Reklama
reklama

Filmový festival CINEMA MUNDI vypukl včera na náměstí Svobody

Mezinárodní filmový festival CINEMA MUNDI zahájila včera trojice známých tváří – patron festivalu a herec Bolek Polívka, režisér Jan Hřebejk a herec a zpěvák Jan Budař. Poté osobnosti v kinosále Velkého Špalíčku připili festivalu s přáním mnoha úspěchů.

Brněnský festival filmů CINEMA MUNDI slavnostně vypukl včera po páté hodině odpoledne na náměstí Svobody. Návštěvníky přišel nalákat ředitel festivalu Josef Čadík, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Václav Božek, dramaturg Lukáš Skupa, patron Bolek Polívka, režisér Jan Hřebejk a celou akci moderoval Jan Budař.

 

„Před čtyřmi lety když zahájil první ročník festivalu CINEMA MUNDI to byla pro Brno významná událost, “ uvedl náměstek hejtmana kraje Václav Božek. „Je to festival organizačně dobře zajištěn, ale tak ze tří čtvrtin za amatérské peníze,“ dodal Božek. Organizátoři mimo jiné popřáli festivalu, aby v následujících letech dosáhl takového formátu, že se v Karlových Varech budou brněnského CINEMA MUNDI a ředitele Čadíka obávat a budou festival závidět.

   

 

Ze zimy se návštěvníci spolu s delegací přesunuli do sálů Velkého Špalíčku, kde slavná trojice připila sklenkou bílého vína na úspěch festivalu před projekcí předpremiéry Terapie láskou. „Festival má štěstí, že se tu promítají filmy, které nejsou jen tak k vidění a doufám, že se festivalu bude dařit,“ přál si patron festivalu Bolek Polívka.

 

Film režiséra Hřebejka Odpad město smrt se bude promítat dnes v osm hodin v Divadle Bolka Polívky. „Jsem rád, že Odpad město smrt se bude tady promítat, protože jindy a jinde není možnost a příležitost,“ radoval se Hřebejk, který nemůže dnes projekci uvést, tak je alespoň rád, že mohl festival zahájit a pozdravit diváky.

 

„Uvádíme kvalitní filmy, během týdne vás čeká okolo sta projekcí ze všech koutů světa. Zdržovací řeči před projekcí nejsou dobré, venku je zima, tak přijďte do kina,“ zakončil slavnostní zahájení filmového festivalu dramaturg Lukáš Skupa.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře