Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Meteorologové hlásí bílou tmu, nehod na silnicích přibývá

Na mnoha místech jižní Moravy se vyskytuje kvůli silnéme hustému sněžení a nárazového větru Bílá tma. Během prvních osmi hodin služby měli v sobotu jihomoravští hasiči třináct výjezdů k dopravním nehodám, u kterých se zranil stejný počet lidí.

Před devátou hodinou ráno vyjížděla jednotka ze Znojma do obce Hluboké Mašůvky k nehodě traktoru s vlečkou, která zůstala převrácená na vozovce. Velitel zásahu si nechal na místo poslat vyprošťovací automobil z brněnské stanice Lidická, pomocí které hasiči otočili vlečku zpět na kola. Nehoda se obešla bez zranění.
   
Hasiči ze stanice Pohořelice vyjížděli krátce po desáté hodině dopoledne k nehodě osobního auta ve Vlasaticích. V autě cestovala těhotná žena. Ačkoliv nejevila známky zranění, velitel zásahu nechal na místo povolat záchrannou službu, která ženu odvezla do nemocnice na pozorování.
  
Jednotka z požární stanice Slavkov dnes řešila tři dopravní nehody, při kterých se zranili tři lidé. Malému dítěti, které bylo po havárce vystrašené, předali hasiči plyšového dráčka Hasíka.
K nehodě sypače a autobusu vyjížděli hasiči ze stanice Blansko. Nehoda se stala ve Sloupu a nedošlo při ní k žádnému zranění.  Hasiči zasypali uniklý olej sorbetem a poškozený sypač dostali mimo vozovku. Po dočištění silnice se jednotka vrátila na základnu.
  
U obce Moutnice museli hasiči vyprostit zraněnou ženu při nehodě osobního auta, dodávky a náklaďáku. Celkem byli na místě tři zranění.
"Od sedmé hodiny ranní do desáté hodiny večerní vyjížděli hasiči HZS JMK celkem k sedmadvaceti nehodám, při kterých se zranilo dvacet lidí. Přitom vloni vyjížděli hasiči v Jihomoravském kraji průměrně čtyřikrát za den k dopravní nehodě. Dnešní značně nadprůměrný počet nehod zřejmě ovlivnilo vytrvalé sněžení a klimatické podmínky," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.
  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře