Reklama
reklama

Důchodce našel peněženku a tisíc euro. Peníze poctivě donesl strážníkům

V přepočtu více než 24 tisíc korun zachránil své sousedce osmasedmdesátiletý muž ze Žabovřesk. Ve sklepě bytového domu na náměstí Svornosti našel peněženku s necelým tisícem eur a bez osobních dokladů. Peníze poctivě vrátil.

Starý muž nezaváhal a poctivě přivolal hlídku městské policie, která přes operační středisko i ve spolupráci s republikovými kolegy nejprve ověřila, zda ztrátu nikdo nenahlásil. "Pak strážníci šetřením zjistili pravděpodobnou majitelku, slovensky hovořící ženu, která ráno údajně zmateně pobíhala po domě, a pak odjela pryč. Strážníkovi-územáři se podařilo během několika desítek minut s dotyčnou navázat kontakt a pozvat ji na služebnu," popsal hledání majitelky peněženky mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

 

Protože sedmatřicetiletá žena dokonale odpověděla na všechny dotazy strážníků, které se týkaly místa a okolností ztráty, vzhledu i přesného obsahu peněženky a sdělila i další podrobnosti, které mohl znát pouze majitel, předali jí strážníci den před Silvestrem peněženku i s celým obsahem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře