Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Děti rozdávaly „průkazy a odznaky“ vzorného pejskaře

K zajímavému nápadu městské části Kohoutovice, kde úředníci vytvořili kartičky a odznaky vzorných pejskařů a do ulic s nimi vyslali děti ze základní školy Chalabalova, se připojili staké brněnští strážníci. Lidem, kteří venčili své miláčky na vodítku nebo s náhubkem, případně těm, které po psech viděli vzorně uklízet, potom žáci za odměnu drobné dárky předali.

Školáci byli nejprve nesmělí, po prvních vstřícných reakcích v sobě však našli odvahu a netrpělivě vyhlíželi další pejskaře a zkoumali, jestli mají jejich psi vodítko a evidenční známku. Kromě otázek na pravidla pohybu psů se zajímali o další podrobnosti, například cestování se zvířaty v prostředcích hromadné dopravy a podobně. "S některými skupinkami vyrazili do ulic také brněnští strážníci, aby zvýšili dětem autoritu a mohli domluvit případným přestupcům. Našly se i případy místních, které hlídky přistihly při porušování městské vyhlášky již poněkolikáté, a proto jim udělovaly i blokové pokuty. Neuklizené psí hromádky totiž patří k problémům, na které si obyvatelé sídlišť stěžují nejčastěji," dodal k akci mluvčí strážníků Jakub Ghanem.                 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce v ulici Hladíkova v Brně-Černovicích započali dnes 24. března 2018. Pro Brňany to znamená uzavření pravého jízdní pruhu směrem do centra. Uzavírka z důvodu oprav krytu vozovky potrvá...
24.03.2018 - 12:00
Centrum města se dlouhodobě potýká s nedostatečným počtem veřejných toalet. Městská část Brno- -střed vymyslela poněkud zvláštní řešení.
24.03.2018 - 09:08
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Komentáře