Reklama
reklama

Golfová reprezentantka trénuje v zimní přípravě s fotbalisty Zbrojovky Brno

Česká golfová reprezentantka a jedna z největších mladých nadějí českého ženského golfu Lucie Hinnerová, která hraje za Golf  Club Brno se zapojila spolu se třemi hráči fotbalové Zbrojovky Brno do zimní kondiční přípravy.

Pětice ve složení Lucie Hinnerová, kondiční trenér Jan Cacek a fotbalisté Petr Švancara, Martin Sus a David Farmačka vyrazila na strmé schody v brněnské ulici s příznačným názvem Schodová, aby tady více než hodinu sprintovali, vyklusávali, skákali a jinak zdolávali strmé schodiště.

 

„Bylo to skvělé zpestření zimní přípravy. Já se toho dneska tolik dozvěděl o golfu,“ liboval si udýchaný Petr Švancara, který se, spolu s kondičním trenérem Cackem, Lucii věnoval nejvíce.

 

Dvaadvacetiletá Lucie Hinnerová připustila, že nutnost systematické kondiční přípravy objevila teprve nedávno. „Možná se to nezdá, ale i golfista potřebuje mít kondičku. Poznala jsem to například loni na mistrovství světa v Turecku, kde jsme absolvovaly osm kol v třicetistupňovém vedru, a to už se projeví, jak na tom kdo je s kondicí,“ vysvětlila Lucie.

 

 

Její zimní kondiční příprava se nyní skládá z jednoho až dvou tréninků týdně s kondičním trenérem a jednoho až dvou tréninků individuálně. „K tomu píšu bakalářku a chystám se na únorové státnice,“  směje se studentka sportovního managementu Masarykovy univerzity v Brně.

 

Kondiční trenér Jan Cacek potvrdil, že dobrá kondice je pro golfistu stejně důležitá jako pro hráče jiných sportů. „Možná se to nezdá, ale golfista ujde na hřišti šest až deset kilometrů a i na konci musí být soustředěný na ránu, musí mít dobrou kondici," říká Jan Cacek. Všestranná kondiční příprava je pro golfisty důležitá také proto, že zatěžuje rovnoměrně tělo, které je v sezoně namáhané při golfu příliš jen v některých partiích.

 

Lucie loni vyhrála české juniorské mistrovství, letos pak zvítězila v mistrovství na jamky a byla druhá v mezinárodním mistrovství na rány a v létě reprezentovala Českou republiku na mistrovství světa týmů v Turecku. „Letos bych si ráda zahrála pár profesionálních turnajů a připravila se na splnění svého snu, kterým je dostat se mezi profesionální hráčky,“ říká Lucie, která v únoru po státnicích vyrazí na přípravu na Floridu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře