Reklama
reklama

Fotbalisté Brna se dnes pokusí pod novým koučem ukončit jarní krizi

Fotbalisté Zbrojovky Brno se pokusí pod vedením nového kouče Ludevíta Grmely v dnešní předehrávce 23. kola proti Olomouci vybřednout z vleklé krize. Brňané získali v jarní části ligové sezony pouze bod a z posledních jedenácti zápasů devětkrát prohráli. V tabulce se propadli na 13. místo a jen tři body je dělí od sestupových pozic.

Zápas s Olomoucí navíc odstartuje charitativní fotbalový projekt Zelený život. Zbrojovka je červenobílá, Olomouc zase modrobílá. Přesto bude úvodní zápas 23. kola Gambrinus ligy ve znamení zelené barvy a kolo označeno jako „zelené kolo.“ Zápas Zbrojovky s Olomoucí obstará i další premiéru,  televizní studio bude poprvé v české historii pojaté ve stylu německé bundesligy.

 

Sigma je čtvrtá, ale v posledních dvou kolech prohrála v Liberci a doma se Spartou, na kterou nestačila ani v poháru. Zápas začne ve 20:15 v přímém přenosu TV Fanda.

 

Při vstupu na hrací plochu půjdou hráči samozřejmě v dresech svých klubových barev, kolem krku ale budou mít klubové šály, dětský doprovod bude v zelených trikotech. Cílem charitativní akce je vybrání finančních prostředků pro nákup vozu sportovnímu klubu vozíčkářů.

 

Zbrojovka se akcím podobného charakteru věnuje pravidelně. Spolupracuje se dvěma nadačními fondy – Modrý Hroch a Nadace Martina Foukala. V květnu bude Zbrojovka spolupořadatelem akce Den dětských domovů v zoo a na Zbrojovce, už v dubnu organizuje oficiální fanklub Zbrojovky vymalování herny v Dětské nemocnici v Brně. Tím pokračuje zbrojovácká akce, kdy loni před vánoci daroval klub v čele s hráči do této herny hračky. Charitativní akce budou provázet i květnové a červnové oslavy sta let zbrojovácké kopané.

 

Autor: 
admin
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře