Reklama
reklama

Dva Čečenci stojí před soudem. V centru Brna stříleli po směnárníkovi

Před brněnským krajským soudem stojí dva Čečenci, kteří letos v dubnu přepadli směnárnu v Masarykově ulici v Brně. Šestadvacetiletému Isu Machajevovi hrozí za loupež až dvanáct let. Jeho komplici, devětadvacetiletému Isu Agajevovi, dvacet let nebo až výjimečný trest. Po směnárníkovi se totiž pokusil střílet. Zbraň mu naštěstí selhala.

V obžalobě stojí, že letos pátého dubna oba muži společně přepadli směnárnu v Masarykově ulici. Jeden měl skutečnou pistoli, druhý plynovou. Směnárníka oba dva bili a chtěli mu sebrat batoh s téměř milionem a půl v hotovosti. Muži se začali prát a jeden z nich vystřelil. Agajev po chvíli ležícímu muži přiložil pistoli do oblasti srdce a zkusil několikrát vystřelit ve snaze ho zabít. To se mu nepovedlo jen proto, že se náboj v pistoli zasekl. Pachatelé poté z místa i s penězi utekli. Při útěku z místa činu je ale směnárník společně se dvěma policisty v civilu, kteří byli náhodou poblíž, zadrželi.  

 

Machajev před soudem odmítl vypovídat. Agajev se hájil, že bylo vše jinak a nikdy nechtěl nikoho přepadnout a zabít.

 

Přepadený směnárník ale potvrdil, že maskovaní muži na něj čekali v chodbě, která vede ke dveřím do směnárny. „Mířili mi na hlavu, začali jsme se prát. Jeden vystřelil a trefil okno. Druhý mě začal bít do hlavy. Ležel jsem na zádech a dělal jsem, že jsem v bezvědomí. Jeden z nich ale přišel ke mě, přiložil mi pistoli k srdci a dvakrát zkusil vystřelit. Nic se ale nestalo. Počkal jsem, až vyjdou ven ze směnárny a pak jsem je začal pronásledovat," vypověděl v pondělí u soudu přepadený.

 

Z Masarykovy ulice prchali zloději směrem do ulice Bašty a přepadená směnárník křičel o pomoc. Toho si všiml policista v civilu, který šel náhodou kolem. Rozhodl se směnárníkovi pomoci a zároveň přes tísňovou linku přivolal na pomoc kolegy. U auta, do kterého se lupič s pistolí snažil naskočit padly další výstřely. „Muž s pistolí skočil za volant, ale přepadený mu sedl na klín a chtěl mu v tom zabránit. Já jsem zezadu chtěl ozbrojenému muži vykroutit pistoli, kterou pořád držel. On pak v okamžiku, kdy k autu doběhl další muž s pistolí,  vystřelil,“ popsal zásah policista.  

 

V tu chvíli ale přispěchal na pomoc další policista v civilu, který čekal na vlak. „Vytáhl jsem služební zbraň a řekl jsem mu, že jsem policista a aby nic nedělal. Pak jsem ho zneškodnil a za okamžik už přijely hlídky," vypověděl muž.

 

Soud pokračuje v úterý.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře