Reklama
reklama

Festival francouzské kultury Bonjour Brno nabídne filmy, gastronomii i módu

Francouzské filmy, divadelní představení, přednášky nebo ochutnávku francouzských specialit přináší festival Bonjour Brno. Ve dnech od 3. do 27. dubna oslní návštěvníky také turnajem v pétanque v parku Lužánky.

Filmová část festivalové přehlídky se zaměří především na Chrise Markera. Tento významný režisér a dokumentarista loni zemřel, a tak mu organizátoři věnují večer, kde o jeho tvorbě bude diskutovat filmový historik David Čeněk a Sylvie Leray z Francouzského institutu v Praze. Diváci uvidí snímky Iluzionista, Holy motors, Světlo, Socialismus nebo Mezi zdmi v kině Art.

 

„Letošní festival se ponese ve znamení cest a mísení kultur. Jedním ze symbolů cestování bude například maringotka či speciální šapitó v parku Lužánky, kde o závěrečném víkendu vystoupí autorské kočovné divadlo,“ uvedla ředitelka pořadatelské Alliance Francaise de Brno Dita Friáková. Kromě něj v parku vystoupí i studenti bilingvní sekce Gymnázia Matyáše Lercha s divadelním představením ve francouzštině.

 

Po celou dobu Bonjour Brno bude na Moravském náměstí v prostorách Francouzské aliance probíhat výstava o postavě Malého prince. Nebudou chybět ani tematické přednášky například Paříž očima Jana Šmída, známého reportéra a novináře nebo Marokem až na okraj Sahary. Milovníci tance se mohou přihlásit na dvoudenní workshop s americkou choreografkou Marthou Moore, jehož výsledek bude předveden v rámci komponovaného večera 25. dubna.

 

Gurmáni zamíří hlavně do restaurace La Bouchée, kde ochutnají kulinářské umění nejen z Provence a oblíbené víno z Francie. 21. dubna proběhne již tradiční turnaj v pétanque doplněný ochutnávkou anýzového aperitivu pastis. Dámy by měly zbystřit první dubnový víkend při jarmarku originální módy a doplňků. Těm odvážnějším organizátoři připravili možnost zapletení afro copánků.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře