Reklama
reklama

Filmový festival CINEMA MUNDI vypukl včera na náměstí Svobody

Mezinárodní filmový festival CINEMA MUNDI zahájila včera trojice známých tváří – patron festivalu a herec Bolek Polívka, režisér Jan Hřebejk a herec a zpěvák Jan Budař. Poté osobnosti v kinosále Velkého Špalíčku připili festivalu s přáním mnoha úspěchů.

Brněnský festival filmů CINEMA MUNDI slavnostně vypukl včera po páté hodině odpoledne na náměstí Svobody. Návštěvníky přišel nalákat ředitel festivalu Josef Čadík, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Václav Božek, dramaturg Lukáš Skupa, patron Bolek Polívka, režisér Jan Hřebejk a celou akci moderoval Jan Budař.

 

„Před čtyřmi lety když zahájil první ročník festivalu CINEMA MUNDI to byla pro Brno významná událost, “ uvedl náměstek hejtmana kraje Václav Božek. „Je to festival organizačně dobře zajištěn, ale tak ze tří čtvrtin za amatérské peníze,“ dodal Božek. Organizátoři mimo jiné popřáli festivalu, aby v následujících letech dosáhl takového formátu, že se v Karlových Varech budou brněnského CINEMA MUNDI a ředitele Čadíka obávat a budou festival závidět.

   

 

Ze zimy se návštěvníci spolu s delegací přesunuli do sálů Velkého Špalíčku, kde slavná trojice připila sklenkou bílého vína na úspěch festivalu před projekcí předpremiéry Terapie láskou. „Festival má štěstí, že se tu promítají filmy, které nejsou jen tak k vidění a doufám, že se festivalu bude dařit,“ přál si patron festivalu Bolek Polívka.

 

Film režiséra Hřebejka Odpad město smrt se bude promítat dnes v osm hodin v Divadle Bolka Polívky. „Jsem rád, že Odpad město smrt se bude tady promítat, protože jindy a jinde není možnost a příležitost,“ radoval se Hřebejk, který nemůže dnes projekci uvést, tak je alespoň rád, že mohl festival zahájit a pozdravit diváky.

 

„Uvádíme kvalitní filmy, během týdne vás čeká okolo sta projekcí ze všech koutů světa. Zdržovací řeči před projekcí nejsou dobré, venku je zima, tak přijďte do kina,“ zakončil slavnostní zahájení filmového festivalu dramaturg Lukáš Skupa.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře