Reklama
reklama

Draci z Bájné země vlétli mezi nakupující v Olympii. Vyděsí i nadchnou zároveň

  Milovníci pohádek s draky v hlavní roli si přijdou na své v brněnské Olympii. Jako vůbec první v České republice totiž představuje původem polskou výstavu Bájná země draků. Na návštěvníky centra čeká kromě kostýmů a obrazů hned několik obřích realistických modelů draků. Výstavu navíc doplní vědomostní soutěže o speciální dračí ceny.

V doupě bájných draků se proměnilo brněnské centrum Olympia. Ve své české premiéře se tu představuje výstava Bájná země draků. Jejím polským autorům se podařilo dát dohromady hned pět realisticky zpracovaných modelů draků, z nichž ten nejmenší má zhruba šestnáct metrů čtverečních.

 

  

 

Návštěvníci mohou obdivovat například extrémně agresivního Evropského draka červeného, Mořského draka Krakena nebo Zlatého pouštního draka, jehož šupiny pohlcují sluneční energii. „Největším modelem pak je přes čtyři metry vysoký Drak skeletový, který díky svému rozpětí křídel zabere plochu více než šedesáti metrů čtverečních. Tento drak je jako jediný zavěšen ve vzduchu, takže si návštěvníci budou moci užít pocit, jako kdyby nad nimi skutečně prolétal,“ říká marketingová manažerka centra Lucie Nedbalová. Od každého z pěti vystavených draků je na místě i model jeho vejce včetně čerstvě vylíhnutého mláděte Draka zmijovitého.

 

  

 

Dračí modely doplňují i figuríny dalších bájných postav, například trpaslíka nebo lesního elfa, nebo metr a půl vysoké diorama z deseti tisíc dílků znázorňující útok draka na ostrovní pevnost. „Po celou dobu výstavy zároveň probíhá velká tipovací soutěž o ceny s dračí nebo fantasy tématikou, kterou navíc o víkendech doplníme kvízy o poukazy na unikátní Dračí pizzu,“ dodává Nedbalová.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře