Reklama
reklama

Dva mladí lupiči kradli v baru, chtěli peníze na vánoční dárky

Na letošní první sněhovou nadílku bude dlouho vzpomínat dvojice sedmnáctiletých mladíků. Ta se po půlnoci vydala do jednoho z modřických barů. Ne proto, aby se občerstvila, ale s jasným cílem získat peníze.

Vybaveni airsoftovou pistolí a kuklami vtrhli do baru. "Tam pistolí pohrozili barmance, která jim vydala necelých deset tisíc korun. Oba lupiči navíc sebrali několik kartónů cigaret. Pak z baru utekli," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

Z dobře odvedeného lupu se ale radovali jen krátce. Přivolaní kriminalisté totiž reagovali především pohotově. Vydali se po stopách lupičů, což nebylo v čerstvém sněhu ani pro služebního psa nijak obtížné. Mladíky, kteří si počínali jako opravdoví zelenáči, tak ve velmi krátké době i s lupem vypátrali.

 

Ti ani dlouho nezapírali. Navíc přiznali, že v baru loupili i přesně před dvěma měsíci. To jim barmanka vydala více než deset tisíc korun. "O tom, že celou akci připravovali a promysleli, svědčí řada skutečností. Při prvním loupežném přepadení se pojistili, tím, že na dveře baru vyvěsili oznanámení o inventuře. V druhém případě například mysleli i na to, že by jim mohla barmanka dálkovým ovládáním zavřít dveře. Přinesli si tedy předmět, kterým mechanismus dveří zablokovali, aby nedošlo k jejich uzamčení," popsal Malášek.

 

 

 

Oba mladíci, kteří si prý chtěli loupeží přivydělat na vánoční dárky, jsou nyní stíháni pro loupež

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře