Reklama
reklama

Gang prodejců pervitinu zásoboval pervitinem narkomany na Kyjovsku

Kriminalisté zlikvidovali gang prodejců pervitinu z Kyjovska. S touto tvrdou drogou obchodoval podle policie léta a vydělal si tak miliony korun. Objem prodaných drog se odhaduje na kilogramy. Celkem zadrželi kriminalisté čtyři lidi. Hrozí jim až deset let vězení.

Skupinu řídil 53letý muž. Z Polska na Moravu vozil ve velkém léčiva, z nichž si nechal hned v několika pervitinových laboratořích vyrábět drogy. Prodávali je jeho tři komplicové - muži ve věku 28 a 31 let a také pětadvacetiletá žena. "Máme zdokumentovanou výrobu a prodej několika set gramů pervitinu za poslední dva roky. Nepochybně toho ale bude mít tato skupina na svědomí mnohem více," uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Od šéfa gangu nakupovali jeho tři prodejci pervitin v ceně 1000 korun za gram. Pak jej prodávali za 1500 až 2000 korun. Odběratelé mohli platit i protislužbami; sexuálními službami, pomocí při různých pracích a odvozem na různé schůzky. Drogy si hlavní distributor s komplici předával v nonstop barech v Kyjově a v restauraci, kterou provozoval jen jako zástěrku své skutečné činnosti v Terezíně na Hodonínsku. "Tento muž svoji trestnou činnost po celou dobu dobře skrýval a byl při své protizákonné činnosti velmi opatrný. Z peněz utržených za prodej drog zajišťoval chod celé své rodiny. Po jeho zadržení se tak jeho rodinní příslušníci dostali do existenčních problémů," dodal mluvčí.

 

  

Skupina zásobovala pervitinem narkonamy na Kyjovsku a v sousedních regionech. Na odhalení skupiny pracovali kriminalisté přes rok, vyslechli přes 50 svědků a nechali vypracovat desítky expertíz. Do objasňování kauzy se zapojilo 60 policistů. Členové skupiny byli po zatčení obviněni z nedovolené výroby drog. Jsou stíháni vazebně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře