Reklama
reklama

Dvojice Holanďanů a česká parťačka pěstovali v Modřicích marihuanu

Kriminalisté zadrželi dva Nizozemce, kteří ve velkém pěstovali konopí na půdě jedné z výrobních hal v Modřicích na Brněnsku, vyráběli z něj marihuanu a pak ji prodávali ve své vlasti. Od loňského léta si takto vydělali 400 tisíc korun. "Třetí sklizeň už nestihli, nyní jim hrozí až deset let vězení," řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Obchodního ducha a především profesionální přístup prokázala dvojice Nizozemců, která si vytipovala Brněnsko jako zdroj velmi zajímavého příjmu. "Myšlenka vznikla v létě loňského roku. To si dvojce mužů ve věku jedenapadesát a šestačtyřicet let pronajala v Modřicích podkrovní prostory nad výrobní halou. V nich cizinci postupně začali zřizovat pěstírnu marihuany. Aby nebyli podezřelí, všechno potřebné vybavení, ať už elektrické topení, zářiče, elektrické přístroje či vzduchotechniku, nakoupili v Holandsku a přivezli do Modřic. Prostory pronajali na fiktivní firmu a jako nájemci se chovali ukázněně a velmi nenápadně. Poctivě platili nájem a tvářili se, že jejich firma v prostorách testuje strojní zařízení," popsal mluvčí Malášek.

 

Cizinci rozhodně nic neriskovali. I semena marihuany si přivezli ze zaručeného zdroje v Nizozemsku. Hned první sklizeň se jim vydařila. Z necelé stovky rostlin získali skoro čtyři kilogramy drogy. Tu pak vyvezli do rodné země a prodali. Zisk byl velmi zajímavý, nejméně deset tisíc euro. Další sklizeň ze znovu skoro stovky sazenic se tolik nepovedla. Výtěžek byl asi poloviční. Těsně před další sklizní, kdy v precizně zřízených prostorách, kde se pěstování zakázaných rostlin věnovali na opravdu profesionální úrovni, kriminalisté zajistili skoro dvě stovky rostlin, které jen čekaly a sklizeň. Z nich pak mohli pachatelé, s nimiž spolupracovala jedenačtyřicetiletá žena, česká přítelkyně staršího z dvojice, získat znovu více než deset tisíc euro.

 

  

 

"Povedená skupinka přiznala, že drogu pěstovala výhradně pro nizozemský trh. Na Brněnsku ani nikde jinde v České republice drogu neprodávali. Sami nejsou drogově závislí. Poměrně úspěšní pěstitelé pracovali na rozšíření pěstírny. V době, kdy kriminalisté trojici postupně pozatýkali, mladší z mužů právě přivezl osobním automobilem z Holandska další stovku kvalitních semen. Pro tyto už měli pěstitelé připravené květináče a nově opět pečlivě vybavenou další místnost," dodal Malášek.

 

Všichni tři pachatelé jsou stíháni pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Nejstarší z party pak vazebně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře