Reklama
reklama

Dvě nehody autobusů na Brněnsku ochromily dopravu

Ve středu 8.8. došlo k nehodě nákladního vozidla a autobusu poblíž ulice Plotní v Brně. Druhý den poté ochromila dopravu nehoda autobusu a dodávky u Medlova na Brněnsku.

U první nehodynákladní vozidlo nejelo zezadu do autobusu stojícího před přechodem pro chodce. Jednalo se o autobus linky 61 směřující do zastávky Zvonařka bez cestujících. Dopravní nehoda byla řešena dohodou účastníků dopravní nehody s předběžnou škodou do 100 000 Korun. Poškození na autobusu - odřené víko motoru, zadní čelo vozu, zadní nárazník.

 

Obě vozidla zablokovala přibližně na patnáct minut dopravu na Velkém městském okruhu tak, že se tvořily i kilometrové kolony. Městská hromadná doprava nabírala jen několika málo minutová zpoždění.

 

 

Druhá nehoda se stala na komunikaci R52 u Medlova ve čtvrtek 9.srpna.

 

Autobus Mercedes Benz ráno na 17. kilometru ve směru do Brna v odstavném pruhu zezadu narazil do stojící dodávky Ford Tranzit. Dodávku náraz odmrštil a vozidlo skončilo na svahu u komunikace převrácené na boku zhruba deset metrů od silnice a několik metrů pod úrovní vozovky. Autobus po střetu s dodávkou ještě narazil do středových svodidel a po zhruba 300 metrech se zastavil v odstavném pruhu. V dodávce s rakouskou registrační značkou byla zraněna dvoučlenná osádka. V polském linkovém autobusu, který jel na trase z Itálie do polské Gliwice a vezl 39 Poláků, 4 Italy a čtyřčlennou osádku, byl zraněn jeden z řidičů. Na desítkách metrů komunikace zůstaly střepy a úlomky z havarovaných vozidel.

 

 

 

„Nehoda mezi 17. a 18. kilometrem rychlostní silnice byla hasičům ohlášena v 5.45 hodin, na místo vyjely jednotky ze stanic v Pohořelicích a Židlochovicích. K uvolnění vozovky byl povolán vyprošťovací automobil ze stanice v Lidické ulici v Brně. Při příjezdu hasičů byli tři zranění účastníci nehody v péči zdravotníků. Hasiči vozidla zabezpečili proti případnému požáru, únik provozních kapalin nebyl zjištěn. Všem cestujícím pomohli z autobusu odejít mimo komunikaci a později, po přistavení náhradního autobusu, nastoupit k odjezdu z místa nehody“ uvedl mluvčí Jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

 

 

Po vyšetření a zadokumentování nehody policisty pak hasiči silně poškozený autobus odtáhli na parkoviště nedalekého motorestu. Protože autobus měl zablokované brzdy, jedno z přehřívajících se kol ochlazovali. Po odtažení autobusu vyprostili zpět na silnici také havarovanou dodávku a pomohli ji naložit k odtahu. Z vozovky hasiči uklidili střepy a úlomky, k úplnému očištění komunikace povolali silničáře.

 

Po dobu odstraňování následků nehody byl provoz na komunikaci R52 ve směru do Brna sveden do levého jízdního pruhu. Úplný provoz se podařilo obnovit až po poledni.  

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Komentáře