Reklama
reklama

Festival Brno – město uprostřed Evropy navštívilo téměř 1,3 milionu návštěvníků

Letošní ročník festivalu zábavy pod hrady Špilberkem a Veveří, navštívil opět rekordní počet návštěvníků. Festival nabídl za více jak dva týdny přes dvacet nejrůznějších akcí, z nichž největší úspěch měla tradiční Mezinárodní přehlídka ohňostrojů Starobrno-Ignis Brunensis.

Přes deštivé počasí zejména v závěrečném festivalovém víkendu proběhly v programu festivalu všechny plánované pořady bez omezení nebo zrušení. Celková návštěvnost festivalu dosáhla téměř na 1,3 milionu návštěvníků.

 

„Celková návštěvnost všech šesti ohňostrojů přehlídky se zvýšila v roce 2012 oproti loňsku o 10 procent, a to na 630 000 diváků. Nejvíce diváků přišlo na finálový Česko-Rakouský ohňostroj, odpalovaný ze Špilberku (190 tisíc)“ uvedl Ondřej Morávek, ředitel marketingu pořádající agentury Snip and Company.

 

 

 

 

 

Letošní vysoce kvalitní „výroční“ obsazení patnácté přehlídky ohňostrojů ze tří kontinentů přilákalo do Brna řadu renomovaných odborníků z celého světa. Brno se tak díky vysoké atraktivitě lokalit, kvalitnímu technickému zajištění a skvělým divákům stalo jednou z nejlépe obsazených mezinárodních ohňostrojných přehlídek v Evropě.

 

 

 

„Zajímavostí je například návštěvnost internetového portálu www.ignisbrunensis.cz. Jen za období festivalů zaznamenaly stránky téměř 154 tisíc unikátních návštěvníků, což je nárůst oproti roku 2011 o 35 procent“ uvedl Morávek.

 

Ze statistiky lze uvést, že návštěvnost kolem pěti set lidí zaznamenaly například akce: Májový benefiční koncert na Starém Brně, Dětský den se Sněhurkou, Pohádkový dětský den Brno-střed nebo Den otevřených dveří v Českém rozhlasu. Několik tisíc návštěvníků přišlo například na Evropskou ligu žen ve volejbale, Bitvu Midway obřích modelů lodí a letadel, Dopravní nostalgii a programy na pódiu náměstí Svobody. Nejnavštěvovanějšími se opět staly ohňostrojné přehlídky (80-190 tisíc diváků).

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře