Reklama
reklama

Důchodkyně se nedala "synovcem" napálit. Peníze na rozbité auto si nechala

Velmi starou a velice účinnou fintu zkusil zatím neznámý muž na sedmdesátiletou důchodkyni z Vyškovska. Pod záminkou, že se synovci stala dopravní nehoda, se snažil ze staré paní vylákat sto tisíc korun. Duchapřítomná důchodkyně si ale vzpomněla na to, jak jsou senioři podváděni a muži žádné peníze nedala.

Ženě nejprve v pondělí kolem poledne zavolal neznámý muž, který se představil jako synovec. Uvedl, že měl dopravní nehodu a okamžitě potřebuje půjčit nejméně 100 tisíc korun. Argumetoval tím, že pokud peníze nesežene, že jej policie zavře do vězení. "Žena uvedla, že má pouze polovinu určené částky. Na to jí údajný synovec odpověděl, že musí zůstat u nehody, ale že pro peníze pošle svého kamaráda, popsala známou fintu podvodníků mluvčí policie Iva Šebková.

 

Po nějaké době u ženy skutečně zazvonil muž, který jí podal telefon, v němž opět mluvil údajný synovec. Znovu ženu přesvědčoval, aby poslala peníze. "Žena si však vzpomněla na podvody páchané na starších lidech a muže tedy řekla, že žádné peníze nemá a ať si pro ně přijede synovec sám. Uchránila si tak svých padesát tisíc korun, které již měla připravené k vydání," dodala mluvčí.

 

Případ si už převzali policisté, kteří jej prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu ve stádiu podvodu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře