Reklama
reklama

Gang prodejců pervitinu zásoboval pervitinem narkomany na Kyjovsku

Kriminalisté zlikvidovali gang prodejců pervitinu z Kyjovska. S touto tvrdou drogou obchodoval podle policie léta a vydělal si tak miliony korun. Objem prodaných drog se odhaduje na kilogramy. Celkem zadrželi kriminalisté čtyři lidi. Hrozí jim až deset let vězení.

Skupinu řídil 53letý muž. Z Polska na Moravu vozil ve velkém léčiva, z nichž si nechal hned v několika pervitinových laboratořích vyrábět drogy. Prodávali je jeho tři komplicové - muži ve věku 28 a 31 let a také pětadvacetiletá žena. "Máme zdokumentovanou výrobu a prodej několika set gramů pervitinu za poslední dva roky. Nepochybně toho ale bude mít tato skupina na svědomí mnohem více," uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Od šéfa gangu nakupovali jeho tři prodejci pervitin v ceně 1000 korun za gram. Pak jej prodávali za 1500 až 2000 korun. Odběratelé mohli platit i protislužbami; sexuálními službami, pomocí při různých pracích a odvozem na různé schůzky. Drogy si hlavní distributor s komplici předával v nonstop barech v Kyjově a v restauraci, kterou provozoval jen jako zástěrku své skutečné činnosti v Terezíně na Hodonínsku. "Tento muž svoji trestnou činnost po celou dobu dobře skrýval a byl při své protizákonné činnosti velmi opatrný. Z peněz utržených za prodej drog zajišťoval chod celé své rodiny. Po jeho zadržení se tak jeho rodinní příslušníci dostali do existenčních problémů," dodal mluvčí.

 

  

Skupina zásobovala pervitinem narkonamy na Kyjovsku a v sousedních regionech. Na odhalení skupiny pracovali kriminalisté přes rok, vyslechli přes 50 svědků a nechali vypracovat desítky expertíz. Do objasňování kauzy se zapojilo 60 policistů. Členové skupiny byli po zatčení obviněni z nedovolené výroby drog. Jsou stíháni vazebně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře