Reklama
reklama

Festival francouzské kultury Bonjour Brno nabídne filmy, gastronomii i módu

Francouzské filmy, divadelní představení, přednášky nebo ochutnávku francouzských specialit přináší festival Bonjour Brno. Ve dnech od 3. do 27. dubna oslní návštěvníky také turnajem v pétanque v parku Lužánky.

Filmová část festivalové přehlídky se zaměří především na Chrise Markera. Tento významný režisér a dokumentarista loni zemřel, a tak mu organizátoři věnují večer, kde o jeho tvorbě bude diskutovat filmový historik David Čeněk a Sylvie Leray z Francouzského institutu v Praze. Diváci uvidí snímky Iluzionista, Holy motors, Světlo, Socialismus nebo Mezi zdmi v kině Art.

 

„Letošní festival se ponese ve znamení cest a mísení kultur. Jedním ze symbolů cestování bude například maringotka či speciální šapitó v parku Lužánky, kde o závěrečném víkendu vystoupí autorské kočovné divadlo,“ uvedla ředitelka pořadatelské Alliance Francaise de Brno Dita Friáková. Kromě něj v parku vystoupí i studenti bilingvní sekce Gymnázia Matyáše Lercha s divadelním představením ve francouzštině.

 

Po celou dobu Bonjour Brno bude na Moravském náměstí v prostorách Francouzské aliance probíhat výstava o postavě Malého prince. Nebudou chybět ani tematické přednášky například Paříž očima Jana Šmída, známého reportéra a novináře nebo Marokem až na okraj Sahary. Milovníci tance se mohou přihlásit na dvoudenní workshop s americkou choreografkou Marthou Moore, jehož výsledek bude předveden v rámci komponovaného večera 25. dubna.

 

Gurmáni zamíří hlavně do restaurace La Bouchée, kde ochutnají kulinářské umění nejen z Provence a oblíbené víno z Francie. 21. dubna proběhne již tradiční turnaj v pétanque doplněný ochutnávkou anýzového aperitivu pastis. Dámy by měly zbystřit první dubnový víkend při jarmarku originální módy a doplňků. Těm odvážnějším organizátoři připravili možnost zapletení afro copánků.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře