Reklama
reklama

Dva řidiči ukradli České poště zásilky za víc jak jeden milion korun

Policie v Brně obvinila v uplynulých dnech z krádeže dva řidiče, kteří od listopadu připravili klienty České pošty o 116 kusů zboží koupeného na internetu. "Jeho cena se odhaduje na 1,1 milionu korun. Řidičům hrozí až osm let vězení," řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Řidiči pracovali pro soukromou společnost zajišťující pro Českou poštu přepravu zásilek nákladními auty, a to mezi Prahou a Brnem. 

Záhadným mizením zásilek se nejprve začali zabývat bezpečnostní pracovníci pošty a následně i kriminalisté. K tomu jim dali podnět klienti. Stěžovali si, že jim objednané zboží z e-shopů není schopna pošta doručit. Šlo nejčastěji o televize, notebooky, tiskárny, ale také třeba kompresor nebo sadu hrnců.

Vyšetřování ukázalo, že zboží mizí na dálnici mezi Prahou a Brnem, kde jej přepravuje v kamionech asi deset řidičů. Dva z nich, ve věku 58 a 44 let, mají podle policie krádeže na svědomí. "Sjížděli z dálnice a zboží předali komplicům nebo si ho na odpočívadlech přeložili do kabiny. Buď s ním pak obdarovávali příbuzné, nebo ho pokoutně prodávali," uvedl mluvčí. Pachatelé vše utajovali tím, že vždy přeplombovali dveře nákladového prostoru. Plomby ukradli České poště.

Při domovních prohlídkách zabavila policie u mužů 25 kusů odcizeného zboží. Také zajistila jejich majetek, který bude sloužit k náhradě škody. Kriminalisté na případu dále pracují a nevylučují, že v něm zahájí stíhání i dalších osob.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře