Reklama
reklama

Festival Brno-město uprostřed Evropy přinese i tento víkend spoustu zajímavých akcí

Festival Brno - město uprostřed Evropy je v plném proudu. Také v prvním červnovém víkendu 2. a 3. června přinese nespočet akcí pro širokou veřejnost. Brňané se mohou těšit například na bitvu obřích modelů lodí a letadel, prohlídku pracovišť Českého rozhlasu nebo Augustiniánského opatství a jiné.

Sobotní den odstartuje v 9 hodin otevřením pracoviště Českého rozhlasu Brno široké veřejnosti, kde se uskuteční komentované prohlídky areálu. Poté v 10 hodin odstartuje v parku Lužánky Festival Barevného minivolejbalu dětí ve věku 7 až 12 let. Od 13 hodin zde bude výstava čajové keramiky s ochutnávkou vín. Pro obyvatele městské části Bystrc je připravena od 13 hodinkvalifikace na Světový pohár FMB Tour a závod kol BMX s doprovodným programem v režii rádia Kiss Hády.

 

"Zámecký park a sportovní letiště v Medlánkách bude patřit dětem a jejich rodičům. Od 10 hodin se zde uskuteční tradiční akce Mosty mezi námi. Na všechny zde čekají tvůrčí dílny, samostatné rukodělné výtvory, vystoupení souborů rockových nebo folkových skupin, soutěže pro děti, závody dětí na tříkolkách a jiné," uvedl Ondřej Morávek, marketingový ředitel z pořádající agentury Snip and Company.

Milovníci sportu by měli zavítat do Městské haly Vodova, kde se v 15 a 18 hodin utkají mezi sebou soupeři v rámci Evropské ligy žen ve volejbale. Od 14 hodin se zase uskuteční v Lanovém centru Proud Brno zábavně sportovní odpoledne s příznačným názvem "Leze celá rodina".  

 

Rok 2012 je v Brně ve znamení Gregora Johanna Mendela, což si připomeneme v neděli 3. června. Tento den přinese bohatý program v Augustiniánském opatství na Starém Brně. V 9 hodin se uskuteční bohoslužba na poděkování za dar života G. J. Mendela, v 11 hodin slavnostní zahájení výstavy originálů Mendelova rukopisu a spisu Mikuláše Koperníka L. E. Martincem v Mendelově muzeu. Ve 14 hodin budou moci zájemci pozorovat Slunce s odborným komentováním nebo si prohlédnout baziliku. Od 15 hodin se uskuteční varhanní koncerty.

 

Milovníci lodí, letadel nebo ponorek by si neměli nechat ujít v sobotu po 13 hodině návštěvu Rakovecké zátoky. V bitvě o Midway se mezi sebou utkají, přímo na hladině brněnské přehrady, desítky obřích modelů lodí, letadel a ponorek. Také v tyto dny budou v nočních i ranních hodinách startovat z Kraví hory nebo brněnské přehrady horkovzdušné balóny, které tak nabídnou všem vidět město z ptačí perspektivy. Starty se uskuteční pouze za příznivého počasí!

 

V neděli krátce po 13 hodině dojde také ke slavnostnímu otevření písečného areálu obřích soch z písku, který vyrostl na centrálním brněnském náměstí Svobody a bude otevřen až do srpna letošního roku. Sochy zde již druhým týdnem vytváří celosvětoví umělci.

 

Více informací najdete na www.ignisbrunensis.cz

 

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře