Reklama
reklama

Dvojice Holanďanů a česká parťačka pěstovali v Modřicích marihuanu

Kriminalisté zadrželi dva Nizozemce, kteří ve velkém pěstovali konopí na půdě jedné z výrobních hal v Modřicích na Brněnsku, vyráběli z něj marihuanu a pak ji prodávali ve své vlasti. Od loňského léta si takto vydělali 400 tisíc korun. "Třetí sklizeň už nestihli, nyní jim hrozí až deset let vězení," řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Obchodního ducha a především profesionální přístup prokázala dvojice Nizozemců, která si vytipovala Brněnsko jako zdroj velmi zajímavého příjmu. "Myšlenka vznikla v létě loňského roku. To si dvojce mužů ve věku jedenapadesát a šestačtyřicet let pronajala v Modřicích podkrovní prostory nad výrobní halou. V nich cizinci postupně začali zřizovat pěstírnu marihuany. Aby nebyli podezřelí, všechno potřebné vybavení, ať už elektrické topení, zářiče, elektrické přístroje či vzduchotechniku, nakoupili v Holandsku a přivezli do Modřic. Prostory pronajali na fiktivní firmu a jako nájemci se chovali ukázněně a velmi nenápadně. Poctivě platili nájem a tvářili se, že jejich firma v prostorách testuje strojní zařízení," popsal mluvčí Malášek.

 

Cizinci rozhodně nic neriskovali. I semena marihuany si přivezli ze zaručeného zdroje v Nizozemsku. Hned první sklizeň se jim vydařila. Z necelé stovky rostlin získali skoro čtyři kilogramy drogy. Tu pak vyvezli do rodné země a prodali. Zisk byl velmi zajímavý, nejméně deset tisíc euro. Další sklizeň ze znovu skoro stovky sazenic se tolik nepovedla. Výtěžek byl asi poloviční. Těsně před další sklizní, kdy v precizně zřízených prostorách, kde se pěstování zakázaných rostlin věnovali na opravdu profesionální úrovni, kriminalisté zajistili skoro dvě stovky rostlin, které jen čekaly a sklizeň. Z nich pak mohli pachatelé, s nimiž spolupracovala jedenačtyřicetiletá žena, česká přítelkyně staršího z dvojice, získat znovu více než deset tisíc euro.

 

  

 

"Povedená skupinka přiznala, že drogu pěstovala výhradně pro nizozemský trh. Na Brněnsku ani nikde jinde v České republice drogu neprodávali. Sami nejsou drogově závislí. Poměrně úspěšní pěstitelé pracovali na rozšíření pěstírny. V době, kdy kriminalisté trojici postupně pozatýkali, mladší z mužů právě přivezl osobním automobilem z Holandska další stovku kvalitních semen. Pro tyto už měli pěstitelé připravené květináče a nově opět pečlivě vybavenou další místnost," dodal Malášek.

 

Všichni tři pachatelé jsou stíháni pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Nejstarší z party pak vazebně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře