Reklama
reklama

Dopravní podnik opraví koleje u hlavního nádraží a posílí dopravu na Masarykův okruh

Z důvodu výměny kolejí dojde v sobotu 13.října a v neděli k přerušení tramvajové dopravy na 1.a2. koleji hlavního nádraží. Doprava bude posílena na závody Masarykova okruhu.

Výměna kolejí na hlavním nádraží 

Z důvodu výměny kolejí a výhybek na ulici Benešově a u zastávky Hlavní nádraží bude od 5:15 hodin v sobotu 13. října nepřetržitě do ukončení prací v neděli 14. října 2012 (předpoklad do 19 hodin) vyloučen provoz tramvají v úseku Hlavní nádraží (1./2. kolej) - Malinovského náměstí.
Linka 1 pojede v úseku Hlavní nádraží – Moravské náměstí obousměrným odklonem ulicemi Masarykovou a Rašínovou. Tramvaje vynechají zastávky Malinovského n. a Janáčkovou divadlo.

 

Linka 2 pojede v úseku Hlavní nádraží – Malinovského náměstí odklonem ulicemi Masarykovou a Rooseveltovou.

 

Linka 4 pojede v úseku Česká – Malinovského náměstí obousměrným odklonem ulicí Rooseveltovou. Vynechá tak zastávky Hlavní nádraží, Zelný trh a Náměstí Svobody. Vzhledem k rozdílné jízdní době budou tramvaje v úseku Česká – Náměstí Míru jezdit přibližně o 5minut dříve, v opačném směru v úseku Náměstí Míru – Česká zase o 3-4 minuty později oproti běžnému jízdnímu řádu.

 

Změny zastávek

Hlavní nádraží pro linky 1 a 2 přeložena do ústí Masarykovy ulice, pro linku 10 ve směru do Líšně je přeložena na 3.kolej. Noční autobusy budou ze soboty na neděli zastavovat při nočním rozjezdu pouze na 3. A 4.koleji!!! Tramvaje linek 1 a 2 obslouží navíc zastávky Zelný Trh a Náměstí Svobody. Nahradí tak odkloněnou linku 4.

 

Závody na utomotodromu

Z důvodu konání akce Invicta Epilog na Masarykově okruhu bude v sobotu 13.10. od 9 do 20.30 v provozu příležitostná autobusová linka 400 na trase Mendlovo náměstí – Svážná – Bosonohy – Troubsko – Popůvky – Automotodrom, Start. Doprava na lince bude zdarma. Přepravit se na akci je možné také regionální autobusovou linkou 402 ze zastávky Starý Lískovec, Dunajská.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře