Reklama
reklama

Fotbalisté Brna se dnes pokusí pod novým koučem ukončit jarní krizi

Fotbalisté Zbrojovky Brno se pokusí pod vedením nového kouče Ludevíta Grmely v dnešní předehrávce 23. kola proti Olomouci vybřednout z vleklé krize. Brňané získali v jarní části ligové sezony pouze bod a z posledních jedenácti zápasů devětkrát prohráli. V tabulce se propadli na 13. místo a jen tři body je dělí od sestupových pozic.

Zápas s Olomoucí navíc odstartuje charitativní fotbalový projekt Zelený život. Zbrojovka je červenobílá, Olomouc zase modrobílá. Přesto bude úvodní zápas 23. kola Gambrinus ligy ve znamení zelené barvy a kolo označeno jako „zelené kolo.“ Zápas Zbrojovky s Olomoucí obstará i další premiéru,  televizní studio bude poprvé v české historii pojaté ve stylu německé bundesligy.

 

Sigma je čtvrtá, ale v posledních dvou kolech prohrála v Liberci a doma se Spartou, na kterou nestačila ani v poháru. Zápas začne ve 20:15 v přímém přenosu TV Fanda.

 

Při vstupu na hrací plochu půjdou hráči samozřejmě v dresech svých klubových barev, kolem krku ale budou mít klubové šály, dětský doprovod bude v zelených trikotech. Cílem charitativní akce je vybrání finančních prostředků pro nákup vozu sportovnímu klubu vozíčkářů.

 

Zbrojovka se akcím podobného charakteru věnuje pravidelně. Spolupracuje se dvěma nadačními fondy – Modrý Hroch a Nadace Martina Foukala. V květnu bude Zbrojovka spolupořadatelem akce Den dětských domovů v zoo a na Zbrojovce, už v dubnu organizuje oficiální fanklub Zbrojovky vymalování herny v Dětské nemocnici v Brně. Tím pokračuje zbrojovácká akce, kdy loni před vánoci daroval klub v čele s hráči do této herny hračky. Charitativní akce budou provázet i květnové a červnové oslavy sta let zbrojovácké kopané.

 

Autor: 
admin
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře