Reklama
reklama

Fotbalisté Brna se dnes pokusí pod novým koučem ukončit jarní krizi

Fotbalisté Zbrojovky Brno se pokusí pod vedením nového kouče Ludevíta Grmely v dnešní předehrávce 23. kola proti Olomouci vybřednout z vleklé krize. Brňané získali v jarní části ligové sezony pouze bod a z posledních jedenácti zápasů devětkrát prohráli. V tabulce se propadli na 13. místo a jen tři body je dělí od sestupových pozic.

Zápas s Olomoucí navíc odstartuje charitativní fotbalový projekt Zelený život. Zbrojovka je červenobílá, Olomouc zase modrobílá. Přesto bude úvodní zápas 23. kola Gambrinus ligy ve znamení zelené barvy a kolo označeno jako „zelené kolo.“ Zápas Zbrojovky s Olomoucí obstará i další premiéru,  televizní studio bude poprvé v české historii pojaté ve stylu německé bundesligy.

 

Sigma je čtvrtá, ale v posledních dvou kolech prohrála v Liberci a doma se Spartou, na kterou nestačila ani v poháru. Zápas začne ve 20:15 v přímém přenosu TV Fanda.

 

Při vstupu na hrací plochu půjdou hráči samozřejmě v dresech svých klubových barev, kolem krku ale budou mít klubové šály, dětský doprovod bude v zelených trikotech. Cílem charitativní akce je vybrání finančních prostředků pro nákup vozu sportovnímu klubu vozíčkářů.

 

Zbrojovka se akcím podobného charakteru věnuje pravidelně. Spolupracuje se dvěma nadačními fondy – Modrý Hroch a Nadace Martina Foukala. V květnu bude Zbrojovka spolupořadatelem akce Den dětských domovů v zoo a na Zbrojovce, už v dubnu organizuje oficiální fanklub Zbrojovky vymalování herny v Dětské nemocnici v Brně. Tím pokračuje zbrojovácká akce, kdy loni před vánoci daroval klub v čele s hráči do této herny hračky. Charitativní akce budou provázet i květnové a červnové oslavy sta let zbrojovácké kopané.

 

Autor: 
admin
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře