Reklama
reklama

Dva mladí lupiči kradli v baru, chtěli peníze na vánoční dárky

Na letošní první sněhovou nadílku bude dlouho vzpomínat dvojice sedmnáctiletých mladíků. Ta se po půlnoci vydala do jednoho z modřických barů. Ne proto, aby se občerstvila, ale s jasným cílem získat peníze.

Vybaveni airsoftovou pistolí a kuklami vtrhli do baru. "Tam pistolí pohrozili barmance, která jim vydala necelých deset tisíc korun. Oba lupiči navíc sebrali několik kartónů cigaret. Pak z baru utekli," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

Z dobře odvedeného lupu se ale radovali jen krátce. Přivolaní kriminalisté totiž reagovali především pohotově. Vydali se po stopách lupičů, což nebylo v čerstvém sněhu ani pro služebního psa nijak obtížné. Mladíky, kteří si počínali jako opravdoví zelenáči, tak ve velmi krátké době i s lupem vypátrali.

 

Ti ani dlouho nezapírali. Navíc přiznali, že v baru loupili i přesně před dvěma měsíci. To jim barmanka vydala více než deset tisíc korun. "O tom, že celou akci připravovali a promysleli, svědčí řada skutečností. Při prvním loupežném přepadení se pojistili, tím, že na dveře baru vyvěsili oznanámení o inventuře. V druhém případě například mysleli i na to, že by jim mohla barmanka dálkovým ovládáním zavřít dveře. Přinesli si tedy předmět, kterým mechanismus dveří zablokovali, aby nedošlo k jejich uzamčení," popsal Malášek.

 

 

 

Oba mladíci, kteří si prý chtěli loupeží přivydělat na vánoční dárky, jsou nyní stíháni pro loupež

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře