Reklama
reklama

Festival Brno-město uprostřed Evropy přinese i tento víkend spoustu zajímavých akcí

Festival Brno - město uprostřed Evropy je v plném proudu. Také v prvním červnovém víkendu 2. a 3. června přinese nespočet akcí pro širokou veřejnost. Brňané se mohou těšit například na bitvu obřích modelů lodí a letadel, prohlídku pracovišť Českého rozhlasu nebo Augustiniánského opatství a jiné.

Sobotní den odstartuje v 9 hodin otevřením pracoviště Českého rozhlasu Brno široké veřejnosti, kde se uskuteční komentované prohlídky areálu. Poté v 10 hodin odstartuje v parku Lužánky Festival Barevného minivolejbalu dětí ve věku 7 až 12 let. Od 13 hodin zde bude výstava čajové keramiky s ochutnávkou vín. Pro obyvatele městské části Bystrc je připravena od 13 hodinkvalifikace na Světový pohár FMB Tour a závod kol BMX s doprovodným programem v režii rádia Kiss Hády.

 

"Zámecký park a sportovní letiště v Medlánkách bude patřit dětem a jejich rodičům. Od 10 hodin se zde uskuteční tradiční akce Mosty mezi námi. Na všechny zde čekají tvůrčí dílny, samostatné rukodělné výtvory, vystoupení souborů rockových nebo folkových skupin, soutěže pro děti, závody dětí na tříkolkách a jiné," uvedl Ondřej Morávek, marketingový ředitel z pořádající agentury Snip and Company.

Milovníci sportu by měli zavítat do Městské haly Vodova, kde se v 15 a 18 hodin utkají mezi sebou soupeři v rámci Evropské ligy žen ve volejbale. Od 14 hodin se zase uskuteční v Lanovém centru Proud Brno zábavně sportovní odpoledne s příznačným názvem "Leze celá rodina".  

 

Rok 2012 je v Brně ve znamení Gregora Johanna Mendela, což si připomeneme v neděli 3. června. Tento den přinese bohatý program v Augustiniánském opatství na Starém Brně. V 9 hodin se uskuteční bohoslužba na poděkování za dar života G. J. Mendela, v 11 hodin slavnostní zahájení výstavy originálů Mendelova rukopisu a spisu Mikuláše Koperníka L. E. Martincem v Mendelově muzeu. Ve 14 hodin budou moci zájemci pozorovat Slunce s odborným komentováním nebo si prohlédnout baziliku. Od 15 hodin se uskuteční varhanní koncerty.

 

Milovníci lodí, letadel nebo ponorek by si neměli nechat ujít v sobotu po 13 hodině návštěvu Rakovecké zátoky. V bitvě o Midway se mezi sebou utkají, přímo na hladině brněnské přehrady, desítky obřích modelů lodí, letadel a ponorek. Také v tyto dny budou v nočních i ranních hodinách startovat z Kraví hory nebo brněnské přehrady horkovzdušné balóny, které tak nabídnou všem vidět město z ptačí perspektivy. Starty se uskuteční pouze za příznivého počasí!

 

V neděli krátce po 13 hodině dojde také ke slavnostnímu otevření písečného areálu obřích soch z písku, který vyrostl na centrálním brněnském náměstí Svobody a bude otevřen až do srpna letošního roku. Sochy zde již druhým týdnem vytváří celosvětoví umělci.

 

Více informací najdete na www.ignisbrunensis.cz

 

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře