Reklama
reklama

Falter s nulou a Kladno i potřetí v sezóně poraženo: Kometa - Kladno 4:0

Ani na třetí pokus se Kladnu nepovedlo Brno obrat byť o jediný bod. Kometa dokázala udržet hosty v čele s Jágrem i Plekancem na uzdě a nepovolit jim ani gól. Velkou měrou a čistým kontem k tomu přispěl brankář Martin Falter a samozřejmě také čtyři brněnské góly, z nichž polovina padla v přesilové hře. Kometa se tak výhrou opět posunula na druhé místo právě před kladenský tým.

Zápas začal svižným tempem a jen málo se hra přerušovala. Do první velké šance se dostal domácí Milolav Hořava a hned z toho byl gól. Brněnský útočník využil nepřesné rozehrávky Patery a se štěstím překonal Cháberu z mezikruží. O chvíli později to mohlo být už 2:0, Hynek Zohorna však ve své šanci proti Cháberovi neuspěl a navíc nechtě narazil do mantinelu a zápas pro něj skončil. Po této možnosti jako když utne. Od této chvíle byli lepší Rytíři. Zvláště Plekancova formace Kometě značně ztěžovala život.

 

Právě první útok Kladna si vypracoval největší šanci v první třetině. Konkrétně to byl Jágr, který se dostal před Faltera, vybruslil si do levé strany a následně napálil brněnského brankáře do betonů. Kometa začala být v útoku aktivnější až v závěru první části, když zasypala Cháberovu branku několika střelami.

 

Druhá třetina se nesla ve snaze Kladna o vyrovnání, tedy alespoň v její první polovině. Hosté hráli čtyřminutovou přesilovou hru, využít ji však nedokázali. Největší možností byla akce Jágra, který vymotal dva hráče Komety a neservíroval puk na bližší tyč Paterovi. Falter však stačil betonem ucpat místo u tyče, a tak vyšel kladenský kapitán s prázdnou. V zmíněné přesilovce se pak Patera objevil na stejném místě, ale ani tentokrát proti Falterovi nebyl úspěšný.

 

V druhé polovině prostřední části už nebyla aktivita Kladna tak markantní, ani domácí se však příliš do útoku nehnali a soustředili se především na pevnou obranu. Když se však naskytla příležitost přesilové hry, dokázala ji Kometa využít. V 37. minutě prokázal dobrou orientaci v brankovišti Miroslav Holec a dotlačil puk do sítě. A pro Jihomoravany mohlo být ještě veseleji, přečíslení Divíška a Jakuba Svobody však brankou neskončilo, druhému jmenovanému chybělo k zakončení do prázdné brány jen málo.

 

Pokud mělo Kladno nějakou naději vrátit se ve třetí třetině do hry, tak rychle zhasla. V úvodu závěrečné části totiž dokázala Kometa podruhé využít přesilovou hru, kdy se trefil po Hořavově přihrávce Leoš Čermák. Po krátké chvíli pak přidala Kometa čtvrtý gól a bylo hotovo. Tomáš Divíšek ve 44. minutě šikovně tečoval střelu Valábika od modré.

 

Kladno se sice snažilo docílit alespoň čestného zásahu, ale nebylo mu přáno. Jen jednu střelu propustil Martin Falter za svá záda, puk skončil po Látalově střele na brankové konstrukci. Brno jinak dohrálo zbytek zápasu ve veliké pohodě.

 

Kometa: Falter ★ - Žižka, Valach, Bičánek (C), Krejčiřík, Malec, Valábik, Kováčik - Dočekal, Čermák, Hořava - J. Svoboda, J. Hruška, H. Zohorna - Holec, Divíšek, Petrovický - Wasserbauer, Němec, Erat.

Kladno: Chábera - Kameš, Černošek, Majeský, Piskáček, Procházka, Doudera, Macholda, Mocek - Jágr ★, Plekanec, Patera (C) - Kuchejda, Melka, Dalecký - Redlich, Kuchler, Hlaváč - Látal, Lukáč, Eberle.

Branky a nahrávky: 4. Hořava, 37. Holec (Petrovický, Erat), 41. Čermák (Hořava, Dočekal), 44. Divíšek (Valábik, J. Svoboda). Rozhodčí: Baluška, Müllner - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 24:31. Průběh utkání: 4:0.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře