Reklama
reklama

Festival Jeden svět bude bojovat o snášenlivost na náměstí Svobody

Hned dvě akce spojené s festivalem dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět čekají Brno v úterý. Ve dvě odpoledne se na náměstí Svobody uskuteční boj o snášenlivost. V tentýž den se uskuteční od osmé večerní benefiční koncert na podporu festivalu.

 „Během tří hodin budou mít Brňané na náměstí Svobody příležitost vyjádřit svůj postoj k tématu snášenlivosti. Veřejnosti představíme letošní téma festivalu Bojíte se snášet? a zeptáme se „Proč?“. Návštěvníci si budou moci pohovořit s živým informačním jukeboxem a vyzkoušet si svoje povědomí o předsudcích. Účastníci budou zařazeni do slosování o volné lístky na festival. V průběhu akce vystoupí brněnský improvizační tým Bafni a zahraje hudebník Dan Vertígo,“ uvedla koordinátorka festivalu Kateřina Petrášová.

 

Benefice na podporu festivalu proběhne v Mutikulturním centrum Stadec. Zahrají legendární ČokoVoko, slovenská Para a brněnské seskupení Stár Válz. Na návštěvníky čekají kromě muziky filmové upoutávky, informační stánek a ochutnávka z doprovodného programu.

 

Festival Jeden svět pořádá obecně prospěšná společnost Člověk v tísni již 14 let, v Brně se letos koná po třinácté. Festival bude zahájen 18. března, v 18 hodin v HaDivadle.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře