Reklama
reklama

Fotbalisty Brna povede Grmela, trenér Čuhel byl odvolán

Zbrojovka mění trenéry. Porážka v Jihlavě byla posledním vystoupením Petra Čuhela na lavičce A týmu. Novým koučem se stává Ludevít Grmela, který vedl juniorku a v pondělí na Vysočině dělal Čuhelovi asistenta. Dvojkou na lavičce se stává šéftrenér mládeže Luděk Zajíc.

U A týmu končí také dosavadní asistenti Petr Maléř a Josef Hron. Maléř povede společně s Danielem Břežným záložní tým, který suverénně vede Juniorskou ligu.
V úterý o tom informovalo vedení klubu na mimořádné tiskové konferenci. „Zbrojovka chce jít cestou nejen vlastních odchovanců, ale i cestou vlastních trenérů. Chceme, aby tu pracovali trenéři, kteří mají vztah ke klubu,“ vysvětlil změnu sportovní ředitel klubu Zdeněk Kudela a tím odpověděl na otázku, proč Zbrojovka „nelovila“ v jiných vodách. „Není to změna pro změnu, je to proto, aby hráči dostali impuls, přemýšleli jsme, jak to změnit. Petr Čuhel se dostával do pozice, že na něm zůstávala většina práce, i té pozitivní i té negativní. Změna je logický postup, včetně dosazení Luďka Zajíce na post asistenta. Petr Čuhel odvedl kus poctivé práce, Zbrojovka si toho cení a Zbrojovka s ním i nadále počítá,“ vysvětlil Kudela novinářům.
„My pokračujeme v nastoupené cestě, z níž nehodláme ustoupit. Budou zde hrát hráči, kteří jsou s Brnem spojeni a budou zde trenéři, kteří Brnem prošli. Proto nastoupil Luděk Grmela. Zároveň jsme si uvědomili, že situaci musíme vzít z gruntu, razantněji,“ doplnil Zdeněk Kudela.
Zbrojovka zatím neobsazuje trenéra brankářů. V seniorské kategorii jsou čtyři brankáři – Doležal, Petr, Hladký a Veselý. „Pověřováním dohledu nad tréninky brankářů je pověřen nejzkušenější z nich Martin Doležal,“ pověděl Kudela.
Rozhodnutí o změně dozrálo ve vedení klubu v pondělí večer, i přesto, že Zdeněk Kudela volil v televizním přenosu uvážlivá slova. „Nechtěl jsem říct něco, čeho bych pak litoval. Stojím si za tím, že jsou tady hráči, kteří na ligu mají. Hráči za trenérem Čuhelem stáli, ale byla to taková pseudopodpora. Sešli jsme se s Luďkem Grmelou a on reagoval kladně, takže bylo jasné, že nastoupí,“ pokračoval Kudela, který počítá s Čuhelem i nadále, ale zatím není jasné, v jaké pozici. „Nechceme o trenéra jeho kvalit přijít, byla by to chyba,“ pravil jasně.
Co na to říká nový kouč? „Situace není jednoduchá, ale není zase tak složitá, jak se na první pohled zdá,“ sdělil a pokračoval: „Kluci jsou trénování dobře, mají za sebou sérii nepříznivých výsledků, ale na podzim ukázali, že to v nich je, že fotbal nezapomněli. Oni to zase zvládnou, potřebují k tomu postrčit,“ sdělil nový kouč.
Pro něj je to vrchol dosavadní kariéry. „Kluky jsem měl možnost sledovat už týden, cítím tam pozitivum, v tom bych problém neviděl, je jen třeba to přenést na hřiště. Hráči jsou nažhavení, ale nedostali se tam, kam bychom chtěli. Řadu jich znám od 16 let, moje komunikace s nimi bude jiná. Musí to zvládnout a udělat pro úspěch více, než maximum. Je to o hlavě, o atmosféře v kabině,“ myslí si Grmela. „Nejsme bezradní, my máme problém, aby hráči přenesli to co je v nich, do mistrovského zápasu. V Jihlavě nám uškodilo vyloučení protihráče, místo toho, abychom toho využili,“ doplňuje svůj postřeh Kudela.
První představení nového trenérskému tandemu na lavičce A týmu bude v pátek od 20.15 hodin proti Olomouci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře