Reklama
reklama

Dopravu na Jihu města komplikuje uzavírka ulice Dornych

Od 30. července započaly opravy tramvajové trati do Komárova. Tyto opravy výrazně ovlivňují dopravu na jihu města. Zpoždění nabírají jak autobusy hromadné dopravy, tak řidiči osobních automobilů až v kilometrové koloně na ulici Plotní.

Doslova katastrofální. Tak lze označit v posledních dnech dopravní situace na jihu Brna. Řidiči, kteří jindy počítají s kolonami výhradně na ulici Koliště a v oblasti Velkého městského okruhu, musí nyní počítat s desítkami minut strávených v kolonách také na hlavní dopravní tepně do Komárova – Plotní ulici. Kolony automobilů se zde tvoří jak v dopoledních, tak odpoledních hodinách. Zablokované jsou také křižovatky v blízkosti Autobusového nádraží a Galerie Vaňkovky, kde je poté problém odbočit.

 

 

 

Obrnit trpělivostí se musí také cestující v dopravních prostředcích hromadné dopravy. Kromě přestupů z tramvají do autobusů v zastávce Úzká je čekají také desítky minut strávených v kolonách. Zpoždění nabírají také například autobusy bezplatných linek k nákupním centrům Olympia a Avion. 

Nepříznivou zprávou je, že opravy teprve započaly a potrvají až do konce měsíce srpna. Jelikož práce probíhají na různých úsecích – jak v blízkosti Vaňkovky, tak na ulici Dornych, je svedena veškerá doprava do ulice Plotní a bočních komunikací.

 

 

 

Cestující musí věnovat zvýšenou pozornost umístění zastávek. Zastávka Zvonařka pro linky 51, 60, 61, 67, 76, 77 je umístěna v blízkosti Vaňkovky (poblíž křižovatky s ulicí Plotní). Náhradní autobusy a další linky směřující z centra do Komárova místo tramvají mají stanoviště na zastávce Úzká u OD Tesco.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Komentáře