Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Meteorologové hlásí bílou tmu, nehod na silnicích přibývá

Na mnoha místech jižní Moravy se vyskytuje kvůli silnéme hustému sněžení a nárazového větru Bílá tma. Během prvních osmi hodin služby měli v sobotu jihomoravští hasiči třináct výjezdů k dopravním nehodám, u kterých se zranil stejný počet lidí.

Před devátou hodinou ráno vyjížděla jednotka ze Znojma do obce Hluboké Mašůvky k nehodě traktoru s vlečkou, která zůstala převrácená na vozovce. Velitel zásahu si nechal na místo poslat vyprošťovací automobil z brněnské stanice Lidická, pomocí které hasiči otočili vlečku zpět na kola. Nehoda se obešla bez zranění.
   
Hasiči ze stanice Pohořelice vyjížděli krátce po desáté hodině dopoledne k nehodě osobního auta ve Vlasaticích. V autě cestovala těhotná žena. Ačkoliv nejevila známky zranění, velitel zásahu nechal na místo povolat záchrannou službu, která ženu odvezla do nemocnice na pozorování.
  
Jednotka z požární stanice Slavkov dnes řešila tři dopravní nehody, při kterých se zranili tři lidé. Malému dítěti, které bylo po havárce vystrašené, předali hasiči plyšového dráčka Hasíka.
K nehodě sypače a autobusu vyjížděli hasiči ze stanice Blansko. Nehoda se stala ve Sloupu a nedošlo při ní k žádnému zranění.  Hasiči zasypali uniklý olej sorbetem a poškozený sypač dostali mimo vozovku. Po dočištění silnice se jednotka vrátila na základnu.
  
U obce Moutnice museli hasiči vyprostit zraněnou ženu při nehodě osobního auta, dodávky a náklaďáku. Celkem byli na místě tři zranění.
"Od sedmé hodiny ranní do desáté hodiny večerní vyjížděli hasiči HZS JMK celkem k sedmadvaceti nehodám, při kterých se zranilo dvacet lidí. Přitom vloni vyjížděli hasiči v Jihomoravském kraji průměrně čtyřikrát za den k dopravní nehodě. Dnešní značně nadprůměrný počet nehod zřejmě ovlivnilo vytrvalé sněžení a klimatické podmínky," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.
  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře