Reklama
reklama

Filmový festival v Brně vypukne už zítra! Hosty budou Hřebejk, Polívka a Budař

Od 27. února do 6. března bude moravská metropole patřit filmu. Promítat se budou filmové novinky, snímky přijedou představit významní hosté a doprovodný program bude bohatý. Návštěvníci budou moct ochutnat třeba pražené cvrčky.

Slavnostní zahájením festivalu CINEMA MUNDI se uskuteční zítra v pět hodin odpoledne na náměstí Svobody. Festivalu popřeje úspěch režisér Jan Hřebejk, herec a patron festivalu Bolek Polívka a celou akcí bude provázet herec a moderátor Jan Budař.

 

Účast na festivalu potvrdil portugalský režisér João Canijo, který se zúčastní obou projekcí svého filmu Krev mojí krve. Dále v průběhu týdne představí svůj snímek Inuk režisér Mike Magidson z Grónska a turecká delegace předvede svůj film Když vzplane oheň.

 

Přijede také slovenská režisérka Iveta Grófová se svým snímkem Až do města Aš a fanoušky českého filmu potěší exkluzivní předpremiéra snímku Martin a Venuše, které se zúčastní delegace tvůrců v čele s režisérem Jiřím Chlumským.

 

V hlavní sekci čtvrtého ročníku festivalu si mohou diváci vybírat z jednačtyřiceti titulů. „Kolekce je rozmanitá nejen z hlediska teritoriálního, ale i tematického a žánrového,“ uvádí dramaturg festivalu Lukáš Skupa.  

   

Dramaturg festivalu Lukáš Skupa.

 

Festivaloví návštěvníci si v rámci doprovodného programu mohou vyzkoušet například vyrábění filmových placek, ochutnat španělskou kuchyni nebo pražené cvrčky. „Nejvíce se těším na ochutnávky tradičních pokrmů, španělských specialit a pražených kobylek v rámci cestovatelské přednášky o Venezuele,“ těší se organizátorka doprovodného programu Barbora Vodvářková. Tu povede mladý cestovatel David Švejnoha.

 

„Rozhodně si nenechám ujít ani závěrečnou CINEMA MUNDI párty v klubu Mersey. Už kvůli koncertu úžasné kapely The Reall. Přítel se na úterní párty v Mersey prý také těší. Obávám se však, že to má co do činění s čestným hostem večera, kterým je Miss Expat 2012,“ strachuje se Vodvářková. Miss Expat je nekrásnější cizinka žijící v Česku za rok 2012 Paula Miranda Gonzalez z Venezuely.

 

Filmy se budou promítat v Cinema City Velký Špalíček, v kině Lucerna, ART, v Divadle Bolka Polívky a Divadle Šansonu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře