Reklama
reklama

Druhé utkání play-out dotáhla Kometa do úspěšného konce. Kometa - K. Vary 2:1

Brněnští hokejisté mají za sebou druhé utkání skupiny o udržení. Na svém ledě přivítali v pátečním duelu karlovarskou Energii, se kterou dlouho hráli vyrovnanou partii. Zápas muselo rozseknout až prodloužení, ve kterém se pěknou individuální akcí prosadil Vojtěch Němec a rozhodl o druhém vítězství Komety ve skupině o udržení.

Začátek druhého utkání play-out se neslo v opatrném duchu. Do první zajímavé situace se dostal domácí Němec, ve svém samostatném úniku byl však dobruslen jedním z hostí a z šance tak nic nebylo. Další zajímavé možnosti měli Erat a Čermák, po svých střelách však mohli jen litovat své nepřesné koncovky.
Do šancí se před polovinou třetiny začali dostávat i hosté, po nahození Doležala z pravého křídla se puk zamotal mezi nohami jednoho z brněnských obránců, až se dostal přesně na hůl Václava Skuhravého, pro kterého již nebyl problém zakončit do odkryté brány – 0:1. Na vyrovnání ale domácí nemuseli čekat dlouho, ani ne po minutě našel Čermák zpoza brány dobře postaveného Tomáše Svobodu, který se střelou do levého horního růžku nemýlil – 1:1.
Chvíli po vyrovnání mohl skóre na stranu Varů překlopit zpět Pech, po svém vymotání se z rohu až do mezikruží ale nezakončil přesnou střelou. Do konce třetiny již brněnská aréna neviděla žádnou zajímavou šanci, úřadovali spíše rozhodčí, kteří rovnoměrně vylučovali hráče na obou stranách.
Druhou třetinu otevřel velkou šancí domácí mladík Wasserbauer, z mlýnice před Mensatorem ale poslal puk vysoko nad břevno. Další velkou šanci nezužitkoval Zohorna, kterého z levého kruhu pro vhazování zastavila až tyčka hostující brány. Branková konstrukce byla slyšet vzápětí i na druhé straně, orazítkoval ji hostující Látal, který si na Trvaje najížděl z pravého křídla.
V polovině druhé třetiny se ze vstřelené branky radoval hostující Vachovec, sudí ale rozpažil, neboť hostující útočník při svém ofenzivním snažení atakoval brněnského gólmana. Ve druhé třetině tak brněnská KAJOT ARENA branku neviděla.
Ve třetí třetině diváci opět branku neviděli, tentokrát nebylo vidět ani mnoho zajímavých momentů. Oba týmy se potýkaly s nepřesnými přihrávkami, puk si s nimi dělal, co chtěl. Zápas tak dospěl až do prodloužení, kde se na jeho začátku prezentoval pěknou individuální akcí Vojtěch Němec - 2:1.
Kometa: Trvaj - Kováčik, Malec, Žižka, Dujsík, M. Hruška, Švrček, Valach - H. Zohorna, Čermák (C), Burian - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, Lušňák - Erat, Němec, Wasserbauer.
K. Vary: Mensator - Nosek, Parýzek, Látal, Kloz, Prošek, Gründling, Přindyš - Kumstát, Zaťovič (C), Pech - Zucker, Skuhravý, Doležal - Koblasa, Vachovec, Skladaný - Pohl, Košťál, Rohan.
Branky a nahrávky: 11. Svoboda T. (Čermák), 62. Němec (Erat, Dujsík) – 10. Skuhravý (Doležal). Rozhodčí: Šír, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Gründling (KVA) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4989. Střely na branku: 26:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře