Reklama
reklama

Fotbalová Zbrojovka má nového majitele, je jím Václav Bartoněk

V čele klubu vydržel právník a bývalý fotbalový brankář Jaroslav Přeček jeden rok, nyní od něj prvoligový brněnský klub přebírá bývalý manažer ve stavebnictví Václav Bartoněk. Ten odkoupil od Přečka sedmdesát procent akcií.

Zbývajících třicet procent stále patří Petru Hoskovci. Majoritním vlastníkem akcií stále zůstává společnost For Brno Plus, již ale nyní vlastní bývalý ředitel společnosti OHL ŽS. „Jsem jediný stoprocentní vlastník společnosti For Brno Plus,“ potvrdil Bartoněk, který doposud působil v klubu jako předseda představenstva.

 

„S panem Přečkem nás pojí dlouholeté přátelství, když se stal majitelem on, dali jsme si nějaké cíle a vytyčili jisté vize. Byl tehdy plný energie a chuti angažovat se ve fotbale, pro mě to byla pouze doplňková činnost,“ uvedl Bartoněk, jenž se loni rozhodl opustit stavebnictví po čtyřiceti letech.

 

Cena převodu akcií zůstává obchodním tajemstvím. „Mohu jen říct, že k celé transakci došlo ve výši nominální hodnoty společnosti,“ dodal šedesátiletý Bartoněk. Fanoušci na sociálních sítích vnímají novou zprávu pozitivně. „Takže v podstatě žádná změna,“ napsal vesele Jan Svoboda.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře