Reklama
reklama

Druhý zápas proti Grazu Orlům opět nevyšel

Podruhé během 48 hodin zkřížili hokejky Orli ze Znojma a Graz 99ers. Úvod zápasu v mnohém připomínal první nedělní duel v Rakousku. Celek ze Štýrska důrazně napadal, vytvářel si střelecké pozice i šance a jen díky dobře chytajícímu Kacetlovi a troše štěstí neprohrávalo Znojmo už od samotného úvodu. Po Latendresseově dorážce a obrovském zmatku v brankovišti poskakoval puk centimetry od brankové čáry, za ni se ale nedostal.

Nejproduktivnější hráč Grazu Olivier Latendresse si spravil chuť ve 12. minutě. Tehdy hosté pokračující převahu vyjádřili díky dorážce za ležícího Kacetla také gólově. Orli sice na ledě nabruslili kilometry a dali do zápasu maximální nasazení, s kotoučem ale hráli po většinu času hosté. Když už se znojemští hráči dostali do útočné fáze, brzdily je nepřesnosti a špatné přihrávky vynucené dobrou defenzivou 99ers.

 

Téměř definitivní rozhodnutí pak přišlo na začátku druhé třetiny. V rozmezí necelých dvacet minut dal Graz tři branky. Nejprve byl Kacetl v oslabení krátký na sérii dorážek, z nichž tu poslední měl na svědomí Matthias Iberer. O chvíli později využil zmatku ve znojemské defenzivě precizním zakončením znovu Olivier Latendresse a rozklad domácích dokonal za dalších třicet vteřin Rob Wren osamocený u pravé tyče brány. Kacetla poté vystřídal v bráně Filip Landsman.

 

Obraz hry se v dalších minutách přeci jen změnil. Znojmo mělo více puk na holi a jiskru naděje mu v závěru druhé části vlila přesilovková trefa Aleše Sovy od modré, jeho první gól v orlím dresu. Ve třetí části pokračovala snaha Orlů alespoň o korekci výsledku. Fiala se Strömbergem nejprve ve 49. minutě na hranici brankoviště neprotlačili puk za čáru, o minutu později už ale Kim Strömberg byl v podobné situaci důraznější a snížil na 2:4. To však bylo vše. Dobré šance nevyužili Pucher s Uramem, nedařilo se ani Bickellovi, a tak Graz vyhrál i osmé z devíti vzájemných střetnutí s Orly v Erste Bank lize.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře