Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Chodník slávy Městského divadla se rozrostl, přibylo pět dlaní

Od roku 2000 září Lidická ulice barevnými kachlemi s obtisky rukou umělců brněnského Městského divadla. Ke čtyřiadvaceti osobnostem se v pátek odpoledne přidali a stopu v betonu zanechali herci a držitelé ceny Thálie Petr Štěpán, Hana Holišová, scénografové Petr Hloušek, Jaroslav Milfajt a kostýmní návrhářka Andrea Kučerová.

„Já bych rád upozornil, že se kachle nevztahují jenom na Lidickou ulici, ale máme v plánu rozšířit chodník slávy po celém bloku, kolem Jarošky,“ smál se ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša. Akce se zúčastnil brněnský primátor Roman Onderka, který zároveň pokřtil nové CD muzikálu Papežka.

 

„Přeji CD, aby přinesl Městskému divadlu štěstí a aby se ten počet Thálií ještě rozrostl, protože tady v Brně hrajete skvělé umění,“ popřál CD z muzikálu Papežka, za jehož hlavní roli získala Hana Holišová cenu Thálie, Onderka. Ten se stal spolu s dalšími umělci Městského divadla Brno kmotrem Divadelního dvoru, jenž byl při slavnostní příležitosti oficiálně pokřtěn a získal i své vlastní logo.

 

Moša na tiskové konferenci oznámil změnu, která se týkala posunu začátku večerních představení z 19.30 na 19.00. „Původně jsme si říkali, že když se návštěvníkům Mahenky nebude líbit začátek hry, tak stihnou přejít k nám, ale nakonec jsme se dohodli na sedmou,“ dodal s úsměvem Moša.

 

      

 

    

 

    

 

    

 

    

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře