Reklama
reklama

Farmář ze Šlapanic utýral svěřeného koně. Nakonec ho zahrabal do hnoje!

Otřesné týrání koně vyšetřují kriminalisté z Brna. Čtyřiačtyřicetiletý muž na svých farmách na Šlapanicku týral koně, kterého mu do péče svěřila pětadvacetiletá žena. Kůň v důsledku špatného zacházení, nedostatečné péče i chabého krmení nakonec pošel, chovatel ho zahrabal do hnoje!

U chovatele si žena koně ustájila formou bezplatného pronájmu. V první fázi byla péče farmáře o svěřené zvíře bezproblémová. Potíže nastaly až v loňském roce. To se kůň v průběhu měsíce května poranil. Farmář ale jeho stavu nevěnoval patřičnou pozornost a péči. "Navíc se vyšetřováním zjistilo, že kůň byl v důsledku nepodávání dostatečného množství krmiva i podvyživený. Stav zvířete, které nemělo ani patřičnou veterinární péči, se postupně zhoršoval. Zásadní a v té době už neřešitelný problém nastal na podzim loňského roku," popsal případ mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

  

 

Majitelka se tehdy doslechla, že její kůň je na statku ve Šlapanicích v žalostném stavu. Vydala se tedy na farmu a zvíře hledala. Spolu se svou kamarádkou ale koně nenašla. Byť jim chovatel tvrdil, že kůň je na statku stále ustájený, zvíře už bylo několik dní mrtvé. Farmář ale tělo koně nenechal odvézt do kafilérie, ale pouze je schoval na hnojišti pod slámu. Tělo odvezl až den poté, co se majitelka zajímala o stav svého koně a následně případ oznámila na policii.

 

  

 

Zásadní roli ve vyšetřování hrál znalecký posudek a výslechy svědků. "Na základě zjištěných skutečností bylo šlapanickému farmáři sděleno podezření ze zanedbání péče o zvíře z nedbalosti a týrání zvířete. Ze znaleckého posudku vyplynulo, že farmář nezajistil vyšetření koně a nepřijal potřebná opatření ke zlepšení zdravotního stavu zvířete. Z těchto důvodů se stav koně, který měl pravděpodobně zlomeninu přední končetiny, postupně zhoršoval. Zvíře trpělo obrovskými bolestmi, zvlášť když se přidalo akutní schvácení kopyt. Zanedbání nutné péče přineslo trvalé následky, nemalé utrpení a následně i smrt," dodal k případu utýraného koně Malášek.

 

Takto kůň vypadal, když byl v kondici. Foto: archiv majitelky koně

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře