Zbrojovky Brno do zimní kondiční přípravy.

Pětice ve složení Lucie Hinnerová, kondiční trenér Jan Cacek a fotbalisté Petr Švancara, Martin Sus a David Farmačka vyrazila na strmé schody v brněnské ulici s příznačným názvem Schodová, aby tady více než hodinu sprintovali, vyklusávali, skákali a jinak zdolávali strmé schodiště.

 

„Bylo to skvělé zpestření zimní přípravy. Já se toho dneska tolik dozvěděl o golfu,“ liboval si udýchaný Petr Švancara, který se, spolu s kondičním trenérem Cackem, Lucii věnoval nejvíce.

 

Dvaadvacetiletá Lucie Hinnerová připustila, že nutnost systematické kondiční přípravy objevila teprve nedávno. „Možná se to nezdá, ale i golfista potřebuje mít kondičku. Poznala jsem to například loni na mistrovství světa v Turecku, kde jsme absolvovaly osm kol v třicetistupňovém vedru, a to už se projeví, jak na tom kdo je s kondicí,“ vysvětlila Lucie.

 

 

Její zimní kondiční příprava se nyní skládá z jednoho až dvou tréninků týdně s kondičním trenérem a jednoho až dvou tréninků individuálně. „K tomu píšu bakalářku a chystám se na únorové státnice,“  směje se studentka sportovního managementu Masarykovy univerzity v Brně.

 

Kondiční trenér Jan Cacek potvrdil, že dobrá kondice je pro golfistu stejně důležitá jako pro hráče jiných sportů. „Možná se to nezdá, ale golfista ujde na hřišti šest až deset kilometrů a i na konci musí být soustředěný na ránu, musí mít dobrou kondici," říká Jan Cacek. Všestranná kondiční příprava je pro golfisty důležitá také proto, že zatěžuje rovnoměrně tělo, které je v sezoně namáhané při golfu příliš jen v některých partiích.

 

Lucie loni vyhrála české juniorské mistrovství, letos pak zvítězila v mistrovství na jamky a byla druhá v mezinárodním mistrovství na rány a v létě reprezentovala Českou republiku na mistrovství světa týmů v Turecku. „Letos bych si ráda zahrála pár profesionálních turnajů a připravila se na splnění svého snu, kterým je dostat se mezi profesionální hráčky,“ říká Lucie, která v únoru po státnicích vyrazí na přípravu na Floridu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Komentáře