Reklama
reklama

Druhé utkání play-out dotáhla Kometa do úspěšného konce. Kometa - K. Vary 2:1

Brněnští hokejisté mají za sebou druhé utkání skupiny o udržení. Na svém ledě přivítali v pátečním duelu karlovarskou Energii, se kterou dlouho hráli vyrovnanou partii. Zápas muselo rozseknout až prodloužení, ve kterém se pěknou individuální akcí prosadil Vojtěch Němec a rozhodl o druhém vítězství Komety ve skupině o udržení.

Začátek druhého utkání play-out se neslo v opatrném duchu. Do první zajímavé situace se dostal domácí Němec, ve svém samostatném úniku byl však dobruslen jedním z hostí a z šance tak nic nebylo. Další zajímavé možnosti měli Erat a Čermák, po svých střelách však mohli jen litovat své nepřesné koncovky.
Do šancí se před polovinou třetiny začali dostávat i hosté, po nahození Doležala z pravého křídla se puk zamotal mezi nohami jednoho z brněnských obránců, až se dostal přesně na hůl Václava Skuhravého, pro kterého již nebyl problém zakončit do odkryté brány – 0:1. Na vyrovnání ale domácí nemuseli čekat dlouho, ani ne po minutě našel Čermák zpoza brány dobře postaveného Tomáše Svobodu, který se střelou do levého horního růžku nemýlil – 1:1.
Chvíli po vyrovnání mohl skóre na stranu Varů překlopit zpět Pech, po svém vymotání se z rohu až do mezikruží ale nezakončil přesnou střelou. Do konce třetiny již brněnská aréna neviděla žádnou zajímavou šanci, úřadovali spíše rozhodčí, kteří rovnoměrně vylučovali hráče na obou stranách.
Druhou třetinu otevřel velkou šancí domácí mladík Wasserbauer, z mlýnice před Mensatorem ale poslal puk vysoko nad břevno. Další velkou šanci nezužitkoval Zohorna, kterého z levého kruhu pro vhazování zastavila až tyčka hostující brány. Branková konstrukce byla slyšet vzápětí i na druhé straně, orazítkoval ji hostující Látal, který si na Trvaje najížděl z pravého křídla.
V polovině druhé třetiny se ze vstřelené branky radoval hostující Vachovec, sudí ale rozpažil, neboť hostující útočník při svém ofenzivním snažení atakoval brněnského gólmana. Ve druhé třetině tak brněnská KAJOT ARENA branku neviděla.
Ve třetí třetině diváci opět branku neviděli, tentokrát nebylo vidět ani mnoho zajímavých momentů. Oba týmy se potýkaly s nepřesnými přihrávkami, puk si s nimi dělal, co chtěl. Zápas tak dospěl až do prodloužení, kde se na jeho začátku prezentoval pěknou individuální akcí Vojtěch Němec - 2:1.
Kometa: Trvaj - Kováčik, Malec, Žižka, Dujsík, M. Hruška, Švrček, Valach - H. Zohorna, Čermák (C), Burian - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, Lušňák - Erat, Němec, Wasserbauer.
K. Vary: Mensator - Nosek, Parýzek, Látal, Kloz, Prošek, Gründling, Přindyš - Kumstát, Zaťovič (C), Pech - Zucker, Skuhravý, Doležal - Koblasa, Vachovec, Skladaný - Pohl, Košťál, Rohan.
Branky a nahrávky: 11. Svoboda T. (Čermák), 62. Němec (Erat, Dujsík) – 10. Skuhravý (Doležal). Rozhodčí: Šír, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Gründling (KVA) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4989. Střely na branku: 26:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře