Reklama
reklama

Dvojice Holanďanů a česká parťačka pěstovali v Modřicích marihuanu

Kriminalisté zadrželi dva Nizozemce, kteří ve velkém pěstovali konopí na půdě jedné z výrobních hal v Modřicích na Brněnsku, vyráběli z něj marihuanu a pak ji prodávali ve své vlasti. Od loňského léta si takto vydělali 400 tisíc korun. "Třetí sklizeň už nestihli, nyní jim hrozí až deset let vězení," řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Obchodního ducha a především profesionální přístup prokázala dvojice Nizozemců, která si vytipovala Brněnsko jako zdroj velmi zajímavého příjmu. "Myšlenka vznikla v létě loňského roku. To si dvojce mužů ve věku jedenapadesát a šestačtyřicet let pronajala v Modřicích podkrovní prostory nad výrobní halou. V nich cizinci postupně začali zřizovat pěstírnu marihuany. Aby nebyli podezřelí, všechno potřebné vybavení, ať už elektrické topení, zářiče, elektrické přístroje či vzduchotechniku, nakoupili v Holandsku a přivezli do Modřic. Prostory pronajali na fiktivní firmu a jako nájemci se chovali ukázněně a velmi nenápadně. Poctivě platili nájem a tvářili se, že jejich firma v prostorách testuje strojní zařízení," popsal mluvčí Malášek.

 

Cizinci rozhodně nic neriskovali. I semena marihuany si přivezli ze zaručeného zdroje v Nizozemsku. Hned první sklizeň se jim vydařila. Z necelé stovky rostlin získali skoro čtyři kilogramy drogy. Tu pak vyvezli do rodné země a prodali. Zisk byl velmi zajímavý, nejméně deset tisíc euro. Další sklizeň ze znovu skoro stovky sazenic se tolik nepovedla. Výtěžek byl asi poloviční. Těsně před další sklizní, kdy v precizně zřízených prostorách, kde se pěstování zakázaných rostlin věnovali na opravdu profesionální úrovni, kriminalisté zajistili skoro dvě stovky rostlin, které jen čekaly a sklizeň. Z nich pak mohli pachatelé, s nimiž spolupracovala jedenačtyřicetiletá žena, česká přítelkyně staršího z dvojice, získat znovu více než deset tisíc euro.

 

  

 

"Povedená skupinka přiznala, že drogu pěstovala výhradně pro nizozemský trh. Na Brněnsku ani nikde jinde v České republice drogu neprodávali. Sami nejsou drogově závislí. Poměrně úspěšní pěstitelé pracovali na rozšíření pěstírny. V době, kdy kriminalisté trojici postupně pozatýkali, mladší z mužů právě přivezl osobním automobilem z Holandska další stovku kvalitních semen. Pro tyto už měli pěstitelé připravené květináče a nově opět pečlivě vybavenou další místnost," dodal Malášek.

 

Všichni tři pachatelé jsou stíháni pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Nejstarší z party pak vazebně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře