Reklama
reklama

Dvě nehody autobusů na Brněnsku ochromily dopravu

Ve středu 8.8. došlo k nehodě nákladního vozidla a autobusu poblíž ulice Plotní v Brně. Druhý den poté ochromila dopravu nehoda autobusu a dodávky u Medlova na Brněnsku.

U první nehodynákladní vozidlo nejelo zezadu do autobusu stojícího před přechodem pro chodce. Jednalo se o autobus linky 61 směřující do zastávky Zvonařka bez cestujících. Dopravní nehoda byla řešena dohodou účastníků dopravní nehody s předběžnou škodou do 100 000 Korun. Poškození na autobusu - odřené víko motoru, zadní čelo vozu, zadní nárazník.

 

Obě vozidla zablokovala přibližně na patnáct minut dopravu na Velkém městském okruhu tak, že se tvořily i kilometrové kolony. Městská hromadná doprava nabírala jen několika málo minutová zpoždění.

 

 

Druhá nehoda se stala na komunikaci R52 u Medlova ve čtvrtek 9.srpna.

 

Autobus Mercedes Benz ráno na 17. kilometru ve směru do Brna v odstavném pruhu zezadu narazil do stojící dodávky Ford Tranzit. Dodávku náraz odmrštil a vozidlo skončilo na svahu u komunikace převrácené na boku zhruba deset metrů od silnice a několik metrů pod úrovní vozovky. Autobus po střetu s dodávkou ještě narazil do středových svodidel a po zhruba 300 metrech se zastavil v odstavném pruhu. V dodávce s rakouskou registrační značkou byla zraněna dvoučlenná osádka. V polském linkovém autobusu, který jel na trase z Itálie do polské Gliwice a vezl 39 Poláků, 4 Italy a čtyřčlennou osádku, byl zraněn jeden z řidičů. Na desítkách metrů komunikace zůstaly střepy a úlomky z havarovaných vozidel.

 

 

 

„Nehoda mezi 17. a 18. kilometrem rychlostní silnice byla hasičům ohlášena v 5.45 hodin, na místo vyjely jednotky ze stanic v Pohořelicích a Židlochovicích. K uvolnění vozovky byl povolán vyprošťovací automobil ze stanice v Lidické ulici v Brně. Při příjezdu hasičů byli tři zranění účastníci nehody v péči zdravotníků. Hasiči vozidla zabezpečili proti případnému požáru, únik provozních kapalin nebyl zjištěn. Všem cestujícím pomohli z autobusu odejít mimo komunikaci a později, po přistavení náhradního autobusu, nastoupit k odjezdu z místa nehody“ uvedl mluvčí Jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

 

 

Po vyšetření a zadokumentování nehody policisty pak hasiči silně poškozený autobus odtáhli na parkoviště nedalekého motorestu. Protože autobus měl zablokované brzdy, jedno z přehřívajících se kol ochlazovali. Po odtažení autobusu vyprostili zpět na silnici také havarovanou dodávku a pomohli ji naložit k odtahu. Z vozovky hasiči uklidili střepy a úlomky, k úplnému očištění komunikace povolali silničáře.

 

Po dobu odstraňování následků nehody byl provoz na komunikaci R52 ve směru do Brna sveden do levého jízdního pruhu. Úplný provoz se podařilo obnovit až po poledni.  

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Komentáře