Reklama
reklama

Elektromobily zavítají na náměstí Svobody

V úterý 5. června se stane náměstí Svobody v době od 18 do 20 hodin zastávkou elektromobilů rallye na trase Tallinn – Monte Carlo.  Startovací prapor v rukou primátora města Brna Romana Onderky rozburácí motory do další etapy v 19.30 hodin. Poté se stroje vydají do Monte Carla.

Závod elektrických vozidel pod názvem „Electric marathon 2012“ odstartoval v Tallinnu 1. června,  vyhlášení výsledků za účasti prince Alberta II. proběhne 10. června před autoklubem Monaco na stejném místě, kde tradičně začínají a končí závody F1 – Monaco GP.
 
Závodu, který probíhá při běžném dopravním provozu podle silničních pravidel  se zúčastní týmy z různých zemí. Mimo vozidla, která budou závodit po celou trasu, se v jednotlivých etapách zapojí další týmy a závodníci. Závod tak zahrnuje doplňující etapy „Baltic Raid“ (Estonsko, Litva, Lotyšsko a Polsko), „Mountain Raid“ (Česká republika, Slovensko a Rakousko) a „Adriatic Raid“ (Itálie a Monako).
 
Cíle a hlavní vize závodu jsou více než zřejmé – propagovat dopravní prostředky šetrné k životnímu prostředí. Nedílnou součástí je také snaha obnovit a udržet tradici závodu a podpořit regionální spolupráci v Evropě.
 
Kromě příležitosti zblízka si prohlédnout závodní automobily na elektrický pohon se mohou občané města Brna také aktivně zapojit do fotografické soutěže pod názvem „Electric Snapshot Public“ o zajímavé ceny. Více informací na www.electricmarathon.com

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře