Reklama
reklama

Draci z Bájné země vlétli mezi nakupující v Olympii. Vyděsí i nadchnou zároveň

  Milovníci pohádek s draky v hlavní roli si přijdou na své v brněnské Olympii. Jako vůbec první v České republice totiž představuje původem polskou výstavu Bájná země draků. Na návštěvníky centra čeká kromě kostýmů a obrazů hned několik obřích realistických modelů draků. Výstavu navíc doplní vědomostní soutěže o speciální dračí ceny.

V doupě bájných draků se proměnilo brněnské centrum Olympia. Ve své české premiéře se tu představuje výstava Bájná země draků. Jejím polským autorům se podařilo dát dohromady hned pět realisticky zpracovaných modelů draků, z nichž ten nejmenší má zhruba šestnáct metrů čtverečních.

 

  

 

Návštěvníci mohou obdivovat například extrémně agresivního Evropského draka červeného, Mořského draka Krakena nebo Zlatého pouštního draka, jehož šupiny pohlcují sluneční energii. „Největším modelem pak je přes čtyři metry vysoký Drak skeletový, který díky svému rozpětí křídel zabere plochu více než šedesáti metrů čtverečních. Tento drak je jako jediný zavěšen ve vzduchu, takže si návštěvníci budou moci užít pocit, jako kdyby nad nimi skutečně prolétal,“ říká marketingová manažerka centra Lucie Nedbalová. Od každého z pěti vystavených draků je na místě i model jeho vejce včetně čerstvě vylíhnutého mláděte Draka zmijovitého.

 

  

 

Dračí modely doplňují i figuríny dalších bájných postav, například trpaslíka nebo lesního elfa, nebo metr a půl vysoké diorama z deseti tisíc dílků znázorňující útok draka na ostrovní pevnost. „Po celou dobu výstavy zároveň probíhá velká tipovací soutěž o ceny s dračí nebo fantasy tématikou, kterou navíc o víkendech doplníme kvízy o poukazy na unikátní Dračí pizzu,“ dodává Nedbalová.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře