Reklama
reklama

Filmový festival v Brně vypukne už zítra! Hosty budou Hřebejk, Polívka a Budař

Od 27. února do 6. března bude moravská metropole patřit filmu. Promítat se budou filmové novinky, snímky přijedou představit významní hosté a doprovodný program bude bohatý. Návštěvníci budou moct ochutnat třeba pražené cvrčky.

Slavnostní zahájením festivalu CINEMA MUNDI se uskuteční zítra v pět hodin odpoledne na náměstí Svobody. Festivalu popřeje úspěch režisér Jan Hřebejk, herec a patron festivalu Bolek Polívka a celou akcí bude provázet herec a moderátor Jan Budař.

 

Účast na festivalu potvrdil portugalský režisér João Canijo, který se zúčastní obou projekcí svého filmu Krev mojí krve. Dále v průběhu týdne představí svůj snímek Inuk režisér Mike Magidson z Grónska a turecká delegace předvede svůj film Když vzplane oheň.

 

Přijede také slovenská režisérka Iveta Grófová se svým snímkem Až do města Aš a fanoušky českého filmu potěší exkluzivní předpremiéra snímku Martin a Venuše, které se zúčastní delegace tvůrců v čele s režisérem Jiřím Chlumským.

 

V hlavní sekci čtvrtého ročníku festivalu si mohou diváci vybírat z jednačtyřiceti titulů. „Kolekce je rozmanitá nejen z hlediska teritoriálního, ale i tematického a žánrového,“ uvádí dramaturg festivalu Lukáš Skupa.  

   

Dramaturg festivalu Lukáš Skupa.

 

Festivaloví návštěvníci si v rámci doprovodného programu mohou vyzkoušet například vyrábění filmových placek, ochutnat španělskou kuchyni nebo pražené cvrčky. „Nejvíce se těším na ochutnávky tradičních pokrmů, španělských specialit a pražených kobylek v rámci cestovatelské přednášky o Venezuele,“ těší se organizátorka doprovodného programu Barbora Vodvářková. Tu povede mladý cestovatel David Švejnoha.

 

„Rozhodně si nenechám ujít ani závěrečnou CINEMA MUNDI párty v klubu Mersey. Už kvůli koncertu úžasné kapely The Reall. Přítel se na úterní párty v Mersey prý také těší. Obávám se však, že to má co do činění s čestným hostem večera, kterým je Miss Expat 2012,“ strachuje se Vodvářková. Miss Expat je nekrásnější cizinka žijící v Česku za rok 2012 Paula Miranda Gonzalez z Venezuely.

 

Filmy se budou promítat v Cinema City Velký Špalíček, v kině Lucerna, ART, v Divadle Bolka Polívky a Divadle Šansonu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře