Reklama
reklama

Dopravní podnik zavedl pravidelné autobusové spoje na hrad Špilberk

Od 3. září je brněnská dominanta – hrad Špilberk pro návštěvníky ještě dostupnější. Dostat se sem můžete také autobusem hromadné dopravy číslo 81, který jezdí jak z centra města, tak z okrajových částí Brna každý všední den mezi 7 a 19 hodinou.

Hrad Špilberk je jednou z nejoblíbenějších a hojně navštěvovaných památek města Brna, kde sídlí a vystavuje své exponáty Muzeum města Brna. K vidění je zde legendární a pověstné podzemní vězení – Kasematy nebo hradní rozhledna. Součástí vnitřních prostor jsou stálé expozice o historii hradu a města, obrazová galerie a výstava o ohňostrojích. Konají se zde také pravidelné krátkodobé výstavy ilustrátorů a sklářů. Od 20.září zde budou také nové výstavy ručně tkaných koberců – gobelínů a svatebních šatů s doplňky.

 

Jelikož se hrad nachází na kopci, kdy musí jeho návštěvníci kromě kopce zdolat také několik výstupů po schodech, je pro řadu lidí nedostupný. Nejen pro maminky s kočárky nebo lidi se sníženou pohyblivostí připravil DPMB novinku. Autobusová linka 81, dříve určená převážně pro přepravu osob na invalidním vozíku, nově vozí návštěvníky v úseku mezi zastávkami  Úvoz – Česká v obou směrech k hradbám hradu. Autobus jezdí na trase Lesná, nádraží – Královo Pole nádraží – Špilberk – Česká a stejnou trasou zpět. K hradu je tak možné se dostat ze zastávky Česká v každou lichou hodinu od 7 do 17 hodin, zpět z hradu do centra potom v každou sudou hodinu od 8.45 do 18.45 hodin. Přeprava na lince je dle běžného tarifu Integrované dopravy Jihomoravského kraje.

 

V zastávce Česká je přestupní návaznost s druhou linkou 82. Ta jezdí taktéž v pracovní dny na trase Starý Lískovec, Valašská – Kampus – Ústřední hřbitov  - Mendlovo náměstí – Česká (přestup) – Židenice, St. Osada – Novolíšeňská – Vinohrady Bzenecká. Na hrad se tedy dostanete i z těchto městských částí s návazným obousměrným přestupem v zastávce Česká.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře