Reklama
reklama

Falter s nulou a Kladno i potřetí v sezóně poraženo: Kometa - Kladno 4:0

Ani na třetí pokus se Kladnu nepovedlo Brno obrat byť o jediný bod. Kometa dokázala udržet hosty v čele s Jágrem i Plekancem na uzdě a nepovolit jim ani gól. Velkou měrou a čistým kontem k tomu přispěl brankář Martin Falter a samozřejmě také čtyři brněnské góly, z nichž polovina padla v přesilové hře. Kometa se tak výhrou opět posunula na druhé místo právě před kladenský tým.

Zápas začal svižným tempem a jen málo se hra přerušovala. Do první velké šance se dostal domácí Milolav Hořava a hned z toho byl gól. Brněnský útočník využil nepřesné rozehrávky Patery a se štěstím překonal Cháberu z mezikruží. O chvíli později to mohlo být už 2:0, Hynek Zohorna však ve své šanci proti Cháberovi neuspěl a navíc nechtě narazil do mantinelu a zápas pro něj skončil. Po této možnosti jako když utne. Od této chvíle byli lepší Rytíři. Zvláště Plekancova formace Kometě značně ztěžovala život.

 

Právě první útok Kladna si vypracoval největší šanci v první třetině. Konkrétně to byl Jágr, který se dostal před Faltera, vybruslil si do levé strany a následně napálil brněnského brankáře do betonů. Kometa začala být v útoku aktivnější až v závěru první části, když zasypala Cháberovu branku několika střelami.

 

Druhá třetina se nesla ve snaze Kladna o vyrovnání, tedy alespoň v její první polovině. Hosté hráli čtyřminutovou přesilovou hru, využít ji však nedokázali. Největší možností byla akce Jágra, který vymotal dva hráče Komety a neservíroval puk na bližší tyč Paterovi. Falter však stačil betonem ucpat místo u tyče, a tak vyšel kladenský kapitán s prázdnou. V zmíněné přesilovce se pak Patera objevil na stejném místě, ale ani tentokrát proti Falterovi nebyl úspěšný.

 

V druhé polovině prostřední části už nebyla aktivita Kladna tak markantní, ani domácí se však příliš do útoku nehnali a soustředili se především na pevnou obranu. Když se však naskytla příležitost přesilové hry, dokázala ji Kometa využít. V 37. minutě prokázal dobrou orientaci v brankovišti Miroslav Holec a dotlačil puk do sítě. A pro Jihomoravany mohlo být ještě veseleji, přečíslení Divíška a Jakuba Svobody však brankou neskončilo, druhému jmenovanému chybělo k zakončení do prázdné brány jen málo.

 

Pokud mělo Kladno nějakou naději vrátit se ve třetí třetině do hry, tak rychle zhasla. V úvodu závěrečné části totiž dokázala Kometa podruhé využít přesilovou hru, kdy se trefil po Hořavově přihrávce Leoš Čermák. Po krátké chvíli pak přidala Kometa čtvrtý gól a bylo hotovo. Tomáš Divíšek ve 44. minutě šikovně tečoval střelu Valábika od modré.

 

Kladno se sice snažilo docílit alespoň čestného zásahu, ale nebylo mu přáno. Jen jednu střelu propustil Martin Falter za svá záda, puk skončil po Látalově střele na brankové konstrukci. Brno jinak dohrálo zbytek zápasu ve veliké pohodě.

 

Kometa: Falter ★ - Žižka, Valach, Bičánek (C), Krejčiřík, Malec, Valábik, Kováčik - Dočekal, Čermák, Hořava - J. Svoboda, J. Hruška, H. Zohorna - Holec, Divíšek, Petrovický - Wasserbauer, Němec, Erat.

Kladno: Chábera - Kameš, Černošek, Majeský, Piskáček, Procházka, Doudera, Macholda, Mocek - Jágr ★, Plekanec, Patera (C) - Kuchejda, Melka, Dalecký - Redlich, Kuchler, Hlaváč - Látal, Lukáč, Eberle.

Branky a nahrávky: 4. Hořava, 37. Holec (Petrovický, Erat), 41. Čermák (Hořava, Dočekal), 44. Divíšek (Valábik, J. Svoboda). Rozhodčí: Baluška, Müllner - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 24:31. Průběh utkání: 4:0.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře