Reklama
reklama

Fotbalisty Brna povede Grmela, trenér Čuhel byl odvolán

Zbrojovka mění trenéry. Porážka v Jihlavě byla posledním vystoupením Petra Čuhela na lavičce A týmu. Novým koučem se stává Ludevít Grmela, který vedl juniorku a v pondělí na Vysočině dělal Čuhelovi asistenta. Dvojkou na lavičce se stává šéftrenér mládeže Luděk Zajíc.

U A týmu končí také dosavadní asistenti Petr Maléř a Josef Hron. Maléř povede společně s Danielem Břežným záložní tým, který suverénně vede Juniorskou ligu.
V úterý o tom informovalo vedení klubu na mimořádné tiskové konferenci. „Zbrojovka chce jít cestou nejen vlastních odchovanců, ale i cestou vlastních trenérů. Chceme, aby tu pracovali trenéři, kteří mají vztah ke klubu,“ vysvětlil změnu sportovní ředitel klubu Zdeněk Kudela a tím odpověděl na otázku, proč Zbrojovka „nelovila“ v jiných vodách. „Není to změna pro změnu, je to proto, aby hráči dostali impuls, přemýšleli jsme, jak to změnit. Petr Čuhel se dostával do pozice, že na něm zůstávala většina práce, i té pozitivní i té negativní. Změna je logický postup, včetně dosazení Luďka Zajíce na post asistenta. Petr Čuhel odvedl kus poctivé práce, Zbrojovka si toho cení a Zbrojovka s ním i nadále počítá,“ vysvětlil Kudela novinářům.
„My pokračujeme v nastoupené cestě, z níž nehodláme ustoupit. Budou zde hrát hráči, kteří jsou s Brnem spojeni a budou zde trenéři, kteří Brnem prošli. Proto nastoupil Luděk Grmela. Zároveň jsme si uvědomili, že situaci musíme vzít z gruntu, razantněji,“ doplnil Zdeněk Kudela.
Zbrojovka zatím neobsazuje trenéra brankářů. V seniorské kategorii jsou čtyři brankáři – Doležal, Petr, Hladký a Veselý. „Pověřováním dohledu nad tréninky brankářů je pověřen nejzkušenější z nich Martin Doležal,“ pověděl Kudela.
Rozhodnutí o změně dozrálo ve vedení klubu v pondělí večer, i přesto, že Zdeněk Kudela volil v televizním přenosu uvážlivá slova. „Nechtěl jsem říct něco, čeho bych pak litoval. Stojím si za tím, že jsou tady hráči, kteří na ligu mají. Hráči za trenérem Čuhelem stáli, ale byla to taková pseudopodpora. Sešli jsme se s Luďkem Grmelou a on reagoval kladně, takže bylo jasné, že nastoupí,“ pokračoval Kudela, který počítá s Čuhelem i nadále, ale zatím není jasné, v jaké pozici. „Nechceme o trenéra jeho kvalit přijít, byla by to chyba,“ pravil jasně.
Co na to říká nový kouč? „Situace není jednoduchá, ale není zase tak složitá, jak se na první pohled zdá,“ sdělil a pokračoval: „Kluci jsou trénování dobře, mají za sebou sérii nepříznivých výsledků, ale na podzim ukázali, že to v nich je, že fotbal nezapomněli. Oni to zase zvládnou, potřebují k tomu postrčit,“ sdělil nový kouč.
Pro něj je to vrchol dosavadní kariéry. „Kluky jsem měl možnost sledovat už týden, cítím tam pozitivum, v tom bych problém neviděl, je jen třeba to přenést na hřiště. Hráči jsou nažhavení, ale nedostali se tam, kam bychom chtěli. Řadu jich znám od 16 let, moje komunikace s nimi bude jiná. Musí to zvládnout a udělat pro úspěch více, než maximum. Je to o hlavě, o atmosféře v kabině,“ myslí si Grmela. „Nejsme bezradní, my máme problém, aby hráči přenesli to co je v nich, do mistrovského zápasu. V Jihlavě nám uškodilo vyloučení protihráče, místo toho, abychom toho využili,“ doplňuje svůj postřeh Kudela.
První představení nového trenérskému tandemu na lavičce A týmu bude v pátek od 20.15 hodin proti Olomouci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře