Reklama
reklama

Dopravu na Jihu města komplikuje uzavírka ulice Dornych

Od 30. července započaly opravy tramvajové trati do Komárova. Tyto opravy výrazně ovlivňují dopravu na jihu města. Zpoždění nabírají jak autobusy hromadné dopravy, tak řidiči osobních automobilů až v kilometrové koloně na ulici Plotní.

Doslova katastrofální. Tak lze označit v posledních dnech dopravní situace na jihu Brna. Řidiči, kteří jindy počítají s kolonami výhradně na ulici Koliště a v oblasti Velkého městského okruhu, musí nyní počítat s desítkami minut strávených v kolonách také na hlavní dopravní tepně do Komárova – Plotní ulici. Kolony automobilů se zde tvoří jak v dopoledních, tak odpoledních hodinách. Zablokované jsou také křižovatky v blízkosti Autobusového nádraží a Galerie Vaňkovky, kde je poté problém odbočit.

 

 

 

Obrnit trpělivostí se musí také cestující v dopravních prostředcích hromadné dopravy. Kromě přestupů z tramvají do autobusů v zastávce Úzká je čekají také desítky minut strávených v kolonách. Zpoždění nabírají také například autobusy bezplatných linek k nákupním centrům Olympia a Avion. 

Nepříznivou zprávou je, že opravy teprve započaly a potrvají až do konce měsíce srpna. Jelikož práce probíhají na různých úsecích – jak v blízkosti Vaňkovky, tak na ulici Dornych, je svedena veškerá doprava do ulice Plotní a bočních komunikací.

 

 

 

Cestující musí věnovat zvýšenou pozornost umístění zastávek. Zastávka Zvonařka pro linky 51, 60, 61, 67, 76, 77 je umístěna v blízkosti Vaňkovky (poblíž křižovatky s ulicí Plotní). Náhradní autobusy a další linky směřující z centra do Komárova místo tramvají mají stanoviště na zastávce Úzká u OD Tesco.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře