Reklama
reklama

Důchodce našel peněženku a tisíc euro. Peníze poctivě donesl strážníkům

V přepočtu více než 24 tisíc korun zachránil své sousedce osmasedmdesátiletý muž ze Žabovřesk. Ve sklepě bytového domu na náměstí Svornosti našel peněženku s necelým tisícem eur a bez osobních dokladů. Peníze poctivě vrátil.

Starý muž nezaváhal a poctivě přivolal hlídku městské policie, která přes operační středisko i ve spolupráci s republikovými kolegy nejprve ověřila, zda ztrátu nikdo nenahlásil. "Pak strážníci šetřením zjistili pravděpodobnou majitelku, slovensky hovořící ženu, která ráno údajně zmateně pobíhala po domě, a pak odjela pryč. Strážníkovi-územáři se podařilo během několika desítek minut s dotyčnou navázat kontakt a pozvat ji na služebnu," popsal hledání majitelky peněženky mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

 

Protože sedmatřicetiletá žena dokonale odpověděla na všechny dotazy strážníků, které se týkaly místa a okolností ztráty, vzhledu i přesného obsahu peněženky a sdělila i další podrobnosti, které mohl znát pouze majitel, předali jí strážníci den před Silvestrem peněženku i s celým obsahem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře