Reklama
reklama

Farmář ze Šlapanic utýral svěřeného koně. Nakonec ho zahrabal do hnoje!

Otřesné týrání koně vyšetřují kriminalisté z Brna. Čtyřiačtyřicetiletý muž na svých farmách na Šlapanicku týral koně, kterého mu do péče svěřila pětadvacetiletá žena. Kůň v důsledku špatného zacházení, nedostatečné péče i chabého krmení nakonec pošel, chovatel ho zahrabal do hnoje!

U chovatele si žena koně ustájila formou bezplatného pronájmu. V první fázi byla péče farmáře o svěřené zvíře bezproblémová. Potíže nastaly až v loňském roce. To se kůň v průběhu měsíce května poranil. Farmář ale jeho stavu nevěnoval patřičnou pozornost a péči. "Navíc se vyšetřováním zjistilo, že kůň byl v důsledku nepodávání dostatečného množství krmiva i podvyživený. Stav zvířete, které nemělo ani patřičnou veterinární péči, se postupně zhoršoval. Zásadní a v té době už neřešitelný problém nastal na podzim loňského roku," popsal případ mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

  

 

Majitelka se tehdy doslechla, že její kůň je na statku ve Šlapanicích v žalostném stavu. Vydala se tedy na farmu a zvíře hledala. Spolu se svou kamarádkou ale koně nenašla. Byť jim chovatel tvrdil, že kůň je na statku stále ustájený, zvíře už bylo několik dní mrtvé. Farmář ale tělo koně nenechal odvézt do kafilérie, ale pouze je schoval na hnojišti pod slámu. Tělo odvezl až den poté, co se majitelka zajímala o stav svého koně a následně případ oznámila na policii.

 

  

 

Zásadní roli ve vyšetřování hrál znalecký posudek a výslechy svědků. "Na základě zjištěných skutečností bylo šlapanickému farmáři sděleno podezření ze zanedbání péče o zvíře z nedbalosti a týrání zvířete. Ze znaleckého posudku vyplynulo, že farmář nezajistil vyšetření koně a nepřijal potřebná opatření ke zlepšení zdravotního stavu zvířete. Z těchto důvodů se stav koně, který měl pravděpodobně zlomeninu přední končetiny, postupně zhoršoval. Zvíře trpělo obrovskými bolestmi, zvlášť když se přidalo akutní schvácení kopyt. Zanedbání nutné péče přineslo trvalé následky, nemalé utrpení a následně i smrt," dodal k případu utýraného koně Malášek.

 

Takto kůň vypadal, když byl v kondici. Foto: archiv majitelky koně

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře