Reklama
reklama

Dopravní podnik opraví koleje u hlavního nádraží a posílí dopravu na Masarykův okruh

Z důvodu výměny kolejí dojde v sobotu 13.října a v neděli k přerušení tramvajové dopravy na 1.a2. koleji hlavního nádraží. Doprava bude posílena na závody Masarykova okruhu.

Výměna kolejí na hlavním nádraží 

Z důvodu výměny kolejí a výhybek na ulici Benešově a u zastávky Hlavní nádraží bude od 5:15 hodin v sobotu 13. října nepřetržitě do ukončení prací v neděli 14. října 2012 (předpoklad do 19 hodin) vyloučen provoz tramvají v úseku Hlavní nádraží (1./2. kolej) - Malinovského náměstí.
Linka 1 pojede v úseku Hlavní nádraží – Moravské náměstí obousměrným odklonem ulicemi Masarykovou a Rašínovou. Tramvaje vynechají zastávky Malinovského n. a Janáčkovou divadlo.

 

Linka 2 pojede v úseku Hlavní nádraží – Malinovského náměstí odklonem ulicemi Masarykovou a Rooseveltovou.

 

Linka 4 pojede v úseku Česká – Malinovského náměstí obousměrným odklonem ulicí Rooseveltovou. Vynechá tak zastávky Hlavní nádraží, Zelný trh a Náměstí Svobody. Vzhledem k rozdílné jízdní době budou tramvaje v úseku Česká – Náměstí Míru jezdit přibližně o 5minut dříve, v opačném směru v úseku Náměstí Míru – Česká zase o 3-4 minuty později oproti běžnému jízdnímu řádu.

 

Změny zastávek

Hlavní nádraží pro linky 1 a 2 přeložena do ústí Masarykovy ulice, pro linku 10 ve směru do Líšně je přeložena na 3.kolej. Noční autobusy budou ze soboty na neděli zastavovat při nočním rozjezdu pouze na 3. A 4.koleji!!! Tramvaje linek 1 a 2 obslouží navíc zastávky Zelný Trh a Náměstí Svobody. Nahradí tak odkloněnou linku 4.

 

Závody na utomotodromu

Z důvodu konání akce Invicta Epilog na Masarykově okruhu bude v sobotu 13.10. od 9 do 20.30 v provozu příležitostná autobusová linka 400 na trase Mendlovo náměstí – Svážná – Bosonohy – Troubsko – Popůvky – Automotodrom, Start. Doprava na lince bude zdarma. Přepravit se na akci je možné také regionální autobusovou linkou 402 ze zastávky Starý Lískovec, Dunajská.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře