Reklama
reklama

Dva mladí lupiči kradli v baru, chtěli peníze na vánoční dárky

Na letošní první sněhovou nadílku bude dlouho vzpomínat dvojice sedmnáctiletých mladíků. Ta se po půlnoci vydala do jednoho z modřických barů. Ne proto, aby se občerstvila, ale s jasným cílem získat peníze.

Vybaveni airsoftovou pistolí a kuklami vtrhli do baru. "Tam pistolí pohrozili barmance, která jim vydala necelých deset tisíc korun. Oba lupiči navíc sebrali několik kartónů cigaret. Pak z baru utekli," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

Z dobře odvedeného lupu se ale radovali jen krátce. Přivolaní kriminalisté totiž reagovali především pohotově. Vydali se po stopách lupičů, což nebylo v čerstvém sněhu ani pro služebního psa nijak obtížné. Mladíky, kteří si počínali jako opravdoví zelenáči, tak ve velmi krátké době i s lupem vypátrali.

 

Ti ani dlouho nezapírali. Navíc přiznali, že v baru loupili i přesně před dvěma měsíci. To jim barmanka vydala více než deset tisíc korun. "O tom, že celou akci připravovali a promysleli, svědčí řada skutečností. Při prvním loupežném přepadení se pojistili, tím, že na dveře baru vyvěsili oznanámení o inventuře. V druhém případě například mysleli i na to, že by jim mohla barmanka dálkovým ovládáním zavřít dveře. Přinesli si tedy předmět, kterým mechanismus dveří zablokovali, aby nedošlo k jejich uzamčení," popsal Malášek.

 

 

 

Oba mladíci, kteří si prý chtěli loupeží přivydělat na vánoční dárky, jsou nyní stíháni pro loupež

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře