Reklama
reklama

Dopravní podnik posílí dopravu k Ústřednímu hřbitovu a opraví koleje v centru města

Ve dnech 25. - 28.října 2012 se musí Brňané připravit na několik změn v městské hromadné dopravě. V důsledku oprav dojde k uzavírce části Tuřan a Chrlic, tramvaje nepojedou ulicí Hybešovou a Nádražní. Naopak k posílení dopravy dojde v důsledku veletrhu na Výstavišti a svátku zesnulých.

Omezení provozu o prázdninách

Z důvodu podzimních prázdnin ve čtvrtek 25.10. a v pátek pojedou městské linky (čísla 1-99) podle omezených jízdních řádů pro pracovní dny – prázdniny. Na regionálních autobusových linkách IDS JMK (čísla linek vyšší než 100) nepojedou vybrané spoje označené příslušnou inverzní značkou uvedenou v jízdních řádech.

 

Oprava na ulici U Viaduktu

Od 7:00 v sobotu 27. října do ukončení prací v neděli 28. října 2012 (předpoklad do 21:00 hodin) bude tato komunikace mezi městskými částmi Chrlice a Tuřany uzavřena pro veškerou dopravu.

 

Autobusy linky 78 pojedou po dobu uzavírky v úseku Chrlické náměstí – Hanácká obousměrně objížďkovou trasou ulicemi Blümlovou – V Rejích – Požární – Rolencovou – 1. května – Podlipnou, čímž vynechají zastávky U Viaduktu a Chrlická. Na odklonové trase autobusy linky 78 nebudou zastavovat na žádných zastávkách. Zastávka Hanácká bude po dobu odklonu pro linku 78 přeložena do ulice Špirkovy k zastávkám linky 48.

 

Oprava kolejí na ulici Hybešova a Nádražní

Z důvodu opravy kolejových objektů v ulicích Hybešově a Nádražní bude v sobotu 27. října 2012 od 7:05 hodin do ukončení prací (předpoklad do 20:50

hodin) vyloučen provoz tramvají v úsecích Václavská – Nové sady (oběma směry) a Nové sady – Šilingrovo náměstí (jen ve směru na Českou).

 

Tramvaje linek 1 a 2 pojedou po dobu výluky v úseku Hlavní nádraží – Mendlovo náměstí (Poříčí) obousměrně odklonem ulicemi Masarykovou – Husovou – Pekařskou, čímž vynechají zastávky Nové sady, Hybešova a Václavská. Náhradní dopravu ve vyřazeném úseku linek 1 a 2 zajistí mimořádná autobusová linka x1 po trase Hlavní nádraží – Nové sady – Hybešova – Václavská – Mendlovo náměstí.

 

Linka 10 pojede po dobu výluky ve směru od Stránské skály pouze po zastávku Hlavní nádraží.

 

Tramvaje linek 12 a 13 pojedou po dobu výluky v úseku Hlavní nádraží – Česká ve směru do Králova Pole na Technologický park odklonem ulicí Masarykovou, čímž vynechají zastávky Nové sady a Šilingrovo náměstí. V opačném směru na Stránskou skálu, do Komárova a Juliánova pojedou linky 10, 12 a 13 po svých trasách přes zastávku Nové sady bez omezení.

 

Posílení dopravy k Ústřednímu hřbitovu

V neděli 28. října 2012 budou v době od 8:30 do 18 hodin doplněny na linku 2 posilové spoje v úseku Stará osada – Ústřední hřbitov, smyčka.

 

V pracovních dnech 29. října až 2. listopadu 2012 vždy od 8:30 do 18 hodin bude na polovinu zkrácen interval tramvajové linky 5 v celé trase Štefánikova čtvrť – Ústřední hřbitov, smyčka. Z tohoto důvodu bude linka 7 v odpolední špičce mimo provoz (v úseku Celní – Štefánikova čtvrť ji nahradí posílená linka 5). V důsledku změny oběhů nemohou být na lince 5 v uvedených dnech dodrženy garantované časy odjezdů nízkopodlažních vozidel dle běžného jízdního řádu.

 

Přechod z letního času na zimní Posílenídopravy k výstavišti

V noci ze soboty 27. října na neděli 28. října 2012 končí platnost tzv. středoevropského letního času (SELČ). V čase 3:00 hodiny letního časuse hodinky posunou zpět na 2:00 hodiny. Uskuteční se tedy o dvě spojenínočních autobusových linek navíc.

 

Posílení dopravy k Výstavišti

Ve dnech 30. října až 2. listopadu 2012 se na brněnském výstavišti uskuteční Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS 2012.

 

Doprava z centra k výstavišti bude kromě pravidelných linek zabezpečována také od 8 do 14 hodin posilovou linkou P1 v trase Zvonařka – Hlavní nádraží – Výstaviště – Pisárky, odpoledne v době od 14 přibližně do 16 hodin budou spoje linky P1 řazeny od zastávky Výstaviště-hlavní vstup směr centrum operativně podle aktuální poptávky.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Nezáleží na tom, zda patříte k vyznavačům aktivního životního stylu, plánujete založit rodinu či naopak vyhledáváte klid a možnosti k zaslouženému relaxu. Uvažujete-li nad koupí nového bydlení a...
16.09.2018 - 08:29
Komentáře