Reklama
reklama

Dopravu na závody Grand Prix zajistí i letos dvě posilové linky

Ve dnech 24.-26. srpna bude na Automotodromu probíhat Mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix. Dopravní podnik proto zřídí dvě mimořádné autobusové linky pro návoz a odvoz návštěvníků.

Ve dnech 24. – 26. srpna 2012 bude doprava návštěvníků MS silničních motocyklů v areálu Masarykova okruhu zajišťována příležitostnou autobusovou linkou 400 v trase Mendlovo náměstí – Svážná – Bosonohy, Pražská – Troubsko, Veselka – Popůvky, Vintrovna – Kývalka, spojovací – Automotodrom, smyčka Start.

 

Linka bude v provozu vždy od 6.30 do 21.00 hodin (v neděli pouze do 18.30 hodin). Maximální interval na lince je 30 minut, v době přepravní špičky však bude zkrácen na 2-5 minut. Přeprava cestujících na lince 400 je bezplatná.

Na lince 400 budou v jízdním řádu garantovány také odjezdy zajišťované nízkopodlažními vozidly.

 

Pro návoz návštěvníků z kempu Žebětín k závodišti bude v provozu zvláštní linka autobusů s označením X, která pojede od 7 do 13 hodin po jednosměrné trase Žebětín, parkoviště – Žebětín, nad parkovištěm – Žebětín, kemp – Tribuna D – Automotodrom, tribuny A, B – Hájenka Na Šípu – Automotodrom, Start.

 

Pro odvoz návštěvníků při skončení závodu pojede linka X v době od 14 do 18:30 hodin jednosměrně pouze od zastávkyAutomotodrom, Start expres do zastávkyŽebětín, Křivánkovo náměstí. Linka X přepraví cestující rovněž zdarma.

 

 

V případě nepříznivých klimatických podmínek nebo po vyčerpání parkovacích kapacit v oblasti Automotodromu a na přírodních parkovištích v oblasti Žebětína může být operativně zřízeno parkoviště osobních vozidel na Staré dálnici u křižovatky s ulicí Kohoutovickou. V dané situaci bude operativně zavedena mimořádná linka příležitostné dopravy s označením P v trase Parkoviště Stará dálnice - Troubsko, Veselka - Popůvky, Vintrovna - Kývalka, spojovací - Automotodrom, Start.

 

Více informací najdete na www.dpmb.cz

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře